logo

17 Ocak 2023

Hepimiz sorumluyuz


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Milletin ve devletin içine yuvalanmış olan caniler tarafından Sinan Ateş, isimli bir akademisyene pusu kurulup, haince katledildi.

     Sinan Ateş kim?

     Ülkeye Faydalı olacak nitelikte bir kişi kariyeri var, çoluk çocuğu var, çalışan bir insan , kısacası hem ailesine hem de topluma faydalı vasıflara sahip, kimseye zararı yok, ama faydası var.

     Sinan’ı öldürenler kim?

     Bu çete güruhunun adam öldürmekten, çalıp çırpmaktan, gayrı meşru pis işler yapmaktan başka bir işe yaramayan,  insan görünümlü eşkiyalardır .

     Bu elim olaya karşı, bir iki cılız ses dışında Türkiye kamuoyunun  takındığı tutum  acı verici bir hadisedir. Bende şu kanı oluştu; bu ülkede insan hayatının artık hiç bir kıymeti harbiyesi kalmamış, insan öldürmek olağanlaşmış, toplumun refleksi yok olmuş, devlet görevini yapmıyor.

     Sevgili ülkemin insanları ne oldu size, siz nasıl insani duygularınızı kaybettiniz “haksız yere bir cana kıymak, bütün insanlığı öldürmektir”  ilkesini unuttunuz mu? Eğer unuttuysanız gidişat vahim demektir, gayrı bu topraklarda cana kıyanlar hüküm sürecek demektir.

     Bu cinayetle ilgili, BBP partisinin genel başkanı Mustafa Destici “Solcular Sinan’ın öldürülme olayını istismar ediyorlar”   diyor.

     Bu söze akıl tutulması demekten başka bir cevap bulamıyorum.

     Sayın Destici, insan hayatının solcusu, sağcısı, alevisi, sunnisi, kürdü, Türkü, Müslümanı, Hristiyanı olur mu. Bu ruh hali ülkeyi felakete götürür  bu vahşet karşısında nasıl sessiz kalınır, keşke solcular  işlenen cinayete karşı daha büyük tepki verebilselerdi.

     Ne yazık ki, solcularda Türkiye halkının geldiği noktayı algılayamıyorlar. Maalesef, Türkiye de bütün insani değerler anlamını kaybetme noktasına gelmiş, bu gidişin sonu hayra alamet değil. Bu saatten sonra yuvarlak laflarlarla yaşanan kaosu ifade edemeyiz. Ülkede,  bölgede ve bütün dünyada yaşanan insanların sebep olduğu kötülüklerden hepimiz sorumluyuz . “kötülükler karşısında susan dilsiz şeytandır” Zira susmak benimsemektir.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...