logo

“KESTEL BELEDİYE BAŞKANINI ESNAFLARIMIZIN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ”

   Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İkçe başkanı Hatice Doğan’dan esnafa destek geldi. Kestel Cumhuriyet Meydanında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Hatice Doğan;

    “Bugün burada, Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanlığı olarak esnafımıza destek vermek, sahipsiz olmadıklarını göstermek, umutları bittiği anda, onların yanında olduğumuzu hissettirmek için toplanmış bulunuyoruz.

     Kovid-19 Salgınını en yoğun yaşadığımız şu günlerde, Kestel Cumhuriyet Meydanında, Kestel Belediyesi tarafından açtırılan stantlara bir anlam gerçekten veremiyoruz.

     Pandemi var diyorlar, hafta sonları sokağa çıkma yasağı var diyorlar, Aman dikkat edelim, virüse karşı önlem alalım diyorlar. Bütün bu dediklerini kendileri unutuyorlar.

     Bakın, ilçemizde hangi esnafa bir dokunsanız, bin ah işitirsiniz. Sizler lebaleb kongreler yapmaya, hastalıkların yayılmasına vesile olmaya alışıksınız, Bizler, sizlere inat bu hastalığı bitirmekte kararlıyız. Oturduğunuz koltuklardan bir kalkın, bir esnafı gezin, dertlerini sorunlarını dinleyin de görelim biz sizi…

     Bugün burada toplanmamızın sebebi malumdur. Arkamızda, gördüğünüz bu stantların her biri onlarca esnafımıza darbe vurmaktır. Böyle bir zamanda, böyle bir organizasyon yapılması sizlerce uygun mudur..?

     Satılan ürünler hijyen kurallarına uyuyor mu..?

     Bizler, aynı esnaflar gibi Kestel belediyesinin esnafa yönelik desteklerini beklerken, Kestel belediyesinin esnafa köstek olduğunu görüyoruz.

     Evine ekmek götüremeyen, hayat pahalılığı altında sürekli ezilen, her türlü cefayı kendilerine hak gören bu zihniyetin yaptıklarına anlam vermek mümkün değildir.

     Bu yüzden, esnafların ahı Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın üzerindedir.

     Üstelik, Mübarek Ramazan ayına girmemize sayılı günler kala, esnafımız az da olsa, ufaktan bir nefes alacakken, bu yapılanı doğru bulmadığımızı esnaflar adına buradan haykırmak istiyoruz.

     Gelin, bu fikrinizden biran önce vazgeçin.

     5 Nisan – 16 Nisan tarihlerinde Kestel Cumhuriyet Meydanında açılan, Yöresel Lezzetler stantları esnafın işine çomak sokmaktadır.

     11 gün sürecek olan bu festivalin yeri ve zamanı şimdi değildir.

     Bizler, ilçemizde yapılacak olan, her türlü festival ve organizasyonların yanındayız. Ama, bugünlerde karşısındayız.

     50 bine dayanan kovid hastalığı yayılırken, esnafımız iş yapamazken, vatandaşımız kan ağlarken, kimse kusura bakmasın, biz bu tür organizasyonlara destek vermediğimiz gibi, yanında da olamayız.

     Buradan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve AKP İlçe başkanlığına seslenmek istiyorum; Bu mudur sizin esnafa desteğiniz, bu mudur sizin esnafı kalkındırmaya yönelik çalışmanız, bu mudur hastalıkla mücadeleniz…?

     Sizleri, esnaflarımızın ve halkımızın vicdanına havale ediyoruz.”dedi.

Share
1132 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?