logo

İLAHİ ADALET


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

AKP, referandum kampanyalarında devletin her şeyini uçağını, helikopterini, resmi araçlarını ve parasını daha doğrusu tüm imkanlarını kendi lehine kullanıyor. Diğerlerinin böyle bir şansı yok. Hatta, mitingleri ve broşür dağıtmaları dahi engelleniyor. Geçen Ankara’da bir polis müdürü hayır broşürü dağıtanları toplattığı gibi, şunu söyleyebildi, “hayır broşürü dağıtmak yasak, evet serbest” sosyal medyada videosu yayınlandı inanılır gibi değil.
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın mitinglerinde arkalarında toplu açılış töreni yazıyor bu nedenle serbest, ey ilahi adalet bir gün gelecek bu adaletsizlere daha çok lazım olacak yazın bir kenara.
17 televizyon kanalında yapılan 10 günlük araştırmada, partilere verilen sürelere bir bakın Allah aşkına…
AKP – 5 BİN DAKİKA
CHP – bin dakika
HDP – 33 dakika
Bu bana Menderes döneminde, İnönü’nün kesilen radyo konuşmasını hatırlatıyor, rahmetli babam demokrat partili olduğu halde isyan etmiş ve ağlamıştım diye anlatırdı.
Arkadaşlar, CHP Nilüfer ilçe başkan yardımcısı olarak görevime devam ediyorum, partimizin Nilüfer ilçesinde tek seçim sorumlusuyum, ayni zamanda ilçe seçim kurulu Asil üyesiyim, geçenlerde ilçe başkanlığı olarak kaymakamlıktan Nutuk kitabını okullarda öğrencilere dağıtmak için izin istedik ve gelen cevapta dağıtamayacağımız bildirildi. Nedeni; hediye sayılıyormuş bu nedenle yasak. Allah aşkına AKP’nin hediye olarak dağıttığı onlarca çeşit şeyi her gün medyada izliyoruz, onlara serbest, Nutuk bu be Nutuk.
Bu baskılar bizi asla yıldıramaz, korku dağları deliyor, ben halkımızın sağ duyusuna güveniyorum bu referandum AKP ‘yi yerle bir edecektir, yapılan anket çalışmaları net ortada. Ne yapsalar HAYIR’ları aşağı çekemiyorlar. Dünyada örneği olmayan bir sistemi getirmeye çalışıyorlar. Dikkat edin mitinglerinde bu değişecek yasaları asla konuşmuyorlar. Çünkü, anlatamazlar. CHP ise, hayatının en başarılı kampanyasını yapıyor, ne AKP’den ne Erdoğan’dan hiç bahsetmiyor, sadece bu yasalara neden hayır denmesi gerektiğini anlatıyor. Fakat, AKP liderlerine bakın sabah, öğlen, akşam varsa Kılıçdaroğlu, yoksa Kılıçdaroğlu… Neden mi hep mağdurları oynayıp oy topladılar, oysa şimdi mağduriyet kalmadı türban, askeriye, fetö davası tamam biraz Avrupa’dan tutturmaya çalıştılar suyu çok çabuk çıktı onunda, bir zamanlar biz söylemlerimizle onlara çalışmıştık, şimdi onlar bize çalışıyor.
Sevgili dostlar, gittiğim bütün kahvelerde, toplantılarda şunu anlatıyorum. Sizinle de paylaşayım, Bu ne AKP, ne CHP veya diğer partilerin seçimi değil, bu geleceğimizi ilgilendiren bir anayasa değişikliği, rejim değişikliği olaya buradan bakalım. Erdoğan, sizlere göre iyi bir lider olabilir, mesele o değil. Oyunuzu normal seçimlerde yine ona verin. Ama, Erdoğan’dan sonra gelecek kişi kim olacak, ya ABD’de olduğu gibi dengesiz biri gelirse bu yetkilerle ülkeyi ne hallere sokabilir, bırakın Kılıçdaroğlu’nu babam mezardan çıksa bu yetkilerle onu başa getiremem mesele budur.
Evet’i de Hayır’ı da bizim vatandaşımız tabiî ki, tüm düşünceye ve karara saygılıyız. Dünyada gelişmiş, özgür ve adaletin en iyi uygulandığı 135 ülke Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetiliyor. Gelin bunca yıllık demokrasimizi, Cumhuriyetimizi toprağa gömmeyelim….
Hepinize HAYIR’lı günler diliyorum…
Kalın sağlıcakla…

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...