logo

KESTEL BELEDİYESPOR’DA ALT YAPI ŞAHLANIŞI

U 17 Kestel
Alt yapı takımlarımız da, yaptıkları maçlarda iyi sonuçlar almaya başladı. U-17 takımımız gurup maçlarını tamamlayarak, Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Gençlerimizi bu başarılarından dolayı kutlar, Türkiye şampiyonasında iyi bir derece almalarını temenni ederiz.
Alt yapı çalışmalarının koordinatör Erdoğan Sarıuşak, denetiminde başarıyla devam ettiği görülmekte. Alt yapı takımlarından bir sporcumuz, Tavşanlı Linyit Spora transfer olması, bu çalışmaların gayet verimli ve doğru yolda olduğunu gösteriyor.
Kestel Bld.Spor, Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Erdoğan Sarıuşak, 2013-2014 Sezonunda, Tüm Yaş Kategorilerinde Mücadele Etmeye Çalıştıklarını, U 19, U 17, ve U 15 Gruplarında, İlk İki Sırayı Aldıklarını ve Play Of Oynamaya Hak Kazandıklarını Belirtti.
U 16 Maçlarının Yeni Başlaması, U 13 Maçlarının ise, Mart Ayında Başlayacağını, Hedeflerinin ise, Bu Gruplarda da Play Of Oynayıp, Bursa’yı Temsil etmek en önemli hedeflerimizden birisidir.
U 17 Play Of Maçlarında İse, İki Grup Halinde Oynanan Bursa’yı Yurt İçinde Temsil edecek Müsabakalarda da, İkinci Olarak Bursa’yı Temsil Etme Hakkını Elde Ettiklerini Açıkladı. U 15 Play Of Maçlarının Bu Hafta Başlayacağını, Maçların Bitiminde İse, U 19 Play Of Maçlarını Oynayarak, Play Ofları Tamamlayacaklarını Belirtti. Alt Yapı Antrenörlerimiz Suat Okumuş, Ercan Çakmak Ve Hakan Gözitok’a Özverili Çalışmalarından Dolayı Teşekkürlerimi Sunuyorum. Maçların Üst Üste Oynatılması, Sıklaştırılmış Maç Programları Nedeni İle Sporcularımızın, Özellikle Okul Ve Ders Programlarında Sıkıntılar Yaşıyoruz. Sakatlık, Hastalık Ve Buna Ek Olarak, Kadro Derinliğimizin Eksikliğinden, Bir Alt Gruptan Sporcu Takviyeleriyle, Üst Gruplarda, Mücadelemizi Sürdürüyoruz. U 17 Grubunda, Kulübümüzü Temsil Edecek Olan Sporcularımızı, Grup Antrenörümüz Suat Okumuş’ u ve Çocuklarını Bizlere Güvenerek, Emanet eden ailelere teşekkür ediyorum.
U-17 takımımızın Türkiye finallerine gitmeye hak kazanmasının ardından, Kestel Belediyespor Yöneticileri, tesislerde futbolculara mangal partisi düzenledi. Düzenlenen bu mangal partisine ise, ilgi hayli yoğun oldu.
KÖMÜRSPOR:2 KESTEL BELEDİYE : 0
Takımımız Kestel Belediyespor çıktığı Zonguldak Kömür Spor karşılasmasını 2-0 kaybetti. Takımımız güzel oyununu golle süsleyemedi ama seyreden taraftarlarını memnun etti. Karşılaşmada hakemin çok kötü bir yönetim göstermesi takımımızı adeta iki rakiple oynamak zorunda bıraktı.Bu yenilgi işle zirveden biraz daha uzaklaşan takımıza yönetimin ve taraftarların sahip çıkması çok özel bir durum bu bağlamda takımıza Kestel Halı saha tesislerinde verilen mangal partisinde Kestel Belediye başkanı Yener Acarın yaptığı konuşmada Kestel Belediye Spora sonuna kadar destek olacaklarını ve bu takıma çok güvendiğini belirtti.Kulüp başkanı Cengiz Bayrakta yaptığı konuşmada bu takımın gerçek yerinin ilk iki olduğu ve lig sonuna kadar gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz seneye de takımı bozmayıp şampiyonluğa oynayacaklarını belirtip takıma güven aşıladı.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?