logo

KANLARI YERDE KALDI


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     15 Temmuz’un 3.yıl dönümü milletçe kenetlenilerek kutlandı. Allah bir daha bu ülkeye böyle bir sıkıntı yaşatmasın. Rahmetli Aziz Nesin, 25 yıl önc; “Bu yapılanma sonunda darbe yapar” demişti, kimse dikkate almadı ve öylede oldu. Şimdi dostlar, geçen yılda yazdık bu iş asla bitmez, neden mi siyasi ayağı ile ilgili bir adım dahi atılmıyor, adam gibi içine girilse AKP diye bir parti kalmaz. Bunların büyük bölümü halen devletin üst kademelerinde görev yapıyor. Mecliste komisyon kuruldu, hazırlanan bütün gizli raporlar rafa kaldırıldı ve gizleniyor.

     Binlerce kişi yargılandı, içlerinde darbecilerde var, bunların ne yazık ki binlerce masum insanda hala cezaevinde veya KHK’larla işlerinden oldular. En üzücü olan ise, emir kulu olan erler, askeri öğrenciler ve askeri personel, daha doğrusu kuruların yanında yaşlarda yandı.

     Feto ile yan yana resim çektiren, ona övgüler düzen, yalaka nutukları atanlar, siyasetçiler ve iş adamları neden yargılanamıyor, yargılanmayı bırak Cumhurbaşkanlığı danışmanı bile oldular. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aslında çok doğru bir şey söylüyor; “Cesur bir savcı arıyorum, ne istediler, siz ne verdiniz” diye sorabilecek.

     Haksız mı, ama sorabilecek yürekte bir kişi bile bırakmadılar.

     Cumhurbaşkanı 15 Temmuz konuşmasında, CHP liderini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını taraftarlarına yuhlatabiliyor, inanılır gibi değil. Bu mitingle ne alakası var, hele İmamoğlu, gibi iki defada da sizi yerle bir ederek seçim kazanmış birini ayıptır ayıp, tebrik et bu ülke yoluna devam etsin, aklı hala orda demek ki.

     Sn. Erdoğan, savcısıyım dediği Ergenekon, Balyoz davalarında mağdur olan, hayatını kaybeden o onurlu insanlardan özür dilemeliydi bu konuşmasında, doğrusu buydu. Cevaplanamayan bir soru da Cumhurbaşkanının “Biz büyüttük” dediği fetocuların bir tanesi yaveri hep arkasında ve silahlı, darbe günü Dalaman’dan Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu ve yakınındaki bir sürü koruma hepsi fetocu ve tutuklandılar anlaşılır gibi değil. Bunlar neyin darbesini yaptı veya kimi devirecekti, bu soruların cevapları yıllar geçtikçe ortaya çıkacaktır hiç şüphem yok .

     251 insanımız hayatını kaybetti, bir sürüde gazimiz var. 15 Temmuz da bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmadan, bu şehitlerin kanı yerde kalacak ben böyle düşünüyorum.

    Kalın sağlıcakla…

Share
272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...