logo

Kestel ADD’den Çanakkale Çıkarması

DSC_9343
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kestel Şubesi, bu yıl 101.si kutlanan Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz hafta Çanakkale’ye gitti.
Dernek üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı Çanakkale gezisinde ADD üyeleri, binlerce şehit verilerek kazanılan savaşın şanlı tarihini bir kez daha yerinde görme imkânı buldu.
Savaşın en çetin geçtiği alanları ziyaret eden dernek üyeleri, etkinlik sonrası, Balıkesir Hattuşa tesisleri gezisinden sonra Kestel’e döndü. Geziyle ilgili açıklamada bulunan ADD Kestel Şube Başkanı Ramazan Kestane, Çanakkale Zaferi’nin önemine dikkat çekerek, “Nesilden nesile aktarılması gereken bu büyük zaferi bir kez daha yerinde anmanın gururunu yaşadık. Çanakkale Zaferi, bu toprakların ne zorluklarla kazanıldığının en yakın göstergesi. Tüm dünyaya Türk’ün gücünün kabul ettirildiği Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü kutlu olsun. Çanakkale ziyaretimizde bizleri yalnız bırakmayarak, etkinliğimize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diyen dernek başkanı, 19 Mayıs’ta Kestel ADD olarak Samsun’a gitme planlarının olduğunu söyledi.

Share
215 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?