logo

Kentsel Dönüşümün Altında Kaldılar…

Kestel Belediyesi’nin, hak sahiplerine sorup danışmadan Vani Mehmet Mahallesi’nde plan değişikliği yaptırıp (Riskli Alan) kapsamına alınmasını sağlayarak, sözde bu bölgenin kentsel dönüşüm uygulaması yapılmasını sağlayacaktı.
Kendisi gibi, yardımcısı Mehmet Doğru’nun dışında herkesin projenin başarılı olmayacağını, daha başından bilmesine rağmen “Ben yaptım oldu” diyerek başlatarak 600 kişinin 6 yıldır mağduriyet yaşamasına neden olan Yener Acar, son bir umut olarak güvendiği TOKİ’de sırtını döndü.
Yener Acar, bir süre önce TOKİ yetkilileriyle görüşme yaptığını ve 5 Temmuz’da Kestel’e gelerek kentsel dönüşüm mağduru vatandaşlarla görüşme yapılacağını duyurmuştu. Aradan on gün geçmesine rağmen, TOKİ yetkililerinden ne gelen var ne giden.
Bunun üzerine ulaşmaya çalıştığı yetkililerin de telefona çıkmamaları, Yener Acar’ın dikkate alınmaya gerek duyulmadığının ispatıdır. İktidar partisinin belediye başkanını muhatap almayan TOKİ yetkililerinin, Kestel’e gelmesini beklemek zaten hayal olurdu.
İşine aslına bakarsak, gelse ne olacak ki, zaten TOKİ’nin sunacağı teklifler kesinlikle vatandaşın yararına değil, bu saatten sonra zararına olacaktır. Yener Acar’ın ise topu TOKİ’ye atarak, bu sıkıntıdan kendisini kurtarma peşinde olduğunu da, böylece herkes öğrenmiş oldu.

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?