logo

KARLA MÜCADELE BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi, güne kar yağışıyla başlayan Bursa´da vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için çalışmalarını yoğunlukla sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, sabahın ilk ışıklarından itibaren 17 ana güzergahta karla mücadele çalışmalarına başladı. Güzergah haricinde olan hastane ve otopark giriş çıkışları için de gerekli tedbirler alınırken, karla mücadele için yapılan çalışmalar için bir vardiyada 17 ekip çalışıyor. Bu ekiplerden 6’sı kar küreme-tuz atma aracıyla (ünimog), 1 adedi tuz atma aracıyla, 10 ekip de kürekle tuz atma işini gerçekleştiriyor. Sözkonusu ekiplere destek olarak ayrıca, bir vardiyada 4 grayder, 2 loder ve 4 kepçe olmak üzere toplam 27 kamyon ve iş makinesi de çalışıyor.
Ekipler 24 saat görev başında
Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine de karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülecek. Toplam 180 personelin görev yaptığı çalışmalarla gerek kent merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında sıkıntı yaşanmayacağı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı şantiye sahasında 6 bin tonluk tuz stoğunun bulunduğu belirtildi.
Öte yandan Jandarma ekipleri Uludağ Yolu’ndaki 8. km’den itibaren zincirsiz araçların yola devam etmesini önlüyor.

Share
196 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?