logo

İLÇEMİZDE TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHALARININ BELİRLENDİĞİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

       “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yer ve Güzergâhı” başlıklı 6. Maddesi ve aynı Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. Maddesi uyarınca; 2020 yılında ilçemizde gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhları Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA Başkanlığında, Kestel Belediye Başkanlığı, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşleri de alınarak, 6 farklı toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergâhları yeniden belirlenmiştir.
Kamuoyuna duyurulur.

1. Birinci Güzergah: AVP Mahallesi, Atatürk Caddesi Şehitler Parkı basketbol sahasının yanındaki boş alan toplanma noktası olup, Gönül Sokak, Papatya Sokak, Manolya Sokak, PTT Sokağa giriş yapılarak Kestel Kent Meydanı miting alanı olduğu noktaya varış; aynı alan dağılma noktası olup bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir.
2. İkinci Güzergah: Yeni Mahalle Pazar alanı toplanma noktası olup, Kanuni Sokak, Fatih Caddesi, Turgut Özal Caddesi, Lise Caddesi, Bursa Caddesini takiben Kestel Kent Meydanına varış, aynı alan dağılma noktası ve bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir. 
3. Üçüncü Güzergah: Kurtuluş Caddesi Musa Amca İlköğretim Okulu önü toplanma noktası olup, Kurtuluş Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanından giriş yapılarak Kestel Kent Meydanı miting yeri, aynı alan dağılma noktası ve bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir.
4. Dördüncü güzergah:  Kale Mahallesi, İpek Sokak üzerinde bulunan Uğur Mumcu Parkı toplanma noktası olup; İpek Sokak, Yükseller Caddesi, Kurtuluş Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanından giriş yapılarak Kestel Kent Meydanı miting yeri, aynı alan dağılma noktası ve bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir.
5. Beşinci Güzergah: Vani Mehmet Mahallesi, Ertan Sokak ile Vani Sokağın kesişme noktası olan Cuma Pazarının kurulduğu nokta toplanma noktası olup; Vani Sokak, Nizamettin Yalvak Caddesi, Pars Sokağı takiben Kent Meydanı miting alanına varış,  aynı alan dağılma noktası ve bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir. 
6. Altıncı Güzergah: Esentepe Mahallesi Pazar alanı toplanma noktası olup, Toki Caddesi, Çataltepe Caddesi, Mandıras Köprüsü, Namık Kemal Caddesi, Beşevler Caddesi, Vani Sokak, Şht. Kom. Nizamettin Yalvak Caddesi ve Pars Sokağı takiben Kestel Kent Meydanı miting alanı olduğu noktaya varış; aynı alan dağılma noktası olup bu alana çıkan PTT Sokak, Çetiner Sokak, Pazar Sokak, Cuma Caddesi, Pazaryeri Sokak ve Hakim Aytekin Baysal Sokak dağılma istikametleridir.

Share
3534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?