logo

İYİ Parti Kestel İlçe Başkanlığından Basın Açıklaması

İyi Parti Kestel ilçe başkanlığından yapılan yazılı basın açıklamasında şöyle denildi:
“İYİ parti genel başkanı Meral Akşener, ”Milletin parasının idaresini Amerikan şirketine teslim etmeye kalkan damat Berat ‘ın aklıyla bütçe görüşmelerini tamamladılar. İktidarın bütçe görüşmelerini küçümsemesinin sebebi, konuyu basit bir gelir-gider tablosu olarak düşünmemizi istemelerindendir.”
2019 yılı bütçesinin israf üzerine kurulu bir bütçe olduğunu savunan Akşener, 2019 yılı bütçesinde FAİZ ÖDEMELERİNE 117 milyar lira,yatırıma ise ancak bunun yarısı ayrılmış.Faiz ödemelerine ayrılan 117 milyar lira ile 780 bin konut yapılabileceğini 3 milyon vatandaşımızın başını sokacağı bir sıcak evinin olabileceği ama bu iktidar 780 bin aileyi ev sahibi yapmak yerine,dış güçlere faiz ödemeyi tercih etmiştir.Bu israf bütçesine göre 81 milyon çalışacak ,bir avuç faizci yiyecek bu rakamların anlamı budur.
Kısaca bu bütçe iş başına gelmeden önce”FAİZ siz sistemi savunanlar bu gün FAİZ li sistemin mimarı olmuşlardır.
Akşener,bütçe görüşmelerinde HAZİNE garantileri ile birbirlerinin cebine para aktarıldığını savundu ve konuşmasına şöyle devam etti.
”Yatmayan hastalar için 3,7 milyar lira ödenecek.3,7 milyar lirayı,başkalarının cebine koyacağına,gel bu parayla çiftçiye mazot ve gübre desteği verilsin.
Köprü ve otoyollardan geçmeyen araçlar için 6,2 milyar lira ödenecek.6,2 milyar lirayı kodamanların cebine koyma,gel bu parayı EMEKLİLİKTE yaşa takılanların sorununu çözelim.Ya da milletin daha rahat yaşaması için Asgari ücretliden vergiyi kaldıralım.Bu yanlış ödemelerin faize ödenen ,geçmediğimiz yollara ödenen paranın karşılığı olarak,780 bin kişiyi ev sahibi yapıyoruz,çiftçiye mazot 1,5 liraya veriliyor,asgari ücret bak nasıl 2 bin liranın üzerine çıkıyor,bunların olabilmesi için işi ehline vermek gerekir.
Akşener,grup konuşmasında TÜİK verileri ile oynandığını ekonomideki küçülmenin devam edeceğini,işsizliğin artacağını hayatın dahada zorlaşacağını savundu.2002 de 135 milyar dolar olan dış borcun bu gün 490 milyar dolara çıktığını ifade etti.1960 tan bu yana işsizlik oranlarında en kötü 10 yıl,Ak parti iktidarıyla geçen son 10 yıldır KOBİ’ler borç batağında,karşılıksız çek tuıtarı yüzde 60 artmış.Dolar kuru 3,7 den 5,3 e çıkmış.En acı durumda para bulmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı satışa çıkarılmış.Marketteki poşeti bile parayla satar olmuşlar.Şu sırrı da vatandaşımız bilsin,poşetten alınan 25 kuruşun 15 kuruşunuda bakanlık alıyor.Nereye el atsan elinde kalıyor. dedi.
Eflatun diyor ki: kötülüğün yolu kolaydır,iyiliğin yolu ise ağırdır .İyİ Partinin yolu iyilik yoludur.Cesaret zor olana talip olamktır.Cesaret zor olana talip olmaktır.Cesaret kolay para yerine üretim ekonomisine geçmektir.
Akşener yerel seçimler dolasıyla teşkılatlarına şöyle seslendi.
Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki; Türk’üm demektir cesaret.İyİ Parti cesurlar hareketidir.Bu zorlukların hepsine talibiz.Buradan tüm teşkilatlarımıza sesleniyorum.
Önce millet diyecek ve her şeyden önce milletimize karşı dürüst olacağız.Her türlü entrikaya başvuracaklar ama biz gerçeğin peşinde olacağız.
Bütün adaylarımıza sesleniyorum siz büyük Türk milletinin evlatlarısınız. Size Yezid gibi kazanmaktansa, Hüseyin gibi kaybedin diyorum.
Allah Türk Milletinin Birlik ve Beraberliğini bozmasın…

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?