logo

“Kayıp 7 yılın hesabını verin”

29 Eylül 2017 akşamı Kültür merkezinde gerçekleştirilen ve yine bir sonuca bağlanamayan Kentsel dönüşüm fiyaskosu kaldığı yerden devam ediyor. 7 yıldan beri vatandaşı oyalayan ve buraya bir çivi dahi çakılmasına engel olan Kestel Belediye başkanından kayıp olan 7 yılımızın hesabını vermesini istiyoruz diyen kentsel dönüşüm mağdurları, Yener Acar’ın günü kurtarmak ve altında kaldığı bu projenin vebalini başkalarına yüklemek için, burada olmadığı bir zamanda toplantı yaptırdığını ve bu toplantının da fiyasko ile sonuçlandığını hep beraber gördük. dediler.
Konu hakkında gazetemize bir açıklama yapan Kentsel dönüşüm mağdurları derneği başkanı Adem Erat, “Bir sonuca bağlanamayan bu toplantı da, üstüne üstlük sözde teknik başkanın halkı tehdit edip, ‘Bölgede 3 de 2’lik kabul görürse, bu dönüşüm yapılır’ demekte neyin nesi.. TOKİ’nin bile kabul etmediğini bu millete 7 senedir işkence çektirdiğinizi niye çıkıp da kabul etmiyorsunuz. Kaldı ki, bu toplantıda söz almak isteyen, gerçekten mağdur olan vatandaşlara söz hakkı bile tanımadınız. Çünkü, eleştirileceğiz endişesinden kurtaramadınız kendinizi.. Belediye başkanının burada olmadığı bir zamanda böyle bir toplantının yapılması, sorulan sorulara istenilen yeterlilikte cevap verilmemesi toplantının öylesine yapıldığının bir göstergesidir. Bu salondaki halkın büyük bir kısmı bizim insanımız diye oy verdiği belediye başkan yardımcısı Mehmet Doğru, neden orada sahnede kendi insanlarının karşısında değil, neden kendi mahalle halkına açıklama yapamıyor?
Kestel belediyesinin bir tane mi teknik seçilmiş adamı var, diğerleri nerede..? Oy istemeye gelince, boy göstermeye gelince damat gibi ortalıkta salına salına gezinen yöneticileri nerede?
İnsanları göz göre göre mağdur etmek, sözde çalışıyoruz gibi göstermeye devam etmek ve insanları daha da mağduriyetini sürdürüyor olmak mı sizin hizmet anlayışınız. Düşünüyorum da, çuvaldız hiç size değmiyor, hatta hiç birinizle yakından uzaktan alakanız bile yok, rahatınız yerinde, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorsunuz!
Kentsel dönüşüm mağdurları olarak, 7 yıldan beri bizleri mağdur eden yönetime karşı, elbette hakkımızı yasal yollardan arayacağız. Bunun için bir takım çalışmalarımız devam etmektedir. Seçim zamanı geldiğinde bu halkın gereken cevabı çok güzel şekilde vereceğine inancım tamdır. Burada tüm bunlar yaşanırken, her şeyden habersiz, sanki güllük gülistanlık bir ilçe bırakmış gibi hacı olmaya giden Yener Acar, acaba bizlerden helallik aldı mı, hadi burada bizleri kandırıyor, orada da Allah’ı da mı kandıracak” diyerek tepkisini dile getirdi.

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?