logo

10 Ağustos 2019

İLÇE BAŞKANI KİM OLACAK..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     Seçimlerden uzaklaşan Türkiye’de bayram moduna girmeye başladı. Bugün ve yarın alış verişler yapılıp, kurbanlıklar alındıktan sonra, Pazar günü bayramın birinci gününü bir kez daha hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşayacağız.

     Bayram nedeniyle, ister istemez her işe mola verdiğimiz gibi, siyasete de bayram ara vereceğiz. Bayramdan sonrasında, yine bizleri bekleyen delege seçimleri, ilçe başkanlıkları seçimleri atamalar v.s yoğun bir gündem olacaktır.

     Sizlerinde bildiği gibi bu seçimlerin en düşük oy olan partisi kuşkusuz AKP’dir.  Belki çıkıp birileri, “Hayır, bizim oylar arttı” diyebilir. Ama, incelediğimizde hiçte öyle gözükmüyor.

     Şöyle ki;  2014 Yerel seçimlerinde Yener Acar 15066 oy alırken, İkinci Parti olan MHP 8817 oy almıştı. Bu oyları topladığımızda, 23883 yapıyor.  Ama, 31 Mart seçimlerinde AKP-MHP ittifakı ile alınan oy toplamı 22107.

     Burada bir gerçek ortaya çıkıyor 1776 oy kaybı yaşamış Ak Parti bu yerel seçimlerde. Hal böyle olunca da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sık sık teşkilatlarda yapılacak değişikliğin önemine vurgu yapıyor.

     Yukarıdaki tabloya baktığımızda Ak Parti Kestel ilçe teşkilatını başarılı bulmak imkansız. İlçe haricinde, Tayyip Erdoğan ve Adayın da az bir rüzgarı ve muhalefetin yanlış politikaları sonucu seçim AKP tarafından kazanıldı.

     Değişiklik denildiği zaman, ister istemez akla Kestel ilçe teşkilatının başına kim getirilecek merakı başlıyor.

     “Kim getirilecek” diyorum altını çizerek. Çünkü, bundan sonra Ak Parti teşkilatlarında kongre değil, atamalarla işbaşına gelineceğine inanıyorum.

     Kulağımıza ilginç isimler şimdiden gelmeye başladı. Bunları sıralayacak olursak; Talip Arslan, Fuat Kalkan, Mehmet Doğru, Mikail Güloğulları, Ferhat Erol, Mehmet Çoruh..

     Her biri, birbirinden değerli adaylar olabilir.

     Ama, benim favori adayım Özer Turan’dır.

     “Neden” derseniz…

     İnancını, azmini hiç bir zaman kaybetmeden, her hangi bir beklenti içine girmeden çalışmış hatta kötü badireler atlatmasına rağmen, bir gün bile “Benim bu partiyle işim olmaz” dememiş, inadına o meclis üyesi gösterilmeyip küsenlerden daha çok çalışmıştır. Çünkü, ben bunu biliyorum.

     Sonuna kadar da hak ediyor bence…

     Partiye ayrı bir hava da katar.

     Özellikle, köylerde büyük bir çevresi de olan Özer Turan, Ak Partinin köylerde ve ilçemizde kaybettiği prestiji yeniden kazandırabilecek birisidir…

     Ama, burası Ak Parti bir nevi cadı kazanı…

     Özer Turan’a bırakmazlar, orası ayrı…

     Bakalım yukarıdaki isimlere bayramdan sonra daha kimler dahil olacak hep beraber göreceğiz..

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...