logo

KESTEL ASANSÖRLER TSE DENETİMİNDE

asansör 1
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazetede ’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereğince asansörlerin muayeneleri artık Kestel ’de TSE tarafından yerine getirilecek.
Kestel Belediyesi sınırları içerisindeki asansörlerin periyodik muayenesine ilişkin sözleşme, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Bölge Koordinatörü Ömer EYYUPOĞLU arasında imzalandı.
Asansörlerin muayenelerinin yapılmasına yönelik sözleşmenin imza töreninde konuşan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Kestel Belediyesi’nin sorumluluğunda hizmet verilen merkezlerin güvenliğinin en üst düzeyde planlandığını belirtti. İnsan odaklı olarak ele alınan tüm hizmetlerin en verimli ve en güvenli bir şekilde insanların yararlanır hale getirilmesinin de kendilerinin ana çalışma esasları içerisinde yer bulduğunu vurgulayan ACAR, asansör hizmetlerinin verildiği apartmanlarında bu doğrultu içerisinde ele alındığını aktardı.
Gerçekleştirilen işbirliği ile Kestel Belediyesi sınırları içerisinde bulunan yapılardaki tüm asansörlerin can ve mal güvenliği yönünden uygunluğunun tespitine ilişkin yürürlükteki bakım ve ilgili standartlar kapsamında yıl içerisinde bir kez muayene edilmesi, raporlanması, can ve mal güvenliğine ve işletilmesine ilişkin eksikliklerin giderilmesi veya eksiklikleri giderilmeyen asansörler için cezai müeyyidelerin uygulanması için raporların belediye ve bina sorumlusuna verilmesini öngörüyor.

Share
430 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?