logo

KESTEL BELEDİYESİNDEN HEMŞİRELER HAFTASI ETKİNLİĞİ

hemşireler 1
Ülkemizde her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Hemşireler haftası etkinliği kapsamında Kestel belediyesince düzenlenen etkinlik yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kestel belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen etkinliğe Kestel Belediye Başkan Vekili Seydali AHRSİ, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Celal ÇİÇEK, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Mecit ALTAN Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet DOĞRU ve Muzaffer ERTEM Kültür ve Sanat Komisyonu Üyeleri, ve ilçe genelinde görev yapmakta olan Hemşireler iştirak etti. Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Seydali HARSİ Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.
Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir.
Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur.
Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren Hemşirlerimize teşekkürlerimi sunar, 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?