logo

İMAMOĞLU TUZAĞA DÜŞMEDİ

     Sevgili dostlar, uzun bir aradan sonra iki belediye başkan adayının tv.lerde karşı karşıya gelmesi, ülkede heyecan yarattı. Ne yazık ki, sonuçta kazananda olmadı, saçma sapan bir tartışma oldu. İmamoğlu, biraz önde gibi gözükse de kimse karlı çıkamadı diyebiliriz.

     Yandaş gazetelere bir baktık İmamoğlu, yalan söyledi. Binali Yıldırım ağır bastı, Ekrem’i Yıldırım çarptı, yerle bir oldu, İmamoğlu top çevirdi gibi manşetler vardı. Hele hele AKP’li vekil Hasan Turan’ın sayfasında yayınladığı bir mesajı var ki, akıllara durgunluk veririr şöyle diyor. Binali Yıldırım gol üstüne gol attı, inanın bunlar başka bir programı izlemişler, keşke gözleriyle izleselerdi ve yandaş medya  bunları yazmak için ne aldılar merak ediyorum. Bir defa üç dakikalık süreler koskoca İstanbul’u tartışmaya yeter mi olacak iş değil, mesela İmamoğlu’nun oyları kim çaldı sorusuna yanıt veremedi Yıldırım, havada kaldı,Yıldırım aldığı taktik gereği olacak sık sık araya girip İmamoğlu’nun sözünü kesip sinirlendirmeye çalıştı ama İmamoğlu bu tuzağa düşmedi, kendisinin söyleyecek bir şeyi zaten yoktu gülümseyerek,rakibini alaycı ve küçük gören tavırları hiçte hoş değildi ve kendisine hiçbir şey kazandırmadığı gibi kaybettirdi.

     İmamoğlu’nu da hiç böyle beklememiştim, ayağına gelen gol paslarını değerlendiremedi, mesela şunu sorabilirdi, “Eğer seçilirseniz Tayyip Erdoğan sizi ne kadar bir süre sonra görevden alabilir” İsmail Küçükkaya’nın Yıldırıma sorduğu, “Feto ile bir bağlantınız oldu mu, ilginiz va rmı” sorusunda Binali Yıldırım bir şok yaşadı ve yaşattı “yok” dedi ve inkar etti olayı saptırdı.İzmir Türkçe olimpiyatlarında Fethullah Gülen’in şiirini kim okudu o konuşmasında Fetullah hoca efendinin dilidir bu anlattıklarım diyen kim, Erzurum da F.Gülen’in kardeşinin cenazesine yanında iki bakanla katılan kimdi daha doğrusu Pazar akşamı 80 milyonun önünde yalan söyleyen ta kendisidir, yakışmadı Binali Yıldırım yakışmadı senin devlet adamlığına…

     BAHÇELİ VE MHP’NİN OYU BİR İMAMOĞLU ETMİYOR

     Sn. Bahçeli, ne derse tersi oluyor  Erdoğan için bu adamdan Cumhurbaşkanı olmaz demişti oldu, İmamoğlu içinde bu adamdan belediye başkanı olmaz demişti oldu. Bence 23 Haziranda bir daha kazanıp sn. Bahçeli’yi bir kez daha yanıltacak bu çok net. MHP’nin Türkiye genelinde aldığı oy 3 milyon 459 bin İmamoğlu’nun İstanbul’da tek başına aldığı oy ise 4 milyon 171 bin sözün bittiği yer…

     YALAN

     Sn. Erdoğan, hatırlarsanız gezi olaylarında Beşiktaş’taki baş örtülü bacımız ve D.Bahçe camiinde içki içildi sözlerini günlerce dilinden düşürmedi ve videoları var dün gibi hatırlıyorum Cuma günü yayınlayacağız demişti, yıllar geçti bunların yalan olduğu video görüntüleri ile ortaya çıktı,bu seçimlerde de, “oylarımız çalındı video görüntüleri var yayınlayacağız” dedi şu günü kadar en küçük bir görüntü veremediler bununda yalan olduğu çok net artık,bunlar bir algı yönetimi ama bu millet artık bunları yemiyor

     İmamoğlu’nun İBB başkanlığı hayırlı olsun.

BİZİ DUYUN

     “Bu toprakların ortak sahibi olan bizler; AKP, CHP, HDP, MHP ya da başka partilere oy veren Türk, Kürt, Ermeni, Rum, Laz, Süryani, Müslüman, Hristiyan, Sünni, Alevi, inançlı, inançsız bütün yurttaşlar, barış ve huzur içinde yaşayabileceğimiz bir ülke istiyoruz..

     Savaş istemiyoruz, şehit istemiyoruz, çocuklarımızın ölmesini, öldürmesini, birbirlerine silah çekmesini istemiyoruz..

     Düşman cephelere bölünmek, kardeşliğimizi, ortaklığımızı yitirmek istemiyoruz.

     Ne darbe, ne vesayet, ne diktatör, ne terör!

     İşimizde gücümüzde, huzur içinde, hür yaşamak istiyoruz.

     Kadın olduğumuz için hırpalanmak, tecavüze uğramak, öldürülmek, örtülüyüz diye aşağılanmak, şort giydik diye saldırıya hedef olmak, korku içinde yaşamak istemiyoruz.

     Kadın erkek hepimiz; inançlarımızı, dinimizi, kültürümüzü özgürce, eşitçe yaşamak istiyoruz.

     Hangi suçla suçlandığımızı bilmeden, kimin adına, hangi hukuka göre karar verdiklerini bilmediğimiz mahkemelerce tutuklanmak, hapse atılmak; darbeyle, terörle hiçbir ilgimiz yokken yalan ihbarlarla, sahte delillerle sorgusuz sualsiz işimizden olmak, meslekten uzaklaştırılmak, çoluk çocuğumuzla açlığa mahkûm edilmek; barış deyince terörist, mağduriyet deyince hain ilan edilmek istemiyoruz.

     Keyfi kararlarla, emeğimizin hakkının, ücretimizin, maaşımızın elimizden alınmasını, evlerin, köylerin yakılıp yıkılmasını, çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını, gençlerimizin sokaklarda heba olmasını istemiyoruz..

     Biz halkız, vicdanlı, iyi insanlarız; bizi tahriklerle kötücülleştirmeyin, kin ve nefret sözleriyle ayrıştırmayın, kana, ölüme alıştırmayın. Savaş, ölüm, idam, çatışma, kavga istemiyoruz..

     Bu ülkeyi yönetenler, kaderimize hükmedenler!

     Sizler; halkı sindirmek, özgürlükleri yok etmek için değil, biz yurttaşları barış, güven, huzur içinde yaşatmak için seçildiniz.

     Bilin ki bu gidişe rızamız değil itirazımız var.

     Bizi duyun.!

Share
161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?