logo

10 Ağustos 2019

İLÇE BAŞKANI KİM OLACAK..?


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     Seçimlerden uzaklaşan Türkiye’de bayram moduna girmeye başladı. Bugün ve yarın alış verişler yapılıp, kurbanlıklar alındıktan sonra, Pazar günü bayramın birinci gününü bir kez daha hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşayacağız.

     Bayram nedeniyle, ister istemez her işe mola verdiğimiz gibi, siyasete de bayram ara vereceğiz. Bayramdan sonrasında, yine bizleri bekleyen delege seçimleri, ilçe başkanlıkları seçimleri atamalar v.s yoğun bir gündem olacaktır.

     Sizlerinde bildiği gibi bu seçimlerin en düşük oy olan partisi kuşkusuz AKP’dir.  Belki çıkıp birileri, “Hayır, bizim oylar arttı” diyebilir. Ama, incelediğimizde hiçte öyle gözükmüyor.

     Şöyle ki;  2014 Yerel seçimlerinde Yener Acar 15066 oy alırken, İkinci Parti olan MHP 8817 oy almıştı. Bu oyları topladığımızda, 23883 yapıyor.  Ama, 31 Mart seçimlerinde AKP-MHP ittifakı ile alınan oy toplamı 22107.

     Burada bir gerçek ortaya çıkıyor 1776 oy kaybı yaşamış Ak Parti bu yerel seçimlerde. Hal böyle olunca da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sık sık teşkilatlarda yapılacak değişikliğin önemine vurgu yapıyor.

     Yukarıdaki tabloya baktığımızda Ak Parti Kestel ilçe teşkilatını başarılı bulmak imkansız. İlçe haricinde, Tayyip Erdoğan ve Adayın da az bir rüzgarı ve muhalefetin yanlış politikaları sonucu seçim AKP tarafından kazanıldı.

     Değişiklik denildiği zaman, ister istemez akla Kestel ilçe teşkilatının başına kim getirilecek merakı başlıyor.

     “Kim getirilecek” diyorum altını çizerek. Çünkü, bundan sonra Ak Parti teşkilatlarında kongre değil, atamalarla işbaşına gelineceğine inanıyorum.

     Kulağımıza ilginç isimler şimdiden gelmeye başladı. Bunları sıralayacak olursak; Talip Arslan, Fuat Kalkan, Mehmet Doğru, Mikail Güloğulları, Ferhat Erol, Mehmet Çoruh..

     Her biri, birbirinden değerli adaylar olabilir.

     Ama, benim favori adayım Özer Turan’dır.

     “Neden” derseniz…

     İnancını, azmini hiç bir zaman kaybetmeden, her hangi bir beklenti içine girmeden çalışmış hatta kötü badireler atlatmasına rağmen, bir gün bile “Benim bu partiyle işim olmaz” dememiş, inadına o meclis üyesi gösterilmeyip küsenlerden daha çok çalışmıştır. Çünkü, ben bunu biliyorum.

     Sonuna kadar da hak ediyor bence…

     Partiye ayrı bir hava da katar.

     Özellikle, köylerde büyük bir çevresi de olan Özer Turan, Ak Partinin köylerde ve ilçemizde kaybettiği prestiji yeniden kazandırabilecek birisidir…

     Ama, burası Ak Parti bir nevi cadı kazanı…

     Özer Turan’a bırakmazlar, orası ayrı…

     Bakalım yukarıdaki isimlere bayramdan sonra daha kimler dahil olacak hep beraber göreceğiz..

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...