logo

Kestel Belediyesinden Esnafa Köstek

     Göreve geldiği günden beri, sadece vatandaşların ve esnafların işini zorlaştırmaktan başka bir şey yapmayan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, zor günlerden geçtiğimiz ve siftah dahi yapamayan esnafların hayatını daha da zorlaştırmaya devam ediyor.

     5 Nisan – 16 Nisan tarihlerinde Kestel Cumhuriyet Meydanında açılan, Yöresel Lezzetler stantları da esnafın işine çomak sokmakta.

      İlçede tüm esnaf zor günler geçirirken, özellikle gıda işi yapan esnaflarında ne kadar zorlandığını, hatta işçi çıkarmaya kadar gittiklerini biliyoruz.

     Yapıştığı koltuğundan sadece Bursa’daki evine gitmek için kalkan belediye başkanının esnafa yönelik bu kazığına sessiz kalan ve o kadar zor süreçlerden geçmemize rağmen, bir esnafın dahi sorununu dinlemekten aciz olan Kestel Esnaf ve Sanatkarlar Odasının da bu duruma sessiz kalması tamamen pes dedirtti.

     15 gün boyunca sürecek olan Yöresel hizmetler festivalinin ilçemiz halkına en küçük bir faydası yoktur. Faydası olmayan ve fiyatların yüksek olduğu bu festival, neye ve kime hizmet ediyor anlamakta güçlük çekiyoruz diyen esnaflar, Kestel Belediye başkanı Önder Tanır’ı, bu zor günlerde esnafın yanında olmaya davet ettiler.

     Yapılan bu festivalin kendi işlerine çomak sokmaktan başka bir işe yaramayacağının altını çizen Kestel’li esnaflar, “Bizlerin hakkı ne belediye, ne de Esnaf Odası tarafından korunmuyor. Zor iş yaptığımız ve kiramızı ödeyecek gücümüzün olmadığı şu günlerde, böyle bir festival düzenleyenleri Allah’a havale ediyoruz” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

Share
1432 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?