logo

10 Ağustos 2019

İLÇE BAŞKANI KİM OLACAK..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     Seçimlerden uzaklaşan Türkiye’de bayram moduna girmeye başladı. Bugün ve yarın alış verişler yapılıp, kurbanlıklar alındıktan sonra, Pazar günü bayramın birinci gününü bir kez daha hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşayacağız.

     Bayram nedeniyle, ister istemez her işe mola verdiğimiz gibi, siyasete de bayram ara vereceğiz. Bayramdan sonrasında, yine bizleri bekleyen delege seçimleri, ilçe başkanlıkları seçimleri atamalar v.s yoğun bir gündem olacaktır.

     Sizlerinde bildiği gibi bu seçimlerin en düşük oy olan partisi kuşkusuz AKP’dir.  Belki çıkıp birileri, “Hayır, bizim oylar arttı” diyebilir. Ama, incelediğimizde hiçte öyle gözükmüyor.

     Şöyle ki;  2014 Yerel seçimlerinde Yener Acar 15066 oy alırken, İkinci Parti olan MHP 8817 oy almıştı. Bu oyları topladığımızda, 23883 yapıyor.  Ama, 31 Mart seçimlerinde AKP-MHP ittifakı ile alınan oy toplamı 22107.

     Burada bir gerçek ortaya çıkıyor 1776 oy kaybı yaşamış Ak Parti bu yerel seçimlerde. Hal böyle olunca da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sık sık teşkilatlarda yapılacak değişikliğin önemine vurgu yapıyor.

     Yukarıdaki tabloya baktığımızda Ak Parti Kestel ilçe teşkilatını başarılı bulmak imkansız. İlçe haricinde, Tayyip Erdoğan ve Adayın da az bir rüzgarı ve muhalefetin yanlış politikaları sonucu seçim AKP tarafından kazanıldı.

     Değişiklik denildiği zaman, ister istemez akla Kestel ilçe teşkilatının başına kim getirilecek merakı başlıyor.

     “Kim getirilecek” diyorum altını çizerek. Çünkü, bundan sonra Ak Parti teşkilatlarında kongre değil, atamalarla işbaşına gelineceğine inanıyorum.

     Kulağımıza ilginç isimler şimdiden gelmeye başladı. Bunları sıralayacak olursak; Talip Arslan, Fuat Kalkan, Mehmet Doğru, Mikail Güloğulları, Ferhat Erol, Mehmet Çoruh..

     Her biri, birbirinden değerli adaylar olabilir.

     Ama, benim favori adayım Özer Turan’dır.

     “Neden” derseniz…

     İnancını, azmini hiç bir zaman kaybetmeden, her hangi bir beklenti içine girmeden çalışmış hatta kötü badireler atlatmasına rağmen, bir gün bile “Benim bu partiyle işim olmaz” dememiş, inadına o meclis üyesi gösterilmeyip küsenlerden daha çok çalışmıştır. Çünkü, ben bunu biliyorum.

     Sonuna kadar da hak ediyor bence…

     Partiye ayrı bir hava da katar.

     Özellikle, köylerde büyük bir çevresi de olan Özer Turan, Ak Partinin köylerde ve ilçemizde kaybettiği prestiji yeniden kazandırabilecek birisidir…

     Ama, burası Ak Parti bir nevi cadı kazanı…

     Özer Turan’a bırakmazlar, orası ayrı…

     Bakalım yukarıdaki isimlere bayramdan sonra daha kimler dahil olacak hep beraber göreceğiz..

Share
419 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...
 • Mesleki kıskançlık mı..? MHP Sessizliğini koruyor

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kestel Belediye başkanının, ne kadar kindar bir insan olduğunu bilmeyen neredeyse yok gibidir.      “Dağları ben yarattım” edasında bir kibire sahip olan Önder Tanır, göreve geldiğinden beri personeller ile oynamaya devam ediyor. Bunu yaparken de belediyeyi zarara uğrattığını da hiç düşünmüyor.      Şöyle ki, Eyüp Özkaya isimli bir mimarı (Mesleki kıskançlık da diyebiliriz), daha öncede Belediyede görmek istemiyorum, onunla çalışmayı düşünmüyorum diyerek, işten çıkarmış so...
 • Bence, Kestel Belediyesine Kayyum Atanmalı!

  08 Ocak 2022 Yazarlar

       Cuma saati öncesi ve sonrasında, Kestel meydanında basın açıklamaları vardı.      Öncesinde; CHP, sonrasında İyi Parti yaptı.      Her iki basın açıklamasına farklı pencereden bakılsa da, hemen hemen konu aynıydı.      Önder Tanır’ın İki ilçe başkanı hakkındaki iftira iddiaları…      Basının karşısına ilk çıkan Hatice Doğan, Önder Tanır ile bugüne kadar bir bardak çay dahi içmediğini, odasına gitmediğini, herhangi bir kişi veya ...
 • İMAMOĞLU ADAY MI OLACAK?

  06 Ocak 2022 Yazarlar

              Ekrem İmamoğlu’na karşı son günlerde artan yıpratma kampanyasının sebebini bilmek zor. Ancak Belediye seçimleri öncesinde muhalefetin adaylarına karşı Belediyelere teröristleri dolduracakları gibi toplumun ciddiye almadığı bazı suçlamalar yapılmıştı. Ankara’da elektrik faturalarını teröristlerin getireceği, İstanbul’da da benzer şekilde teröristlerin istihdam edileceği gibi açıklamalar hafızalarda taze. Bu iddialar ters tepti ve iktidar bloğu seçimleri kaybetti. Ancak bundan ge...