logo

Kentsel dönüşüm Mağdurları: “Hakkımız Helal Etmiyoruz”

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın geçtiğimiz günlerde, bir TV kanalında, soruları kendisinin hazırlatıp, kendisinin cevap verdiği programda, Kestel Kentsel Dönüşüm hakkında yaptığı açıklamalar inandırıcı bulunmadı. Kestel Kentsel Dönüşüm Mağdurları Derneği Üyeleri yapmış olduğu yazılı açıklamada Yener Acar’a şu soruları yönelttiler.
1. 7 yıllık süre gelen eziyet bu kadar kolaydı ise, neden bu zamana kadar bu adımlar atılmadı da, giderayak kendini aklama projesini uygulamaya kalkıyor..?
2. 31 Mart seçimlerinden sonra gelecek yeni yönetime patlamaya hazır bir atom bombası bırakmaktaki amaç nedir..?
3. Bu zamana kadar sesimizi duymayan, Bimer ve Cimerin hatta Büyükşehir Belediyesinin sessiz kalması ve seçim arefesinde bu adımın atılmasını nedenini anlamış değiliz.
Geçtiğimiz ramazan ayında, Teknik belediye başkan yardımcısı ile yaptığımız görüşmede; biz mağdurlardan imza talep etmeleri, dava açmamızı ve bu sürecin kendileri açısından bir çıkış kapısı olacağını biliyorduk, Bizler de seçim sürecinin yakın olduğundan, sancılı bir hal alacağından dolayı bu teklifi red ettik. Yeni gelecek yönetim ile daha net sonuçlar alacağımızı kendilerine beyan ettik. Bu konuda tavrımız her zaman olduğu gibi nettir. Acar ve Yönetiminin mahallemize karşı olan bu kinini anlamış değiliz. 7 yıllık geçen sürede bizlere bu eziyeti yaşatan Yener Acar ve yöneticilerine hakkımızı helal etmiyoruz. Umarız, 31 Mart’ta seçilecek olan yeni yönetim ilk iş olarak, adeta kör düğüm haline gelen bu sorunu çözmeyi başarır” dediler.

Share
462 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?