logo

İLERİ DEMOKRASİ…

rmzn
Demokrasinin en ilerisinin yaşandığı AKP’de Kestel ilçe başkan adayı da geçtiğimiz gün açıklandı.
Dibine kadar Demokrasi…
Adı sürekli gidip gelen, kimilerine göre şansı olmayan, seçim döneminde MHP’ye çalıştı, o bakımdan ilçe başkanı olması çok zor, türünden dedikodular yapılan Murat AY, ismi geçtiğimiz gün AKP il teşkilatında açıklandı.
Buna göre; AKP’nin Kestel ilçe başkanlığı bundan böyle Murat AY’a emanet..
Muhtemelen seçimlere de tek liste halinde gidilecek…
İkinci bir liste ile seçime gidilmesi söz konusu bile olamıyor.
Eğer, ikinci bir liste daha seçime girerse, üyelikleri dahi iptal edilebiliyor.
Dedik ya, Demokrasinin en ilerisi AKP’de…
Geçtiğimiz dönem Belediye Meclis Üyeliği yapan Murat AY, 5 yıl boyunca meclis üyeliği yapmasına rağmen, halkın içinde pek tanınmayan bir isim olarak dikkat çekiyor.
Eski ilçe başkanı Nazif Aydın’a olan yakınlığı ile de bilinen Murat AY’ın isminin Kestel ilçe başkan adayı olarak açıklanmasında bir çok kişinin küçümsenmeyecek katkısı olduğu yönünde duyumlar kulağımıza sık sık gelmekte.
Gözler, 6 Aralık Cumartesi günü kongresini yapacak olan AKP’ye çevrilmiş durumda. Murat AY’ın oluşturacağı yönetim kurulu listesine hangi isimleri alacağı da şimdiden merak konusu olurken, beraber görev yaptığı bazı meclis üyelerini yönetim kurulu listesinde değerlendirmesi bekleniyor.
AKP Genel Merkezi ve İl başkanlığınca yola Murat AY, ile devam kararı alındıktan sonra ikinci bir liste için çalışmalar yapıldığı söylentisi ortalıkta dolaşmaya başladı.
Baskıcı bir siyasetin yaşandığı AKP’de her ne kadar il başkanlığı Murat AY’ı ilçe başkan adayı olarak göstermiş olsa da, son sözü yine delege söyleyecektir.

KAPLAN ADAY
Milliyetçi Hareket Partisi Kestel ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim, eski il genel meclis üyesi Mehmet Kaplan oldu.
MHP’nin bu sürecinde aday olması gerektiğini düşünen Mehmet Kaplan, partisinin kötü gidişatına dur demek için aday olduğunu belirtti.
Kendisiyle konuştuğum Mehmet Kaplan, neden aday olduğunu şöyle dile getirdi: “Partimiz ilçemizde parçalanmış durumda. Küskün ve dargınları bir araya getirmek, Milliyetçi Hareket çizgisini devam ettirmek ve Partimizi hak ettiği şekilde yönetmek için adayım. Her kesim hitap edebilecek, her kesimi kucaklayabilecek bir yönetim kurulu listesi oluşturacağız” dedi.
Mehmet Kaplan’ın adaylığını duyan bir çok küskünün Kaplan’a destek verdiği görülmekte.
Kaplan’a destek verenlerin başında ise, Şuan Nuh Çil’in başkan yardımcılığı görevinde bulunan Adem Erat…
Adem Erat, Mehmet Kaplan’ın ilçe başkanı seçilmesi için elinden gelen desteği sonuna kadar vereceğini ifade ediyor.
MHP’nin yapacağı olağan kongre sürecinin de heyecanlı geçmesi bekleniyor.

Share
176 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?