Seçimlerden uzaklaşan Türkiye’de bayram moduna girmeye başladı. Bugün ve yarın alış verişler yapılıp, kurbanlıklar alındıktan sonra, Pazar günü bayramın birinci gününü bir kez daha hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşayacağız.

     Bayram nedeniyle, ister istemez her işe mola verdiğimiz gibi, siyasete de bayram ara vereceğiz. Bayramdan sonrasında, yine bizleri bekleyen delege seçimleri, ilçe başkanlıkları seçimleri atamalar v.s yoğun bir gündem olacaktır.

     Sizlerinde bildiği gibi bu seçimlerin en düşük oy olan partisi kuşkusuz AKP’dir.  Belki çıkıp birileri, “Hayır, bizim oylar arttı” diyebilir. Ama, incelediğimizde hiçte öyle gözükmüyor.

     Şöyle ki;  2014 Yerel seçimlerinde Yener Acar 15066 oy alırken, İkinci Parti olan MHP 8817 oy almıştı. Bu oyları topladığımızda, 23883 yapıyor.  Ama, 31 Mart seçimlerinde AKP-MHP ittifakı ile alınan oy toplamı 22107.

     Burada bir gerçek ortaya çıkıyor 1776 oy kaybı yaşamış Ak Parti bu yerel seçimlerde. Hal böyle olunca da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sık sık teşkilatlarda yapılacak değişikliğin önemine vurgu yapıyor.

     Yukarıdaki tabloya baktığımızda Ak Parti Kestel ilçe teşkilatını başarılı bulmak imkansız. İlçe haricinde, Tayyip Erdoğan ve Adayın da az bir rüzgarı ve muhalefetin yanlış politikaları sonucu seçim AKP tarafından kazanıldı.

     Değişiklik denildiği zaman, ister istemez akla Kestel ilçe teşkilatının başına kim getirilecek merakı başlıyor.

     “Kim getirilecek” diyorum altını çizerek. Çünkü, bundan sonra Ak Parti teşkilatlarında kongre değil, atamalarla işbaşına gelineceğine inanıyorum.

     Kulağımıza ilginç isimler şimdiden gelmeye başladı. Bunları sıralayacak olursak; Talip Arslan, Fuat Kalkan, Mehmet Doğru, Mikail Güloğulları, Ferhat Erol, Mehmet Çoruh..

     Her biri, birbirinden değerli adaylar olabilir.

     Ama, benim favori adayım Özer Turan’dır.

     “Neden” derseniz…

     İnancını, azmini hiç bir zaman kaybetmeden, her hangi bir beklenti içine girmeden çalışmış hatta kötü badireler atlatmasına rağmen, bir gün bile “Benim bu partiyle işim olmaz” dememiş, inadına o meclis üyesi gösterilmeyip küsenlerden daha çok çalışmıştır. Çünkü, ben bunu biliyorum.

     Sonuna kadar da hak ediyor bence…

     Partiye ayrı bir hava da katar.

     Özellikle, köylerde büyük bir çevresi de olan Özer Turan, Ak Partinin köylerde ve ilçemizde kaybettiği prestiji yeniden kazandırabilecek birisidir…

     Ama, burası Ak Parti bir nevi cadı kazanı…

     Özer Turan’a bırakmazlar, orası ayrı…

     Bakalım yukarıdaki isimlere bayramdan sonra daha kimler dahil olacak hep beraber göreceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir