logo

İlçe projelerine revizyon

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 6 ilçenin ardından Gürsu ve Kestel’i de ziyaret ederek, 2 ilçede devam eden ve 2018 yılında yapılması planlanan yatırımları masaya yatırdı. İlçe kaymakamları, belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı toplantılarda Gürsu ve Kestel için öncelikli yatırımları programa aldıklarını, acil olmayanları ise ötelediklerini belirten Başkan Aktaş, “15 aylık süreyi en iyi şekilde değerlendirmenin peşindeyiz. Büyükşehir, 18. ilçe değil 17 ilçenin koordinatörüdür. Derdimiz 1 taş, 1 tuğla fazla koymaktır. Başka da niyetimiz yok. Daha fazla neler yapabiliriz, bunun peşindeyiz” dedi.
Bir taraftan Bursa’da muhtarlar, gençler, üniversite öğrencileri başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelip, istişare yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer taraftan da ilçe ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. Yenişehir, İznik, Nilüfer, Mudanya, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in ardından sırasıyla Gürsu ve Kestel ilçelerini de ziyaret eden Başkan Aktaş, her 2 ilçede devam eden ve 2018 yılında yapılması planlanan yatırımları değerlendirdi.
Başkan Aktaş, Bugüne kadar 6 ilçemizi gezdik. Bugün Gürsu ve Kestel’deyiz. Önümüzdeki hafta ise 2 ilçemiz hariç istişare turumuzu tamamlamış olacağız. Aralık’ın son haftası da Osmangazi ve Yıldırım’ı ziyaret edeceğiz diye konuştu.
Gürsu’nun ardından Kestel’e geçen Başkan Aktaş, burada da Belediye Başkanı Yener Acar’ı makamında ziyaret etti. Kestel Kaymakamı İskender Yöndem’in de katıldığı ziyarette Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe projeleri ele alındı. Gürsu ilçesinde olduğu gibi Kestel ilçesinde de gerekli tüm yatırımların bütçe imkanları doğrultusunda zaman kaybedilmeden hizmete alınacağını kaydeden Başkan Aktaş, “İlçelerimiz için ’Neler yapabiliriz?’ ile alakalı ilçe kaymakamlarımızın da katkıları ve yönlendirmeleri var. Onların da fikirleri önemli. Tamamen sonuç odaklı olmaya çalışıyoruz. Tüm bürokratlarımız bu toplantılara katılıyor. Herkes gerekli dersleri alıp, sevk ve idare ediyor. 15 aylık dar bir zaman var. Yük çok açık. Belirli sıkıntılar var. İnşallah ekip arkadaşlarımız, ilçe belediyelerimiz elbirliğiyle tüm bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz. İlçelerimizin daha yaşanabilir kılınmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da Başkan Aktaş’a ilçelerine gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?