logo

KESTEL BELEDİYESİ RAMAZAN AYINDA FIRIN DENETİMLERİNİ ARTTIRDI

IMG_4451
Ramazan ayı münasebeti ile ilçede faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetimlerini sıklaştıran Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan unlu mamuller üreten fırınlarda ruhsat kontrolü, üretim şartları, genel temizlik ve gramaj denetimlerini gerçekleştirdi.
Kestel Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekipleri tarafından başlatılan fırınlarda, un deposundan, satış yerine, personelin giyiminden, temizliğine, sağlık karnelerine ve pidenin gramajına kadar bir çok yönden denetimler gerçekleştirildi .Ramazan ayı nedeni ile ilçede ekmek üretimi yapan fırınlarda sıklaştırılan denetimlerde görülen olumsuzluklar ile ilgili cezai işlemler uygulandı.
Fırınlara yönelik denetimlerin bundan sonrada devam edeceğini belirten Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR gıda üretimi oldukça büyük önem ve özen isteyen bir konu bu konuda ilçemizde faaliyet gösteren tesislerin halkımıza sağlıklı ürün satışını yapmaları konusunda son derece kararlıyız. Halkımıza eksik gramajlı hijyenik olmayan bir ortam da üretimi yapılmış ürün satışına müsaade etmemiz mümkün değil bu konuya bu güne kadar müsaade etmedik ve etmeyeceğiz. Zabıta müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde ilçemizde üretim yapan tesislerin büyük bir bölümünde kurallara uyulduğu ve sağlıklı bir üretim yapıldığı tespit edildi. Bunun dışında tespit edilen küçük eksikliklerin giderilmesi noktasında gerekli uyarılar yapıldı dedi.

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?