logo

Kent Konseyi’nden 800 çocukla piyano maratonu

21677_DSC_0024_1_201604180836
Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle düzenlenen Bursa Ulusal Piyano Günleri’nin yedincisi, Merinos AKKM’de yapıldı.

BURSA –‘7. Bursa Ulusal Piyano Günleri’, 800 çocuk piyanistin katılımıyla Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle düzenlendi.

Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en prestijli salonlarından biri olan Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda minik eller piyano ile buluştu. Piyano eğitimi alan 5-17 yaş arasındaki 800’e yakın öğrenci 3 gün boyunca gruplar halinde sahne alarak dünyaca ünlü eserleri seslendirdi. Usta sanatçılara taş çıkartan çocuklar, performanslarının sonunda teşekkür belgesi ve madalya ile ödüllendirildi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, ‘7. Bursa Ulusal Piyano Günleri’ni organize eden Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcisi Levent Sezgin ile üyelere teşekkür etti. Bursa’nın kültür sanat hayatına yön veren çalışmalar yaptıklarını ifade eden Çepni, “Ulusal Piyano Günleri 3 gün boyunca süren bir maraton. Bu maratonda 800’e yakın çocuk piyanist dünyaca ünlü eserleri seslendirerek yeteneklerini sergiliyor. Bursa Kent Konseyi olarak meclislerimiz ve çalışma gruplarımızla böylesine kültürel etkinliklere imza atabilecek gücümüz var” dedi. Çepni, piyano günleri programına katılan çocukları ve ailelerini tebrik etti.

Konuşmalarından ardından performans gösteren çocuklara teşekkür belgesi ve madalya takdim edildi.

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?