logo

KESTEL BELEDİYE SPOR GECESİNE YOĞUN KATILIM

1952 Yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana ülke sporuna hizmet etme yolunda faaliyet gösteren, Kestel Belediye Sporun geleneksel birlik ve beraberlik gecesi Almira Otel’de yoğun bir katılımla düzenlendi.
Geceye; Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Murat BAYTAŞ, Siyasi partilerin ilçe başkanları, Protokol mensupları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları ve misafirler iştirak etti.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Selim YOLGEÇEN, bu yıl hedeflerinin Yeniden Bal ligi olduğunu bu hafta itibarı ile guruplarında lider olarak hedeflerine koştuklarını söyledi.
Belediye Başkanı Yener ACAR ise yaptığı konuşmada, “Kestel Belediye sporumuz 2004 yılında sadece futbol branşı ile hizmet sunarken bu gün 15 aşkın spor branşında 1500 aşkın gencimize sağlıklı ortamlarda uzman hocalar nezaretinde lisanlı spor yapabilme imkanı sunuyor. Elbette ki bu sporcu sayısının arttırılması spor tesislerinin sayısının arttırılması ile birlikte yürüyen bir çalışma. Bugün ilçemizde 4 adet kapalı spor salonu, ilçe merkezinde 3 adet çim yüzeli futbol sahası, bağlı mahallerimizde 14 ayrı çim yüzeyli futbol sahası, 7 adet halı saha hizmet sunmakta ve yeni spor tesisleri içinde çalışmalara devam edilmektedir. Gençlerimize spor alının da verilen bu desteği gençlerimiz karşılıksız bırakmayarak milli formayı gururla temsil eden şampiyon sporcular yetiştirdik” dedi.
İlçe kaymakamı Ziya POLAT ise yaptığı konuşmada, “Geleceğimiz olan gençlerimizin vatanını milletini seven sağlıklı birere birey olarak olarak yetişmeleri noktasında Kestel Belediye Sporumuz önemli bir misyon üstlenmekte olup, bu görevini başarı ile yerine getirmektedir” dedi.
Program Kestel Belediye spor u10- u 11 futbol takımı sporcularının gösterilerinin ardından geleneksel pasta kesimi ile sona erdi.

Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?