logo

İLÇEMİZDE ÇEVRE HAFTASI ETKİNLİĞİ

kestel çevre
Kestel Belediyesince bu yıl 12. Düzenlenen Daha Temiz Bir Kestel İçin El Ele Bahar Temizliği Kampanyası kortej yürüyüşü ve ödül töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kültür Merkezi önünden başlayarak kent meydanına kadar devam eden kortej yürüyüşüne İlçe Kaymakamı Cemil AKSAK, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Gürel, MHP İlçe Başkanı Nuh ÇİL, İlçe Emniyet Müdürü Bekir Yavaş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN, Belediye Meclis Üyeleri Protokol Mensupları öğrenciler ve ilçe sakinleri iştirak etti Narlıdere İlkokulu Folklor ekibinin gösterisi ile başlayan programda Açılış konuşmasını Kestel Belediyesi Geri Dönüşüm Projesi çözüm ortağı Burkasan Firması Yönetim kurulu başkanı Vedat Kılıç yaptı. Geri dönüşümün öneminde değinen kılıç ilçede gerçekleştirilen proje hakkın bilgi verdi.
Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR ise yaptığı konuşmada, “Kuşkusuz çağımız, dünya tarihinde en fazla gelişme ve ilerlemelere sahne olmaktadır. Beşeriyetin sanayileşme ve tekniğin her alanda gelişmenin azami noktasını yaşamakta olduğumuz zaman dilimi içerisindeyiz. Bu hızlı gelişme her geçen gün daha da hızla artmaktadır. Bu arada, insanlar da doğal zenginlik kaynaklarını hızla tüketmektedirler. Yapılan araştırmalar Dünyadaki mevcut çevre kirliliğinin % 50 ‘sinin, son 35 yılda meydana geldiğini ortaya koymaktadır. Çevre kirliliği konusunda kurum olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek amacıyla yoğun bir çalışma içindeyiz. 2004 kömür tüketerek ısınan ilçemizi kısa süre içinde doğalgaz kullanır konuma getirerek özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önüne geçtik. Geri dönüşüm projemizi bir çok ilden önce hayata geçirerek örnek belediye gösterildik. Yeraltı çöp konteyner sistemine geçerek çöp toplama alanında çağı yakaladık. Kısaca ilk etap da çevre konusunda yapılan çalışmalarımıza bir kaç örnek olarak bu çalışmalarımızı saya biliriz. Çevre konusu içinde bulunduğumuz yüzyılda önemi giderek daha iyi anlaşılan ve zararın neresinden dönersek kardır mantığının kabul edildiği bir süreçteyiz Bu yüzden Milli eğitim müdürlüğümüz ile işbirliğinde yeni nesillerin bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlediğimiz yarışmalar ile çevre konusunu desteklemeye devam ediyoruz” dedi.
Program sonunda Resim Şiir ve kompozisyon yarışmalarından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi
RESİM DALINDA
1.Ilgın KÖMÜRCÜ Musa Fırat Coşkun Orta okulu
2.ali çınar sungur şehit polis İsmail özbek ilkokulu
3. Bilge arslan Atatürk ilkokulu
ŞİİR DALINDA
1.ŞEVVAL ÇIPLAK BARAKFAKİH ORTAOKULU
2.Fatma Ezelhan PEKSÖZ ŞEHİT POLİS İSMAİL ÖZBAEK İLKOKULU
3.MESUT İNCEL ATATÜRK İLK OKULU
KOMPOZİSYON DALINDA
1. EDANUR TİRYAKİ HASAN ASALANOBA ANADOLU LİSESİ
2.HEDİYE YILDIRIM KESTEL KIZMELEK LİSESİ
3.DENİZ BİLİR HASAN COŞKUN ANADOLU LİSESİ
Kestel Belediye Spor Bünyesinde Mücadele eden ve ülke genelinde yapılan müsabakalarda derece elde eden sporcular ise Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda altın ile ödüllendirildiler.
100 KG DA GREKOROMEN STİLDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU ÖMER FARUK DEMİR
38 KG DA SERBET STİLDE TÜRKİYE 2. Sİ AHMET SÖNMEZ
85 KGDA SERBEST STİL TÜRKİYE İKİNCİSİ HİMMET AKŞİT
55 KG SERBEST STİLDE TÜRKİYE 3.SÜ KADİR KOÇ
100 KG DA SERBEST STİLDE TÜRKİYE 3.SÜ ENGİN ÇAĞLAR
ATLETİZMDE 16 YAŞ ALTI DİSK ATMA TÜRKİYE 3.SÜ AYSABAR GÜREL

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?