logo

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BULUŞMASI KESTEL’DE YAPILDI

Kestel Belediyesi, İş Kur Bursa Bölge Müdürlüğü, BTSO, BOSAB, KOSAB, Uludağ Organize Sanayi Bölgesi, Turan, Erdoğan Mahalleri Sanayicileri, Gürsu Belediyesinin katkıları ile düzenlenen İstihdam seferberliği, Kestel Buluşması gerçekleştirildi.
Kestel Belediyesi Merkez Düğün salonunda düzenlenen etkinliğe; Kestel Kaymakamı İskender YÖNDEN, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa IŞIK, İşkur Bursa Bölge Müdürü Feyzullah EREN, BTSO Müdürü Zafer CENGİZ, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sanayi Bölgelerinin Müdürleri ve İştirakçi firmaların temsilcileri katıldı.
Açılış konuşmaları ile başlayan programda, protokol mensupları tarafından sanayi firmalarının stantları tek tek ziyaret edilerek, firma çalışma sistemi ve personel konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın direktifleri ile ülkemiz genelinde başlatılan İstihdam Seferberliği Buluşmalarının Kestel bölümünü bugün yoğun bir katılımla gerçekleştiriyoruz. İşkur Bursa Bölge Müdürlüğü BTSO Bölgemizde Faaliyet Gösteren Sanayi bölgelerinin müdürlükleri ve Gürsu Belediyemizin destekleri ile bu önemli etkinliği gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bölgemizde yaklaşık 4 sanayi bölgesinde 500 aşkın sanayi kuruluşu hizmet sunmakta. Sanayicilerimiz ile görüştüğümüzde bölgemizden personel bulmakta zorlandıklarını neredeyse Bursa’mızın diğer ucundan personel getirmek zorunda kaldıklarını bu yüzden servis giderlerinin yüksekliğinden şikayet ederken, belediyemiz ak masalarına başvuruda bulunan iş arayan vatandaşlarımız ise bölgede iş bulamadıklarından şikayetçi olmaktalar. İşveren ve iş arayan ilçe sakinlerimizi bir çatı altından buluşturarak bu soruna bir çözüm bulmak amacı ile hayata geçirdiğimiz bu çalışmamızın hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık 50 sanayi kuruluşunun katılımı ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimize de girişte tutulan kayıtlara göre öğle saatlerine kadar yaklaşık 2200 vatandaşımı ziyarette bulunmuş inşallah akşam saatlerine kadar bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. Önümüzdeki süreçte bu ve buna benzer etkinliklerimizle ilçe sakinlerimiz ile buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?