logo

KAÇAK YAPIYA GEÇİT YOK

Kestel Belediyesince, ilçe genelinde kaçak yapıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar dahilinde, Gölcük, Nüshetiye ve Kayacık mahallelerinde yapı ruhsatı olmadan yapılan kaçak konutlara yönelik olarak 3194 sayılı imar kanununun 32. ve 42. Maddesi kapsamında alınan yıkım kararları uygulanarak, 29 kaçak yapının yıkımları gerçekleştirildi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve Kestel Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yıkımı gerçekleştirilen29 kaçak bina yerle bir edildi.
Konu Hakkında bir açıklama yapan belediye başkanı Yener ACAR, “Kestel ilçemiz genelinde, göreve geldiğimiz günden buyana kaçak yapı ile yapmış olduğumuz mücadeleden taviz vermedik, vermeyeceğimizi de her ortamda dile getirdik. Bu kapsamda Kayacık, Nüshetiye ve Gölcük mahallelerimizde kaçak olarak yapılmış ve kaçak yapı ile mücadele ekiplerimizce tespit edilerek tutanak altına alınmış, kaçak binalarla ilgili bugün yıkım çalışmalarımız başlatılmıştır. İlk etap, 29 kaçak binanın yıkımı gerçekleştirilmiş olup, önümüzdeki günlerde yıkım diğer mahallelerimizde de tespit edilen kaçak yapıların yıkımlarına kanun çerçevesinde devam edeceğiz. Ayrıca, tespit edildikten sonra dahi yapılan yeni kaçak yapılara da yasal işlem uygulanarak, yıkım işlemleri yapılacaktır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımıza tavsiyemiz dişinizden tırnağınızdan arttırarak, emek vererek inşa ettiğiniz yapılarınızı, devletimizin yasalarına uyarak yapı ruhsatı alarak yapmaları yapı ruhsatı alınamayan yerlerde de bu konuda hassasiyet gösterip, maddi ve manevi zarar görmemeleri için bina yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim merkezlerimiz ve çevresinde bina yapmak isteyen vatandaşlarımız bu alanlar için özel olarak hazırlanmış hazır tip projelerimiz ücretsiz ve yapı ruhsatı harcı olmadan belediyemizden temin edebilirler.” dedi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?