logo

İLAHİ ADALET


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP, referandum kampanyalarında devletin her şeyini uçağını, helikopterini, resmi araçlarını ve parasını daha doğrusu tüm imkanlarını kendi lehine kullanıyor. Diğerlerinin böyle bir şansı yok. Hatta, mitingleri ve broşür dağıtmaları dahi engelleniyor. Geçen Ankara’da bir polis müdürü hayır broşürü dağıtanları toplattığı gibi, şunu söyleyebildi, “hayır broşürü dağıtmak yasak, evet serbest” sosyal medyada videosu yayınlandı inanılır gibi değil.
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın mitinglerinde arkalarında toplu açılış töreni yazıyor bu nedenle serbest, ey ilahi adalet bir gün gelecek bu adaletsizlere daha çok lazım olacak yazın bir kenara.
17 televizyon kanalında yapılan 10 günlük araştırmada, partilere verilen sürelere bir bakın Allah aşkına…
AKP – 5 BİN DAKİKA
CHP – bin dakika
HDP – 33 dakika
Bu bana Menderes döneminde, İnönü’nün kesilen radyo konuşmasını hatırlatıyor, rahmetli babam demokrat partili olduğu halde isyan etmiş ve ağlamıştım diye anlatırdı.
Arkadaşlar, CHP Nilüfer ilçe başkan yardımcısı olarak görevime devam ediyorum, partimizin Nilüfer ilçesinde tek seçim sorumlusuyum, ayni zamanda ilçe seçim kurulu Asil üyesiyim, geçenlerde ilçe başkanlığı olarak kaymakamlıktan Nutuk kitabını okullarda öğrencilere dağıtmak için izin istedik ve gelen cevapta dağıtamayacağımız bildirildi. Nedeni; hediye sayılıyormuş bu nedenle yasak. Allah aşkına AKP’nin hediye olarak dağıttığı onlarca çeşit şeyi her gün medyada izliyoruz, onlara serbest, Nutuk bu be Nutuk.
Bu baskılar bizi asla yıldıramaz, korku dağları deliyor, ben halkımızın sağ duyusuna güveniyorum bu referandum AKP ‘yi yerle bir edecektir, yapılan anket çalışmaları net ortada. Ne yapsalar HAYIR’ları aşağı çekemiyorlar. Dünyada örneği olmayan bir sistemi getirmeye çalışıyorlar. Dikkat edin mitinglerinde bu değişecek yasaları asla konuşmuyorlar. Çünkü, anlatamazlar. CHP ise, hayatının en başarılı kampanyasını yapıyor, ne AKP’den ne Erdoğan’dan hiç bahsetmiyor, sadece bu yasalara neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyor. Fakat, AKP liderlerine bakın sabah, öğlen, akşam varsa Kılıçdaroğlu, yoksa Kılıçdaroğlu… Neden mi hep mağdurları oynayıp oy topladılar, oysa şimdi mağduriyet kalmadı türban, askeriye, fetö davası tamam biraz Avrupa’dan tutturmaya çalıştılar suyu çok çabuk çıktı onunda, bir zamanlar biz söylemlerimizle onlara çalışmıştık, şimdi onlar bize çalışıyor.
Sevgili dostlar, gittiğim bütün kahvelerde, toplantılarda şunu anlatıyorum. Sizinle de paylaşayım, Bu ne AKP, ne CHP veya diğer partilerin seçimi değil, bu geleceğimizi ilgilendiren bir anayasa değişikliği, rejim değişikliği olaya buradan bakalım. Erdoğan, sizlere göre iyi bir lider olabilir, mesele o değil. Oyunuzu normal seçimlerde yine ona verin. Ama, Erdoğan’dan sonra gelecek kişi kim olacak, ya ABD’de olduğu gibi dengesiz biri gelirse bu yetkilerle ülkeyi ne hallere sokabilir, bırakın Kılıçdaroğlu’nu babam mezardan çıksa bu yetkilerle onu başa getiremem mesele budur.
Evet’i de Hayır’ı da bizim vatandaşımız tabiî ki, tüm düşünceye ve karara saygılıyız. Dünyada gelişmiş, özgür ve adaletin en iyi uygulandığı 135 ülke Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetiliyor. Gelin bunca yıllık demokrasimizi, Cumhuriyetimizi toprağa gömmeyelim….
Hepinize HAYIR’lı günler diliyorum…
Kalın sağlıcakla…

Share
234 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...