logo

KESTEL BELEDİYE SPOR LOKALİ AÇILDI

kestek spor logo
Bursaspor tarihinde, Bursaspordan daha önce çalışmalarına başlayan Kestel Belediye Spor özlemini duyduğu kulüp lokaline kavuştu.
Kestel Belediyesince, Adalet bakanlığından kamulaştırılan Eski Adliye binasının ikinci katında oluşturulan Kestel Belediye Spor Lokalinin açılış törenine Ak Parti Bursa Milletvekili Önder MATLI, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, Ak Parti Kestel İlçe Başkanı Mehmet GÜREL, Kestel Belediye Spor Kulüp Başkanı Cengiz BAYRAK Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri Protokol Mensupları ve Sporcular iştirak etti.
Açılışta Bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yener ACAR, “2004 yılında ilçemizde spor yapabilecek bir tek spor tesisi stadyumumuz vardı. Bu gün ise kapalı spor salonları, Semt antreman sahaları, açık hava spor aletleri, Çim yüzeyli futbol sahaları ile donatarak Kestel’i bir spor kentine dönüştürdük. Kestel Belediye Sporumuz bünyesinde sadece Futbol branşı hizmet verirken bu konumu değiştirerek geliştirdik. Bu gün 12 branşta 1400 lisanslı sporcu konusunda uzman antrenörlerle sağlıklı ortamlarda bilinçli spor yapabilmekte. Bu elbette ki başarıyı beraberinde getiriyor artık milli formayı gururla taşıyan Kestel’li sporcularımız var bu da bizlere nedenli doğru yolda olduğumuzu bir kez daha ispatlıyor.”dedi.
Daha sonra konuşan Ak Parti Bursa Milletvekili Önder MATLI ise, “Bugün açılışını yaptığımız sosyal tesis ve şimdi açılışı yaptığımız kulüp lokali bunların hepsi Kestel için artı bir değer . Kestel düne kadar bir köy konumunda iken bugün Kentin doğusunun parlayan bir yıldızı konuma geldi. Bu konuda sayın başkanımızın Kestel sevdası ile nedenli özverili bir çalışma ortaya koyduğunu görmemek imkansız” dedi.
Konuşmalar sonrasında Kestel Belediye Spor Lokalinin açılış kurdelesine kesen protokol mensupları, Kulüp Başkanı Cengiz BAYRAK’tan kulüp ve tesis hakkında bilgi aldı.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?