logo

İLAHİ ADALET


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP, referandum kampanyalarında devletin her şeyini uçağını, helikopterini, resmi araçlarını ve parasını daha doğrusu tüm imkanlarını kendi lehine kullanıyor. Diğerlerinin böyle bir şansı yok. Hatta, mitingleri ve broşür dağıtmaları dahi engelleniyor. Geçen Ankara’da bir polis müdürü hayır broşürü dağıtanları toplattığı gibi, şunu söyleyebildi, “hayır broşürü dağıtmak yasak, evet serbest” sosyal medyada videosu yayınlandı inanılır gibi değil.
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın mitinglerinde arkalarında toplu açılış töreni yazıyor bu nedenle serbest, ey ilahi adalet bir gün gelecek bu adaletsizlere daha çok lazım olacak yazın bir kenara.
17 televizyon kanalında yapılan 10 günlük araştırmada, partilere verilen sürelere bir bakın Allah aşkına…
AKP – 5 BİN DAKİKA
CHP – bin dakika
HDP – 33 dakika
Bu bana Menderes döneminde, İnönü’nün kesilen radyo konuşmasını hatırlatıyor, rahmetli babam demokrat partili olduğu halde isyan etmiş ve ağlamıştım diye anlatırdı.
Arkadaşlar, CHP Nilüfer ilçe başkan yardımcısı olarak görevime devam ediyorum, partimizin Nilüfer ilçesinde tek seçim sorumlusuyum, ayni zamanda ilçe seçim kurulu Asil üyesiyim, geçenlerde ilçe başkanlığı olarak kaymakamlıktan Nutuk kitabını okullarda öğrencilere dağıtmak için izin istedik ve gelen cevapta dağıtamayacağımız bildirildi. Nedeni; hediye sayılıyormuş bu nedenle yasak. Allah aşkına AKP’nin hediye olarak dağıttığı onlarca çeşit şeyi her gün medyada izliyoruz, onlara serbest, Nutuk bu be Nutuk.
Bu baskılar bizi asla yıldıramaz, korku dağları deliyor, ben halkımızın sağ duyusuna güveniyorum bu referandum AKP ‘yi yerle bir edecektir, yapılan anket çalışmaları net ortada. Ne yapsalar HAYIR’ları aşağı çekemiyorlar. Dünyada örneği olmayan bir sistemi getirmeye çalışıyorlar. Dikkat edin mitinglerinde bu değişecek yasaları asla konuşmuyorlar. Çünkü, anlatamazlar. CHP ise, hayatının en başarılı kampanyasını yapıyor, ne AKP’den ne Erdoğan’dan hiç bahsetmiyor, sadece bu yasalara neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyor. Fakat, AKP liderlerine bakın sabah, öğlen, akşam varsa Kılıçdaroğlu, yoksa Kılıçdaroğlu… Neden mi hep mağdurları oynayıp oy topladılar, oysa şimdi mağduriyet kalmadı türban, askeriye, fetö davası tamam biraz Avrupa’dan tutturmaya çalıştılar suyu çok çabuk çıktı onunda, bir zamanlar biz söylemlerimizle onlara çalışmıştık, şimdi onlar bize çalışıyor.
Sevgili dostlar, gittiğim bütün kahvelerde, toplantılarda şunu anlatıyorum. Sizinle de paylaşayım, Bu ne AKP, ne CHP veya diğer partilerin seçimi değil, bu geleceğimizi ilgilendiren bir anayasa değişikliği, rejim değişikliği olaya buradan bakalım. Erdoğan, sizlere göre iyi bir lider olabilir, mesele o değil. Oyunuzu normal seçimlerde yine ona verin. Ama, Erdoğan’dan sonra gelecek kişi kim olacak, ya ABD’de olduğu gibi dengesiz biri gelirse bu yetkilerle ülkeyi ne hallere sokabilir, bırakın Kılıçdaroğlu’nu babam mezardan çıksa bu yetkilerle onu başa getiremem mesele budur.
Evet’i de Hayır’ı da bizim vatandaşımız tabiî ki, tüm düşünceye ve karara saygılıyız. Dünyada gelişmiş, özgür ve adaletin en iyi uygulandığı 135 ülke Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetiliyor. Gelin bunca yıllık demokrasimizi, Cumhuriyetimizi toprağa gömmeyelim….
Hepinize HAYIR’lı günler diliyorum…
Kalın sağlıcakla…

Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...