logo

İlçeler çevre sorunlarını belirliyor

ilçeler
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi arasında imzalanan kentin çevre sorunlarının çözümüne yönelik işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen ‘İlçeler çevre sorunlarını belirliyor’ çalıştayları katılımcı bir platformda tüm hızıyla devam ediyor.

Bursa’nın daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlayan ve Nisan ayında tamamlanması planlanan program kapsamında 11 ilçede çalıştaylar tamamlandı. İlçelerdeki çevre sorunlarının belirlenerek bu doğrultuda kurumsal çalışmalara yön verilmesi, kurumlar arası iletişimin geliştirilmesi ve çevre bilincinin arttırılması amacıyla düzenlenen çalıştaylara sivil toplum kuruluşları, muhtarlıklar ve kamu kurumlarından oluşan ilçe dinamikleri yoğun katılım sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın çevre sorunlarının çözümü noktasında gerçekleştirdiği çalışmaları aktaran sunumu ile başlayan çalıştaylar, grup çalışmaları ile devam ediyor. Grup çalışmalarında katı atıktan su kirliğine, hava kirliliğinden görüntü kirliliğine kadar birçok konuyu irdeleyen soru formu üzerinden ilçenin çevre sorunlarıyla ilgili katılımcıların görüşleri alınıyor. Her bir ilçede farklı tarihlerde gerçekleştirilen çalıştayların çıktıları 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte Bursa kamuoyu ile paylaşılarak ilçedeki çevre sorunlarının etkin ve katılımcı bir şekilde çözüme ulaştırılması için kurumsal çalışmalara yön verilecek.

Share
205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?