logo

İLAHİ ADALET


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP, referandum kampanyalarında devletin her şeyini uçağını, helikopterini, resmi araçlarını ve parasını daha doğrusu tüm imkanlarını kendi lehine kullanıyor. Diğerlerinin böyle bir şansı yok. Hatta, mitingleri ve broşür dağıtmaları dahi engelleniyor. Geçen Ankara’da bir polis müdürü hayır broşürü dağıtanları toplattığı gibi, şunu söyleyebildi, “hayır broşürü dağıtmak yasak, evet serbest” sosyal medyada videosu yayınlandı inanılır gibi değil.
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın mitinglerinde arkalarında toplu açılış töreni yazıyor bu nedenle serbest, ey ilahi adalet bir gün gelecek bu adaletsizlere daha çok lazım olacak yazın bir kenara.
17 televizyon kanalında yapılan 10 günlük araştırmada, partilere verilen sürelere bir bakın Allah aşkına…
AKP – 5 BİN DAKİKA
CHP – bin dakika
HDP – 33 dakika
Bu bana Menderes döneminde, İnönü’nün kesilen radyo konuşmasını hatırlatıyor, rahmetli babam demokrat partili olduğu halde isyan etmiş ve ağlamıştım diye anlatırdı.
Arkadaşlar, CHP Nilüfer ilçe başkan yardımcısı olarak görevime devam ediyorum, partimizin Nilüfer ilçesinde tek seçim sorumlusuyum, ayni zamanda ilçe seçim kurulu Asil üyesiyim, geçenlerde ilçe başkanlığı olarak kaymakamlıktan Nutuk kitabını okullarda öğrencilere dağıtmak için izin istedik ve gelen cevapta dağıtamayacağımız bildirildi. Nedeni; hediye sayılıyormuş bu nedenle yasak. Allah aşkına AKP’nin hediye olarak dağıttığı onlarca çeşit şeyi her gün medyada izliyoruz, onlara serbest, Nutuk bu be Nutuk.
Bu baskılar bizi asla yıldıramaz, korku dağları deliyor, ben halkımızın sağ duyusuna güveniyorum bu referandum AKP ‘yi yerle bir edecektir, yapılan anket çalışmaları net ortada. Ne yapsalar HAYIR’ları aşağı çekemiyorlar. Dünyada örneği olmayan bir sistemi getirmeye çalışıyorlar. Dikkat edin mitinglerinde bu değişecek yasaları asla konuşmuyorlar. Çünkü, anlatamazlar. CHP ise, hayatının en başarılı kampanyasını yapıyor, ne AKP’den ne Erdoğan’dan hiç bahsetmiyor, sadece bu yasalara neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyor. Fakat, AKP liderlerine bakın sabah, öğlen, akşam varsa Kılıçdaroğlu, yoksa Kılıçdaroğlu… Neden mi hep mağdurları oynayıp oy topladılar, oysa şimdi mağduriyet kalmadı türban, askeriye, fetö davası tamam biraz Avrupa’dan tutturmaya çalıştılar suyu çok çabuk çıktı onunda, bir zamanlar biz söylemlerimizle onlara çalışmıştık, şimdi onlar bize çalışıyor.
Sevgili dostlar, gittiğim bütün kahvelerde, toplantılarda şunu anlatıyorum. Sizinle de paylaşayım, Bu ne AKP, ne CHP veya diğer partilerin seçimi değil, bu geleceğimizi ilgilendiren bir anayasa değişikliği, rejim değişikliği olaya buradan bakalım. Erdoğan, sizlere göre iyi bir lider olabilir, mesele o değil. Oyunuzu normal seçimlerde yine ona verin. Ama, Erdoğan’dan sonra gelecek kişi kim olacak, ya ABD’de olduğu gibi dengesiz biri gelirse bu yetkilerle ülkeyi ne hallere sokabilir, bırakın Kılıçdaroğlu’nu babam mezardan çıksa bu yetkilerle onu başa getiremem mesele budur.
Evet’i de Hayır’ı da bizim vatandaşımız tabiî ki, tüm düşünceye ve karara saygılıyız. Dünyada gelişmiş, özgür ve adaletin en iyi uygulandığı 135 ülke Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetiliyor. Gelin bunca yıllık demokrasimizi, Cumhuriyetimizi toprağa gömmeyelim….
Hepinize HAYIR’lı günler diliyorum…
Kalın sağlıcakla…

Share
176 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...