logo

“İÇERDEKİLER”

rmzn
Kestel Atatürkçü Düşünce Derneğinin kurucusu ve ilçemizde uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılan Feyzullah Türe, memleketi Orhangazi de gerek, ADD çatısı altında, gerekse İşçi Partisi ilçe başkanlığı görevini yürüterek, emekli olduktan sonra da, sosyal ve siyasal yaşamına tam gaz devam ediyor.
Çevremizdekileri görünce, kendisine imrenmemek elde değil.
Büyük çabalarla kurulan, Kestel Atatürkçü Düşünce Derneğinin şu anki konumundan bahsetmek bile istemiyorum.
Geçtiğimiz hafta, Orhangazi ilçemizde bulunan Turgut Ünlü açık hava tiyatrosunda, usta oyuncu Levent Kırca’nın sahnelediği ve oynadığı “İçerdekiler” isimli tiyatroya gittim, çok büyük zevk aldım.
Herkesin izlemesi gereken bir oyun…
İl il gezerek, Ergenekon ve Balyoz tertiplerinin anlatıldığı “İçerdekiler” oyunu yaklaşık 1200 kişiye oynandı, Orhangazi’de…
Ancak, oyun henüz başlamıştı ki, seyirciler arasından 10 kişilik bir grup tekbir getirerek sahneye yumurta attı.
Güvenlik görevlilerin müdahalesi sonucu saldırgan grup dışarı çıkarıldı. Yurttaşların da tepki gösterdiği saldırgan grup polise teslim edildi.
Provokatörlüğün böylesine ömrümde görmedim.
Tiyatroya gelen insanlar, o 10 kişilik gurubu tükürükle boğacak olmasına rağmen, sakinliklerini koruması ve “Hepimiz Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganlarıyla karşılık vermesi, akabinde Levent Kırca’nın; “Arkadaşlar sükuneti koruyalım, bizler kimseye boyun eğmedik, bu 3-5 tane kendini bilmeze mi boyun eğeceğiz” demesi, daha tiyatro başlamadan sahneyi coşturmaya yetti.
Usta oyuncunun sahnedeki performansına da, hayran kalmamak elde değil. Tiyatronun bitiminde bir konuşma yapan Levent Kırca, “43’üncü oyunumuz burada oynuyoruz. Hiçbir yerde bu şekilde karşılanmadık, Oyunumuz başlamadan önce ortaya çıkan bu provokatör gurup sanıyor ki, Allah onların tekelinde, Biz Allah’ı gönülden severiz, bunların inandıkları kişiler ticari olarak sever” demesi büyük alkış aldı ve ayakta alkışlandı.
Bir solukta izlediğim, bu tiyatro oyununu herkesin izlemesi gerektiğine inanıyorum. Umarım; Bu konuda ilk adımı Kestel Atatürkçü Düşünce Derneği atar da, bizlerde elimizden gelen desteklerimizi veririz…
Kalın Sağlıcakla…

ŞAŞIRDIK..!
Siyaset yaparak, daha fazla kitleye ulaşamayacağını anlayıp, gazete yoluyla ulaşmaya çalışan bir siyasi partimizin çıkardığı, Kestel halk gazetesinin geçtiğimiz sayısına göz attığımda, çok çok önceden gözden çıkarılmış olan bir meclis üyesinin, hemen hemen her haberde başrol oynaması, beni olduğu kadar, temsil ettiği partilileri de şaşırtmış durumda.
Bu konu hakkında beni telefonla arayan bazı partililer; “Ramazan halk gazetesini okudun mu, dikkatini çeken bir şey oldu mu” diye sormaktan kendilerini alamadılar.
Beni olduğu kadar herkesi şaşkına çevirmiş bu olay demek..!
Daha düne kadar siyasetteki hedefi, bu meclis üyesini partiden ihraç etmek olarak lanse edenlerin, çark ettiğini görmek bizleri pekte şaşırtmadı.
Seçim günleri yaklaştıkça, daha ne tür çarkların döneceğini hep birlikte göreceğiz.
Bekleyelim bakalım biraz daha…

Share
328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?