logo

KANLARI YERDE KALDI


Kestel Yöre Gazetesi
kestelyore@gmail.com

     15 Temmuz’un 3.yıl dönümü milletçe kenetlenilerek kutlandı. Allah bir daha bu ülkeye böyle bir sıkıntı yaşatmasın. Rahmetli Aziz Nesin, 25 yıl önc; “Bu yapılanma sonunda darbe yapar” demişti, kimse dikkate almadı ve öylede oldu. Şimdi dostlar, geçen yılda yazdık bu iş asla bitmez, neden mi siyasi ayağı ile ilgili bir adım dahi atılmıyor, adam gibi içine girilse AKP diye bir parti kalmaz. Bunların büyük bölümü halen devletin üst kademelerinde görev yapıyor. Mecliste komisyon kuruldu, hazırlanan bütün gizli raporlar rafa kaldırıldı ve gizleniyor.

     Binlerce kişi yargılandı, içlerinde darbecilerde var, bunların ne yazık ki binlerce masum insanda hala cezaevinde veya KHK’larla işlerinden oldular. En üzücü olan ise, emir kulu olan erler, askeri öğrenciler ve askeri personel, daha doğrusu kuruların yanında yaşlarda yandı.

     Feto ile yan yana resim çektiren, ona övgüler düzen, yalaka nutukları atanlar, siyasetçiler ve iş adamları neden yargılanamıyor, yargılanmayı bırak Cumhurbaşkanlığı danışmanı bile oldular. CHP lideri Kılıçdaroğlu, aslında çok doğru bir şey söylüyor; “Cesur bir savcı arıyorum, ne istediler, siz ne verdiniz” diye sorabilecek.

     Haksız mı, ama sorabilecek yürekte bir kişi bile bırakmadılar.

     Cumhurbaşkanı 15 Temmuz konuşmasında, CHP liderini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını taraftarlarına yuhlatabiliyor, inanılır gibi değil. Bu mitingle ne alakası var, hele İmamoğlu, gibi iki defada da sizi yerle bir ederek seçim kazanmış birini ayıptır ayıp, tebrik et bu ülke yoluna devam etsin, aklı hala orda demek ki.

     Sn. Erdoğan, savcısıyım dediği Ergenekon, Balyoz davalarında mağdur olan, hayatını kaybeden o onurlu insanlardan özür dilemeliydi bu konuşmasında, doğrusu buydu. Cevaplanamayan bir soru da Cumhurbaşkanının “Biz büyüttük” dediği fetocuların bir tanesi yaveri hep arkasında ve silahlı, darbe günü Dalaman’dan Erdoğan’ı getiren uçağın pilotu ve yakınındaki bir sürü koruma hepsi fetocu ve tutuklandılar anlaşılır gibi değil. Bunlar neyin darbesini yaptı veya kimi devirecekti, bu soruların cevapları yıllar geçtikçe ortaya çıkacaktır hiç şüphem yok .

     251 insanımız hayatını kaybetti, bir sürüde gazimiz var. 15 Temmuz da bu işin siyasi ayağı ortaya çıkmadan, bu şehitlerin kanı yerde kalacak ben böyle düşünüyorum.

    Kalın sağlıcakla…

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...
 • İşgal ve Kurtuluş

  11 Eylül 2021 Yazarlar

        Kadirşinas  Okuyucular,       Değerli Can Dostlar.        Eylül ayının ikinci haftası hepimizi ilgilendirmelidir.  Çünkü Yunan işgalinin sonlandırıldığı günleri barındırır.  İlçemiz Kestel’in 10 Eylül  de, payitaht Osmanlı’nın ilk başkenti Bursamızın 11 Eylülde kurtuluşunu yaşadığımız günlerdendir.        Birinci dünya savaşı sonrası yapılan 12 Mayıs 1919 Paris konferansı kararları ile İzmir Yuna...