logo

“HAYAT BOYU ÖĞRENME”YE DEVAM

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinliği kapsamında, kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği eserler sergilendi. Kestel Aile parkında yapılan serginin açılışına, Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Önder Tanır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Uç, daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldılar.

“Sergi açılışı öncesi ilçe protokolü Hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaptı”

Açılış öncesinde; Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeynel Köken, hafta ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca, İlçe Protokolü Hayat Boyu öğrenmenin önemine vurgu yaparken Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yönetici, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerine teşekkür etti. Kurdela kesiminden sonra ilçe protokolü stantları gezdi. Müzik Atölyesinde kursiyerler, öğrendikleri parçaları seslendirdiler. Yine İlköğretim okulları öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları ekibimiz mini bir gösteri yaptı.

“Bugünkü sergide yapılan etkinlikler”

Müzik Öğretmenlerimiz Dilek KAHVECİ, Müslüm LEVENTOĞLU yönetiminde Canlı müzik ve Halk Oyunları Hocamız Hüsnü KAHRAMAN yönetiminde Bursa Yöresi gösterisi yapılmış, ardından; Özge İKBAL BALLI, Leyla YAĞCI,  Pınar BOSTANCI,  Kevser SAYIM, Behiye AKBULUT, Aysel AMBARTEPE öğretmenlerin hazırladığı giyim atölyesi, Şermin MUTLU usta öğretimimizin hazırladığı Keçe atölyesi, Demet YILMAZ öğretmen ve Hatice YILMAZ usta öğretimimizin hazırladığı Tel Kırma,  Örgü , Amigurumi atölyesi,Hulya TETİK usta öğretimimizin hazırladığı Su Kabağı atölyesi, Semra ÖZTÜRK öğretmenimiz ve Nihal ACU ve Selma ŞENOL  usta öğreticilerimiz hazırladığı Ev Tekstil atölyesi, Şifa ÇELİK öğretmenimiz , Nevin AYHAN ve Aslı NAYMANLAR usta öğreticilerimizin Görsel Sanatlar atölyesi,  Ülker TAN usta öğreticilerimiz hazırladığı Filografi atölyesi,  Emine KÖKTAŞ ve Nebiye SOYDAN usta öğreticilerimizin iğne Oyası atölyeleri gezilerek çalışmaları beğeniyle izlendi. Sergiye katılanlara lokma ikramı yapıldı.

Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?