logo

KANLARI YERDE KALDI

     15 Temmuz’un 3.yıl dönümü milletçe kenetlenilerek kutlandı. Allah bir daha bu ülkeye böyle bir sıkıntı yaşatmasın. Rahmetli Aziz Nesin, 25 yıl önc; “Bu yapılanma sonunda darbe yapar” demişti, kimse dikkate almadı ve öylede oldu. Şimdi dostlar, geçen yılda yazdık bu iş asla bitmez, neden mi siyasi ayağı ile ilgili bir adım dahi atılmıyor, adam gibi içine girilse AKP diye bir parti kalmaz. Bunların büyük bölümü halen devletin üst kademelerinde görev yapıyor. Mecliste komisyon kuruldu, hazırlanan bütün gizli raporlar rafa kaldırıldı ve gizleniyor.

     Binlerce kişi yargılandı, içlerinde darbecilerde var, bunların ne yazık ki binlerce masum insanda hala cezaevinde veya KHK’larla işlerinden oldular. En üzücü olan ise, emir kulu olan erler, askeri öğrenciler ve askeri personel, daha doğrusu kuruların yanında yaşlarda yandı.

     Feto ile yan yana resim çektiren, ona övgüler düzen, yalaka nutukları atanlar, siyasetçiler ve iş adamları neden yargılanamıyor, yargılanmayı bırak Cumhurbaşkanlığı danışmanı bile oldular. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aslında çok doğru bir şey söylüyor; “Cesur bir savcı arıyorum, ne istediler, siz ne verdiniz” diye sorabilecek.

     Haksız mı, ama sorabilecek yürekte bir kişi bile bırakmadılar.

     Cumhurbaşkanı 15 Temmuz konuşmasında, CHP liderini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını taraftarlarına yuhlatabiliyor, inanılır gibi değil. Bu mitingle ne alakası var, hele İmamoğlu, gibi iki defada da sizi yerle bir ederek seçim kazanmış birini ayıptır ayıp, tebrik et bu ülke yoluna devam etsin, aklı hala orda demek ki.

     Sn. Erdoğan, savcısıyım dediği Ergenekon, Balyoz davalarında mağdur olan, hayatını kaybeden o onurlu insanlardan özür dilemeliydi bu konuşmasında, doğrusu buydu. Cevaplanamayan bir soru da Cumhurbaşkanının “Biz büyüttük” dediği fetocuların bir tanesi yaveri hep arkasında ve silahlı, darbe günü Dalaman’dan Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu ve yakınındaki bir sürü koruma hepsi fetocu ve tutuklandılar anlaşılır gibi değil. Bunlar neyin darbesini yaptı veya kimi devirecekti, bu soruların cevapları yıllar geçtikçe ortaya çıkacaktır hiç şüphem yok .

     251 insanımız hayatını kaybetti, bir sürüde gazimiz var. 15 Temmuz da bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmadan, bu şehitlerin kanı yerde kalacak ben böyle düşünüyorum.

    Kalın sağlıcakla…

Share
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?