logo

Hayat Ağacında Bilgelik ve Stem

     Kestel Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Salih ÇALIK, eTwinning Projesi kapsamında Yunanistan,Romanya,Polonya ve Türkiye’deki meslektaşları ile 17 Ocak 2021’de başlatılan Tree of Life Wisdom and Stem(Hayat Ağacında Bilgelik ve Stem) isimli projesini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Projede STEM çalışmaları ve planları uygulanırken öğrencilerin yaratıcılık, problem çözme, eleştirel düşünme ve 21. yüzyıl beceriler kazanmaları, Medya okuryazarlığı ve dezanformasyon, güvenli internet  ve teknoloji kullanımı konusunda deneyimler yaşayarak öğrenmeleri amaçlanmıştır.

     Projede ilkokul öğrencilerinin yaşadığı çevrenin farkında olan medyayı doğru okuyup yorumlayabilen, kitle iletişim araçlarını tanıyıp verdikleri mesajları analiz edebilen, sorgulayıp anlayabilen eleştirel bakış açısı kazanıp araştıran, yaratıcı düşünen, problem çözebilen sorumlu ve bilinçli, bir medya okuryazarı olmaları sağlanmaktadır.

     Proje çalışmaları hakkında bilgi veren 1-B Sınıf Öğretmeni Salih ÇALIK, şunları   söyledi: “Tree Of Life Wisdom And Stem (Hayat Ağacında Bilgelik ve STEM )Proje Kurucularımız Gülsüm Atile ve Apostolia Beka önderliğinde 13 proje ekibi üyemiz tarafından yürütülen eTwinning Projemiz, STEM Keşif Haftasında  STEM DİSCOVERY WEEK 2021 bloğunda sıfır atıktan yaptığımız rüzgar tribünü tasarımlarımız ile yarışmaya katıldık.  STEM Keşif Kampanyası, Scientix tarafından düzenlenen ve Avrupa ve dünyanın dört bir yanındaki projeleri, kuruluşları, kütüphaneleri, okulları, üniversiteleri ve gençlik kulüplerini bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında kariyer ve çalışmaları kutlamaya davet eden ortak bir uluslararası girişimdir.

        Yaptığımız proje çalışmaları sonucunda  okulumuz Avrupa Okul Ağı(European School net-EUN) tarafından yürütülen ve Erasmus + programı tarafından finanse edilen bir organizasyon olan STEM OKUL ETİKETİ(STEM SCHOOL LABEL) almaya hak kazanmıştır.”

   İlçemize ve okulumuza bu ödülü kazandıran öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

Share
175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?