logo

KANLARI YERDE KALDI


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     15 Temmuz’un 3.yıl dönümü milletçe kenetlenilerek kutlandı. Allah bir daha bu ülkeye böyle bir sıkıntı yaşatmasın. Rahmetli Aziz Nesin, 25 yıl önc; “Bu yapılanma sonunda darbe yapar” demişti, kimse dikkate almadı ve öylede oldu. Şimdi dostlar, geçen yılda yazdık bu iş asla bitmez, neden mi siyasi ayağı ile ilgili bir adım dahi atılmıyor, adam gibi içine girilse AKP diye bir parti kalmaz. Bunların büyük bölümü halen devletin üst kademelerinde görev yapıyor. Mecliste komisyon kuruldu, hazırlanan bütün gizli raporlar rafa kaldırıldı ve gizleniyor.

     Binlerce kişi yargılandı, içlerinde darbecilerde var, bunların ne yazık ki binlerce masum insanda hala cezaevinde veya KHK’larla işlerinden oldular. En üzücü olan ise, emir kulu olan erler, askeri öğrenciler ve askeri personel, daha doğrusu kuruların yanında yaşlarda yandı.

     Feto ile yan yana resim çektiren, ona övgüler düzen, yalaka nutukları atanlar, siyasetçiler ve iş adamları neden yargılanamıyor, yargılanmayı bırak Cumhurbaşkanlığı danışmanı bile oldular. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aslında çok doğru bir şey söylüyor; “Cesur bir savcı arıyorum, ne istediler, siz ne verdiniz” diye sorabilecek.

     Haksız mı, ama sorabilecek yürekte bir kişi bile bırakmadılar.

     Cumhurbaşkanı 15 Temmuz konuşmasında, CHP liderini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını taraftarlarına yuhlatabiliyor, inanılır gibi değil. Bu mitingle ne alakası var, hele İmamoğlu, gibi iki defada da sizi yerle bir ederek seçim kazanmış birini ayıptır ayıp, tebrik et bu ülke yoluna devam etsin, aklı hala orda demek ki.

     Sn. Erdoğan, savcısıyım dediği Ergenekon, Balyoz davalarında mağdur olan, hayatını kaybeden o onurlu insanlardan özür dilemeliydi bu konuşmasında, doğrusu buydu. Cevaplanamayan bir soru da Cumhurbaşkanının “Biz büyüttük” dediği fetocuların bir tanesi yaveri hep arkasında ve silahlı, darbe günü Dalaman’dan Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu ve yakınındaki bir sürü koruma hepsi fetocu ve tutuklandılar anlaşılır gibi değil. Bunlar neyin darbesini yaptı veya kimi devirecekti, bu soruların cevapları yıllar geçtikçe ortaya çıkacaktır hiç şüphem yok .

     251 insanımız hayatını kaybetti, bir sürüde gazimiz var. 15 Temmuz da bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmadan, bu şehitlerin kanı yerde kalacak ben böyle düşünüyorum.

    Kalın sağlıcakla…

Share
186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TESPİH

  23 Kasım 2020 Yazarlar

  Tespih, Allah adını anmak-zikretmek- anlamı taşır. Tespih aynı zamanda, kutsal sözlerin tekrar edilmesini saymak için kullanılan bir aracın adı olur. Tespih taneleri, bir ipe dizilerek, tespih halkası oluşturulur.  Müslümanlar, otuz üç ya da doksan dokuz tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Müslümanlar, namazdan sonra, tespih duası yaparlar. Otuz üçer defa, sübhânallah, elhamdülillâh, Allâhüekber sözlerini tekrar ederler. Budistler, yüz sekiz, Katolikler, altmış dört tespih tanesinden oluşan tespihler kullanırlar. Ortodoks Y...
 • Homeopati ile savunmamızı nasıl canlandırabiliriz?

  14 Kasım 2020 Yazarlar

  Homeopati, savunmamızı geliştirmek için harika bir müttefik olabilir Enfeksiyonlara yanıt verme yeteneği, temelde bağışıklık sistemimizin durumuna ve savunmalarımıza bağlıdır. Yemek, duygusal dengemiz ve yaşamsal alışkanlıklarımıza dikkat etmek, bağışıklığımızın düzgün çalışması için temel dayanaklardır. Homeopati ayrıca Savunmamızı geliştirmek için farklı eylem ve düzeylerde büyük müttefikimiz olabilir. Her doktor ve hastası, her bir vakada bu olasılıkları nasıl uygulayacaklarını bulmalı ve tanımlamalıdır. Homeopatik ilaçları...
 • DEPREM VE YAĞMACILIK

  13 Kasım 2020 Yazarlar

           İnsan özünde iyi midir kötü müdür sorusu, felsefenin sağlam tartışma alanlarından biri. Bu soruya belki herkes yaşadıkları üzerinden zaman zaman farklı cevaplar verebilir. Ülkemizin gerçeği olan deprem, her tekrar ettiğinde insanların enkaz altından canlı çıkmasına, hayatlarına geri dönebilmelerine dair umudumu 1999 depreminden kalan yağma hikayeleri gölgeler. Bu yağmacıların varlığı da insanın özünde iyi falan değil rezil bir yaratık olduğu fikrine iter beni.      &...
 • Suçlu onların batıl cahiliye düzenidir

  13 Kasım 2020 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Bir aydan fazla zamandır Tunceli ili Ovacık ilçesinin Yaka tarla köyündeyim. Köyde elektrik olmadığı için Elektrik ihtiyacını güneş paneli aracılığıyla karşılıyoruz. Bir kaç gündür hava yağmurlu olduğu için elektriksiz kaldık, onun için telefon, televizyon gibi araçlarımız devre dışı olmuş durumda ve Türkiye’deki önemli olaylardan haberdar değilim.      İzmir’de deprem olduğunu duydum. Fakat, ne derece bir tahribat yarattığı, can ve mal kaybı konusunda bilgim yok. Önemli oranda...