logo

KESMEK KURSLARI YIL SONU SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

20160530_123943
Kestel Belediyesi ve Kestel Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Kestel Kursları, Yıl Sonu sergisi kültür ve sanat merkezinde düzenlendi.
Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, İlçe Jandarma Komutanı Murat BAYTAŞ, Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti Kestel İlçe Başkanı Necmettin EKİNCİ, Protokol Mensupları ve vatandaşların iştirak ettiği program İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Açılış Konuşmalarının ardından protokol mensupları tarafından kursiyerlere kurs bitirme sertifikaları verildi. Kursiyerlerin yıl boyunca gördükleri kurs sonucunda ortaya çıkardıkları eserlerin sergilendiği yıl sonu sergisinin açılış kurdelesini kesen protokol mensupları eserler ve kurslar hakkında bilgi aldılar.
Kesmek Kursları ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “Öğrenmenin sadece okulla sınırlı olduğu kabul etmek hayatta yapılacak en önemli yanlışlardan biridir. İnsan hayata boyunca öğrenmeye açık bir canlıdır. Bu konuda Kestel Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyarak halk eğitim merkezi müdürlüğümüz ile işbirliğinde KESMEK kurslarımızı hayata geçirdik. Bugün bu kurslarımız kapsamında 317 kurs düzenlenirken bu kurslara 6536 kursiyerimiz devam ederek sertifikalarını aldılar. Bu aynı zamanda 6536 kursiyerimizin kollarına birer altın bilezik takmaları anlamını da taşımakta. Bu her yıl Kesmek kurslarımızdan ilçe nüfusumuzun %10 kurs almakta olduğu anlamına da gelmekte. Bu yeterlimi elbette ki yeterli değil inşallah önümüzdeki yıl bu sayıyı 10.000 üzerine çıkartmak engelliler yönelik kurslar ağırlıklı olmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Program bitiminde protokol mensuplarına, kursiyer ve usta öğreticilere yönelik olarak Kestel belediyesince yemek düzenlendi.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?