logo

03 Ekim 2021

Irkçılık ve yobazlık illeti


Mehmet Güler
mehmet@kestelyore.com

     Sevgili okurlarım; Türkiye’yi yönetenlerin açıklamalarını dinlediğinizde, zannedersiniz  insanların bütün sorunları çözülmüş, hiç kimsenin bir derdi yok, ülke güllük gülistanlıktır.

     Toplumun yaşadığı maddi ve manevi krizler hiç  yokmuş gibi, sürekli doğru olmayan beyanlar yapılıyor. Maalesef bu beyanların  doğru olduğunu kabul eden çok büyük bir kitle var. Ak Partili yöneticiler sürekli, Türkiye’nin durumunu kendilerinin iktidar olduğu  2002 öncesiyle kıyaslayarak, aradaki farkı  o kadar  abartılı bir şekilde söylüyorlar ki, zannedersin çok sorunlu bir ülkede iktidar olmuşlar, sanki  bu gün bütün sorunları çözmüşler.  Yahu biz ne başka bir ülkede ne de başka bir gezegende yaşıyoruz. Türkiye de yaşıyoruz, 2002 öncesinin Türkiye’sini de biliyoruz, ondan sonraki sürecinde biliyoruz.  Eğer bugünün Türkiye’siyle, 2002 öncesi Türkiye’yi kıyaslarsak emin olun  bugün, o dönemden çok daha kötü durumdayız.

     Ak Parti halka üç  Y ile yani yoksullukla, yolsuzlukla ve yasaklarla  mücadele edeceğini vaat ederek iktidar olmuştu. Peki, vaadini yerine getirdi mi? Görünen köy meydanda fazla söze hacet yok. Türkiye tarihinin en büyük yolsuzlukları bu süreçte yapıldı, ülke mafya ve tarikatların gayrı nizami faaliyetlerinin ülkesi oldu.

      Bütün kamu malları serbest piyasa yağmacılarına peşkeş çekildi. Yol, köprü yapıp satmanın dışında insanları iş güç sahibi olmasına vesile olacak, ülke ekonomisine katkı sağlayacak bir tek çivi çakılmadı. Anlayacağınız hükümet kara yolları genel müdürlüğünün yapacağı işleri yaptı. Toplumun ¼’ü açlık sınırında, yarısı yoksulluk sınırında  milyonlarca insan işsiz .

     Türk kökenli olmayan toplumlar,  devletin içine yuvalanmış, ırkçıların, alevîler, gayrı müslimler dinci yobazların ve kadınlar barbarlarmış erkeklerin  zulmünden dolayı temel haklarını kullanamaz durumdalar. Zira, ırkçılık ve yobazlığa tanınan imtiyazdan dolayı  ırkçılık ve yobazlık hastalığı pik yapmış durumdadır, bu hastalık toplumun hücrelerine yayılıyor, giderek yozlaşmaya ve çürümeye vesile oluyor dolayısıyla insanlığın  temel hakları  yok sayılıyor. “Temel haklar”ın altını kalın şekilde çiziyorum, zira temel haklar  insanlığın karanlıktan kurtulup, aydınlığa çıkmasının, sömürücü zalimlerden kurtulup eşit olmasının kutup yıldızıdır .

     Şayet çocuklarımıza eşitlikçi, adaletli, barış içinde yaşayan insanların olduğu bir ülke bırakmak istiyorsak, ırkçılık ve yobazlık illetinden kurtulmanın çaresine bakalım.

Aksi taktirde hiç bir maddi ve manevi sorunumuzu çözemeyiz ve daha beter duruma düşeriz.

      Sonuç olarak ak partinin çözeceğini iddia ettiği  3  Y  bu gün katlanmış olarak devam ediyor.

Mehmet Güler

Share
126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Atamalar Şaşırtıyor!

  16 Ekim 2021 Yazarlar

       İlçemizde yerel seçimler bitmiş, seçim çalışmaları süresince Tarikat tarafından Önder Tanır’ın yanına verilen Recep Alper Çelik, görevini tamamlamış ve Tanır’da belediye başkanı seçilince, Rıfat Amil’in yerine Özel Kalem Müdürü olarak Çelik’i atamıştı.      Ve akabinde de “Kestel Belediyesi Menzil tarikatı tarafından mı yönetiliyor?” sorusu akıllarda yer edinmişti.      TÜMSİAD tarafından desteklenen Recep Alper Çelik, 2015 Milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı ol...
 • YERLİ VE MİLLİ ÖYLE Mİ !!!

  15 Ekim 2021 Yazarlar

       Yıllar önce bu garantili projeler başlarken, “kimsenin cebinden bir lira çıkmayacak” denmişti hatırlayın dostlar, hazineden ödenen bu geçiş, uçuş, hasta garantili paralar kimin cebinden çıkıyor acaba tam bir komedi. Bu kara deliklere bir yenisi daha ekleniyor Çanakkale köprüsü ve Ulaştırma bakanı bu köprünün geçiş fiyatını açıkladı 15 Euro yanlış duymadınız 15 Euro.      Bu köprünün yapım maliyeti 1,8 milyar Euro olarak hesaplanmış ve yıllık 16 milyon 425 bin araç geçiş garantisi verilmiş yapan ...
 • Şirin görünmenin bedeli mi 100 bin lira..?

  11 Ekim 2021 Yazarlar

       Milyarlarca geliri olmasına rağmen, adı her zaman yolsuzlukla anılan, hiçbir fırsatı kaçırmayıp, vatandaşlara sürekli iban numarası veren Kızılay, Kestel belediyesinden de 100 bin liralık nakdi yardım istemiş.      Ekim ayı meclisine geldi konu.      CHP ve İyi Parti doğru olanı yaparak, “Hayır” oyu kullandılar.      Ama, her zamanki gibi bir acelesi vardı Önder Tanır’ın, konuyu hemen oylatıp, biran önce gündeminden düşürmek istiyordu.   ...
 • DİKTATÖR REFLEKSİ HÜKÜMETLERE Mİ HAS?

  10 Ekim 2021 Yazarlar

  Siyasete ilişkin yorumlarımızda genelde hükümete yönelik eleştirilerimizi belirtiriz. Ülkeyi yöneten ve olanlardan sorumlu olan siyasi iktidar olduğundan bu durum çok doğal. Bugün ise doğrudan CHP ve CHP’de cisimleşmiş bir siyaset yapma biçiminden bahsedeceğiz. Belki görmüşsünüzdür. CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu gibi önemli bir yerde üye olan, mesleği avukatlık olan Tuba Torun isimli bir hanımefendi. Fenerbahçe Stadı’nın Kadıköy merkezden taşınması ile ilgili bazı tweet’ler attı. Demokratik toplumlarda her konu tartışılabilir. Elbette bu fikri...