logo

İYİ PARTİ: “YÜKSEK SEÇİM KURULU NEYE GÖRE KARAR VERİYOR?”

İYİ Parti Bursa il başkanlığı, Adliye binası önünde bir basın açıklaması yaptı: Açıklamasında şöyle denildi:  Bilindiği Gibi Mustafakemalpaşa İlçemizde Bazı Sandık Kurulları’nın Yasaya Aykırı Olarak Belediyede Çalışan Daire Amirleri Tarafından Oluşturulmuş Olması Nedeni İle 10 Nisan 2019 Tarihinde Yapmış Olduğumuz “Olağanüstü İtiraz” Başvurumuz “Askı Süresi İçinde Sandık Kurullarına İtiraz Edilmediği” Gerekçesi İle Doğru Dürüst İnceleme Bile Yapılmadan İki Gün İçinde Jet Hızı İle Ysk Tarafından Reddedilmişti.

Ardından İstanbul İlimizde, Seçimi Kaybeden Ak Parti’nin, Aynı Gerekçelerle Yapmış Olduğu Olağanüstü İtiraz, Tam Aksi Kararla Kabul Edilmiştir.

Bu Nedenle, Daha Önce Yaptığımız Basın Açıklamamızda İstanbul Ve Mustafakemalpaşa İçin Aynı Gerekçelerle Sandık Kurullarının Oluşumu İle İlgili Ysk Tarafından Verilen İki Ayrı Kararın Birbiri İle Çeliştiğini Ve Bunun Hukuka Aykırı Olduğunu, Yapılan İtirazların Partilere Göre Mi Karar Verildiğini Sormuş Ve İstanbul Kararını Emsal Göstererek Yeni Delillerle Tekrar Başvuracağımızı İfade Etmiştik.

Bunu Takiben 14 Mayıs 2019 Tarihinde “Tam Kanunsuzluk” Nedeniyle Verdiğimiz 2. İtiraz Dilekçemizle, 11 Sandık Kurulunun Devlet Memuru Olmayan Belediyede Çalışan Taşeron İşçilerden Oluşması Nedeniyle, İstanbul Seçimleri İçin Aynı Gerekçelerle Verilen Kararı Da Emsal Göstererek, Mustafakemalpaşa İlçemizde De Seçimin İptal Edilerek Yenilenmesi Gerektiğini Tekraren Talep Etmiştik.

 Ancak Bu 2. Talebimizin De İstanbul Seçimlerinin İptali Gerekçeleri İle Bire Bir Aynı Olmasına Rağmen, Ysk’nın Bu Sefer Tam Tersi Bir Karar İle İptal Talebimizi 2. Kez Reddetmiş Olduğunu Az Önce Tebliğ Alarak Öğrenmiş Bulunmaktayız.

İstanbul Seçimlerinin Tekrarına Kilitlenen Türkiye Gündemi İçinde, Ysk’nın Hala Nasıl Hukuksuz Bir Şekilde, Çifte Standart Uygulayarak, Partilere Göre Karar Verdiğini, İşte Bu Açıklamamızla Basın Mensuplarımıza Ve Kamuoyuna Duyurmak İstiyoruz.

Hukuki Yolların Artık Tükenmiş Olduğu Bu Noktada, Tekrarlanacak İstanbul Seçimlerinde, Aziz Milletimizin Verdiği Oylarına Sahip Çıkarak, İlahi Adaletin Tecelli Edeceğine İnanıyoruz.

Değerli Bursalı Hemşerilerimiz;

Bu Karar Hiç Kuşkusuz, Taraflı Tarafsız Herkesin Vicdanında Derin Yaralar Oluşturmuştur. Maalesef Alınan Bu Çelişkili, Haksız Ve Hukuksuz Kararlar, Demokrasiye Ve Millet İradesine Vurulan Sivil Bir Darbe Niteliğinde Olup, Türk Siyaset Tarihine Kara Bir Leke Olarak Geçmiştir. Sandık Darbesi Yoluyla Millet İradesine Vurulan Bu Kara Lekeyi, Yine Milletimiz Süpürüp Temizleyecektir.

İlahi Adaletin Tecellisi Aziz Türk Milletinin Son Kararına  Kalmıştır.

23 Haziran Pazar Günü Tekrarlanacak Olan İstanbul Seçimlerinde Milletimizin Verdiği Oy’a Daha Kuvvetli Bir Şekilde Sahip Çıkacağına Ve Millet İttifakı Adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nu Daha Yüksek Oyla Tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçeceğine İnancımızın Tam Olduğunu Kamuoyuna İlan Ediyor.

Hepinizi En İçten Sevgi Ve Saygılarımızla Selamlıyoruz.

 UZM. DR. YAHYA BAHADIR     İYİ PARTİ BURSA İL BAŞKANI

Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?