logo

Hüseyin Sığıç Güven tazeledi

logo
Kestel Hacı Bektaş Veli Derneği, geçtiğimiz hafta olağan genel kurulunu, dernek binasında gerçekleştirdi. Tek adayla gidilen kongrede, Hüseyin Sığıç, yeniden başkanlığa getirilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu. Yüksel Kılıç, Veli Yeşilgöz, Ercan Çiftçi, Binali Yeşil, Gülseren Sürer, Nuran Hoş, İlhami Koçak, Yeliz Tenim, Songül durmuş ve Kadir Akyol.
Kongrede bir konuşma yapan dernek başkanı Hüseyin Sığıç’ın yaptığı konuşma özetle şöyle“Yönetimde bulunduğumuz süre içerisinde hiçbir canımızı ötekileştirmeden,tüm anlarımıza eşit şekilde muamele yaptık. Hiç bir kimseye ayrımcalık yapmadık. Bölgecilik, aşiretçiliğin yapılmaması için gerekli itinayı gösterdik.Dernek ve Cemevimizin sadece biz öneticilere ait bir yer olmayıp, tüm camiamıza ait olduğu bu nedenle her üyemizin söz hakkının bulunduğu, onun için bu mekanlarımızı hep beraber yöneteceğiz, yürüteceğiz. Sizlerin desteği olmadığı süre biz yöneticiler hiçbir şey yapamayız.
Değerli canlar, biz Aleviler açısından çok zor süreçlerden geçiyoruz. Bu süreç içerisinde bizlerin daha sımsıkı birbirimize sarılarak, birbirimize destek olmalıyız, birlik hareket etmeliyiz daha güçlü olmamız için sizlerin maddi ve manevi desteklerinize ihtiyacımız vardır. Bu imkanlar biz yöneticilere sağlandığı taktirde derneğimiz daha da güçlenecektir. Bursa bir üniversite şehridir, önümüzdeki yıllarda Kestel’de bir üniversite yapılacaktır. Bu üniversitede okuyan canlarımızın barınma sorunlarını gidermek üzere bir yurda ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle arsa almak üzere gerekli girişimlerimiz olacak. Dönem içerisinde sizlerin de desteği ile derneğimize bir arsa kazandırmış olacağız. Geçen dönemimizde yapılan genişletilmiş üye toplantılarımızda üniversitede okuyan öğrencilerimize burs vermek için talepte bulunduk, ancak rağbet görmedi. Sadece şu anda hayırsever bir üyemiz vasıtası ile bir öğrencimize burs vermekteyiz. İnşallah üyelerimiz bu konuda duyarlılık gösterirler” dedi.

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

BENZER HABERLER

Video Galeri
Yeni Bursa Klibi

Yeni Bursa Klibi

Video Galeri
Şaka Videoları

Şaka Videoları