logo

Hava Kirliliği Tepki Çekiyor

Yıldırım, Gürsu ve Kestel bölgesinde, 7 farklı noktadan havaya bırakılan partikül miktarı yüksek dumanların bütün şehrin üzerine kabus gibi çöktüğü görülüyor.
Çevreyi kirletenlere ciddi müeyyideler uygulanmasını emreden mevzuat bulunmasına rağmen, bakanlıkların yeniden organize edilmesi sebebiyle, bir yıldır Bursa’da bir kontrol boşluğu doğduğu belirtildi. Bunu fırsat bilen bazı tesisler, özellikle gece ve sabah erken saatlerde kirli dumanlarını bırakmayı sürdürüyor.
Arıtma tesislerinin gece çalıştırılıp çalıştırılmadığının, deşarj atık değerlerinin muhtelif zamanlarda kontrol edilmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar, Kestel Belediyesinin çevre kirliliği konusunda, çevreyi kirleten fabrikalara yeterli cezai işlemleri uygulamamasından dolayı, fabrikaların rahat hareket ettiklerini belirttiler.
Özellikle İlçemizin sanayi bölgesinde, gece ve gündüz bırakılan insan sağlığına ve çevreye zararlı olan dumanlardan nefes alamayan vatandaşlar, cezai işlemin caydırıcı bir şekilde uygulanmasını istediler..

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?