logo

27 Haziran 2021

KAYMAKLI EKMEK KADAYIFI


Osman Fahri Ünal
osmanfahri@kestelyore.com

     Sevgili dostlar, neler yaşıyoruz neler, akıl alacak gibi değil, Sedat Peker’le başlayan müthiş iddialar, ayda 10 bin dolar verdiği siyasetçi, arabalarına çanta ile dolar koyduğu kişiler  ardından eski bakan Ruhsar Pekcan ve sağlık bakan yardımcısı Sabahattin Aydın kendi şirketlerine olan ihaleler, 128 milyar dolar nerede, İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyelerinin savcılıklara verilen, şu ana kadarda hiçbir işlem yapılmayan onlarca suç duyuruları ve bana göre, tam bir bomba Susurluk olayını şimdiden gölgede bırakan Sezgin Baran Korkmaz olayı, gazeteci Veyis Ateş tarafından bu kişiden istendiği kime verileceği bilinmeyen 10 milyon Euro gibi müthiş bir rakam, işin içinde Karsan’ın sahibi sn. İnan Kıraç’a kadar uzanan iddialar, maaşları dışında 3-5 hatta 10 yerden maaş alan bürokratlar daha neler neler, gerçekten akıl alacak gibi değil dostlar.

     Ülkedeki gündemi takip etmek çok zor bir hale geldi, bu iddialar sonunda neler oluyor, nerelere sürükleniyoruz dememek mümkün mü ve bunların hiçbiri hakkında tatmin edici bir açıklama gelmemesi, hepimizi hayretler içinde bırakıyor.

     Son olarak Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da ABD’nin talebi üzerine yakalanıp göz altına alındı. O, meşhur 12 dakikalık ses kaydı ABD’nin eline geçecek bu Halk bankası ve Zarrab’dan sonra, ABD istihbaratının önüne konmuş tabakta sunulmuş ekmek kadayıfıdır.

     HAMDOLSUN

     Nato zirvesinde Erdoğan’ın Biden ile yapacağı görüşme günler öncesi Türkiye’nin gündemine oturdu. Hatta, Sedat Peker bile bazı açıklamalarını bu görüşme sonrasına bıraktı.  Şimdi olaya şuradan bakalım, ülkemizdeki döviz kurundan, ekonominin nasıl etkileneceğine kadar her şey bu görüşmeye endekslendi, dünyada acaba bu durumda başka bir ülke var mıdır diye düşünüyorum da, kesinlikle yoktur. Bu birde Nato zirvesi ikili bir görüşme değil, AB ülkelerini geçelim, onlarda bu görüşmeler gündeme bile gelmezde mesela Kore, Japonya, Çin’de veya bir başka ülkede dolar kurunun inip çıkacağı böyle bir görüşmeye endekslenebilir mi, tabi ki asla böyle bir şey olamaz.

     Türkiye, Nato nun en büyük ikinci askeri gücü ve yine dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biridir. Buna rağmen, yaşananlara bakın, bizim ABD ile görüşülecek o kadar çok sorunumuz var ki, bunun yeri de Nato zirvesi değil, adam seçildiğinden beri Erdoğan’ı aramadı, bunu geçelim “onu seçimle iktidardan indireceğim” dedi. Bunu da geç, Ermeni soy kırımını tanıdı, bunu da geç PKK, YPG ve FETO’ya verdiği desteği bunu da geç, 1.5 milyar dolar yatırdığımız F-35 projesinden Rusya’dan alınan S-400’ler yüzünden bizi dışarı attılar, Akdeniz, meselesi orada öylece duruyor araştırma gemilerimiz Antalya limanına çekildi, Halk bankası, Zarrab bunların hepsinin hesabı sorulmayacak mıydı, peki sonuç “hamdolsun gündeme gelmedi” öylemi..

     Dostlar, bizim kültürümüzde (Hamdolsun iyi ki gündeme gelmedi) kelimesi bizim için iyi olmazdı, hatta şükürler olsun gelmedi gibi anlam taşır, ama yandaş medya ve Cumhurbaşkanı bununla bile övündü ne yazık ki, böyle dünya lideri olunmuyor.

      YARDIM VE YOKSULLUK

     AKP sözcüsü Ömer Çelik, Korona virüs sürecinde “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese beş bin lira yardım gönderdik” demiş. Gidip nüfus müdürlüğünden kayıtlarımı kontrol ettireceğim, acaba vatandaşlıktan mı çıkarıldık, ben böyle bir yardım almadığım gibi çevremde alan kimseyi de duymadım, sizlerde varsa bilemem, ayrıca son yapılan açıklamada 3 ila 5 bin TL. hibe yardımı yapılacak dediler, biz makine üretimi yapan küçük esnaf grubundayız, muhasebecimiz bilgi verdi o gruba girmiyormuşuz iyimi oradan da eli boş döndük. Bakalım kimler alabilecek, göreceğiz şartlardan biride maliye ,sigorta yani devlete borcu olmayacakmış, yani bu hibeyi alan olmayacak diyebiliriz.

     TÜİK hükümete bağlı bir kurumdur, bu günkü açıklamasında 2020 gelir araştırmasında ülkenin üçte birinin yoksul olduğunu açıkladı, ben demiyorum TÜİK diyor.

Kalın sağlıcakla…

Share
162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AKP’DEN İSTİFA EDEN EDENE…

  25 Eylül 2021 Yazarlar

       Türk siyaseti, tarihinde hiç olmadığı kadar içine düştüğü çıkmazı kendi siyasi döngüsü içerisinde yol bulmaya çalışsa da, maalesef toplumun beklentilerine hala çözüm bulabilmiş değildir. Ülkenin uzun süre iktidarında olan siyasetçiler şunu çok iyi öğrendiler; “Bu ülkede, halkın beklentilerine cevap bulamayan siyaset hiçbir zaman iktidarda kalamayacak, halkın beklentilerine cevap veremeyenlerde kendilerini siyasetin dışında bulacaktır.      Ülkede yaşanan siyasi ve ekonomik krizi dış güçlere veya...
 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...