logo

KESTEL BELEDİYESİ AKSU MAHALLESİNİ İKİYE BÖLDÜ

Her yaptığı proje, iş ve çalışması olay olan Kestel belediyesinin yaptığı hatalar zincirine bir yenisi daha eklendi.
Geleneksel olarak yapılan Aksu Çiçek Babayı anma ve pilav günü, Büyükşehir Belediyesinin Aksu mahallesine yaptığı hizmetlerle birlikte yapılması düşünüldüğünden, ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiş, hatta bunu daha da resmileştirmek için Aksu mahallesi muhtarı İbrahim Özcan, 06.07.2017 gün ve 15228 sayılı belediyeye dilekçe vererek, durumu bildirmiştir.
07.07.2017/15318 sayılı dilekçeyle pilav günü için destek isteyen, Aksu mahallesinden bir vatandaşa ise belediye gerekli desteği vermiştir.
Muhtarın verdiği dilekçeyi göz önünde bulundurmayan Kestel belediyesi, Aksu mahallesinden şahıs adına verilen dilekçeyi muhatap alarak, belediyenin tüm imkanlarını (Mehter takımı, ses düzeni, zabıta, masa sandalye v.s.) muhtarın ertelemek istediği pilav günü için kullanmıştır. Aksu mahallesindeki azınlık tarafından belediye destekli yapılan pilav günü amacına ulaşamamış, 450 kişinin yaşadığı Aksu mahallesindeki pilav gününde mehter takımı parmakla sayılacak kadar kişiye konser vermiştir.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz” sözünü sık sık kullandığı ve seçilmişlere karşı büyük bir hayranlık beslediğinin bilinmesine rağmen, Kestel belediyesinin sıradan bir mahalle sakininin verdiği dilekçeyi dikkate alarak, pilav günü düzenlenmesine destek vermesine kimse bir anlam veremedi.
Düzenlenen bu pilav gününe başta muhtar kendisi katılmazken, Belediye başkanı Yener Acar, meclis üyeleri ve AKP teşkilatı tam kadro katılım sağlamıştır.
Konuyu kendisiyle görüştüğümüz Aksu mahallesi muhtarı İbrahim Özcan, “Kestel Belediyesinin burada ne yapmak istediğine bir anlam vermek bizler içinde gerçekten zor. Kadınlar derneği, Cami derneği ve mahallemizin sakinleri bu pilav gününe katılım göstermeyerek, gerekli tepkilerini göstermiştir. Bizim tüm uyarılarımıza rağmen, Kestel belediyesi bu pilav gününe nasıl destek verir anlamak zor. O zaman her mahalleden bir vatandaş pilav günü yapmak istiyorum desin, bir dilekçe versin, belediye destek versin. Hiç böyle saçma sapan iş olur mu.? Kestel Belediyesinin yapmış olduğu bu hata yüzünden mahallemiz ikiye bölünmüş durumda. Barış ortamında yaşadığımız mahallemizi ikiye bölen Kestel belediyesi, yaptığı bu hatayı nasıl düzeltebilir orasını bilmiyorum. Fakat, bildiğimiz bir şey var. O da, Kestel belediyesinin düzeltilemeyecek bir yanlış yaptığı ve ikiliğe destek verdiğidir” dedi.
Öte yandan 2000 kişilik yapılan pilava 250 kişinin katılım göstermesinden dolayı, artan pilavın yurtlara gönderildiği ifade edildi.

Share
320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?