logo

KANLARI YERDE KALDI


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     15 Temmuz’un 3.yıl dönümü milletçe kenetlenilerek kutlandı. Allah bir daha bu ülkeye böyle bir sıkıntı yaşatmasın. Rahmetli Aziz Nesin, 25 yıl önc; “Bu yapılanma sonunda darbe yapar” demişti, kimse dikkate almadı ve öylede oldu. Şimdi dostlar, geçen yılda yazdık bu iş asla bitmez, neden mi siyasi ayağı ile ilgili bir adım dahi atılmıyor, adam gibi içine girilse AKP diye bir parti kalmaz. Bunların büyük bölümü halen devletin üst kademelerinde görev yapıyor. Mecliste komisyon kuruldu, hazırlanan bütün gizli raporlar rafa kaldırıldı ve gizleniyor.

     Binlerce kişi yargılandı, içlerinde darbecilerde var, bunların ne yazık ki binlerce masum insanda hala cezaevinde veya KHK’larla işlerinden oldular. En üzücü olan ise, emir kulu olan erler, askeri öğrenciler ve askeri personel, daha doğrusu kuruların yanında yaşlarda yandı.

     Feto ile yan yana resim çektiren, ona övgüler düzen, yalaka nutukları atanlar, siyasetçiler ve iş adamları neden yargılanamıyor, yargılanmayı bırak Cumhurbaşkanlığı danışmanı bile oldular. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aslında çok doğru bir şey söylüyor; “Cesur bir savcı arıyorum, ne istediler, siz ne verdiniz” diye sorabilecek.

     Haksız mı, ama sorabilecek yürekte bir kişi bile bırakmadılar.

     Cumhurbaşkanı 15 Temmuz konuşmasında, CHP liderini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını taraftarlarına yuhlatabiliyor, inanılır gibi değil. Bu mitingle ne alakası var, hele İmamoğlu, gibi iki defada da sizi yerle bir ederek seçim kazanmış birini ayıptır ayıp, tebrik et bu ülke yoluna devam etsin, aklı hala orda demek ki.

     Sn. Erdoğan, savcısıyım dediği Ergenekon, Balyoz davalarında mağdur olan, hayatını kaybeden o onurlu insanlardan özür dilemeliydi bu konuşmasında, doğrusu buydu. Cevaplanamayan bir soru da Cumhurbaşkanının “Biz büyüttük” dediği fetocuların bir tanesi yaveri hep arkasında ve silahlı, darbe günü Dalaman’dan Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu ve yakınındaki bir sürü koruma hepsi fetocu ve tutuklandılar anlaşılır gibi değil. Bunlar neyin darbesini yaptı veya kimi devirecekti, bu soruların cevapları yıllar geçtikçe ortaya çıkacaktır hiç şüphem yok .

     251 insanımız hayatını kaybetti, bir sürüde gazimiz var. 15 Temmuz da bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmadan, bu şehitlerin kanı yerde kalacak ben böyle düşünüyorum.

    Kalın sağlıcakla…

Share
215 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İLETİŞİM DURUMU

  19 Nisan 2021 Yazarlar

  Bütün kavramına göre, bütünün parçaları eşit olur. Tanrı bütün, kul parça olur. Toplum bütün, birey parça olur. Kullar ve bireyler eşit olur. Bütün kavramına göre, iletişim kurulur. Bütün kavramı, soyutlama olur. Kullar bir bütün olur. Bütünün adına Allah denir. Bireyler bir bütün olur. Bütünün adına toplum denir. Kadın ve erkek bir bütün olur. Bütünün adına insan denir. Tez-antitez bir bütün olur. Bütünün adına sentez denir. Domates, biber, patlıcan bir bütün olur. Bütünün adına sebze denir. Elma, armut, kayısı bir bütün olur. Bütünün adın...
 • MONTRÖ

  14 Nisan 2021 Yazarlar

               Askerlik yapanlar bilir. Askerlerin bir istek ya da talep dile getirirken toplu hareket etmeleri kesinlikle yasaktır. Hele birden fazla kişinin imzaladığı bir belgeyi amirine sunmak toplu işlenen bir suçtur ve Askeri Ceza Kanunu’na göre ağır suç teşkil eder.             Emekli amirallerin bildirisini görünce aklıma bu geldi. Hangi akla hizmet, gece yarısı adeta bir muhtıra gibi açıklama yapma gereği hissettiler. He...
 • GENÇLİK ve HEMDE GÖNÜLLÜ

  13 Nisan 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas Dostlar ;       O kadar çok konu başlığı var ki, önceliklendiremiyorum. Bazı konuları ise seri olarak yazmak gerekiyor. Örneğin Mahallelerimiz-Köylerimiz veya Fırsat ve Feraset başlıklarının devamları var. İnşallah yazacağım. Hakeza Trafik ve Parklanmayı haftasına devamını yazacağım demiştim. Yazamadım.  Yazmam gereken BESOB-Çataltepe Büyük sanayi sitesi (!!!) aylardır yazamadığım bir konu. Gündemden düşmeyecek bir konu. Umutlar yok edildi. ...
 • Otoparktı Fitnes Salonu oluyor..! AKP’de Kazan kaynamaya başladı

  11 Nisan 2021 Yazarlar

       İlçemizin en büyük sorunlarının başında kuşkusuz Trafik gelmekte.      Trafik sorununu ve parklanmayı önlemek için yapılan, Kestel katlı otoparkın üst katında bu aralar ummalı bir çalışma yapılmakta.      Acaba, buraya ne yapılıyor diye araştırdığımızda; Böyle bir saçmalığın ancak Kestel’de bu yönetimce yapılacağı kanaatine biz de vardık.      Katlı otoparkın en üstüne fitnes spor salonu yapılıyormuş.     Oysa ki, çürümeye terk edilm...