logo

KESTEL BELEDİYESPOR’DA YAŞANANLAR..!

rmzn
Bu hafta; konumuzun dışına çıkarak, Kestel Belediyespor’u ele alalım istedik.
Çünkü, ilçemizin yegane takımı olan Kestel Belediyespor, zaman zaman farklı uğraşlar, çıkarlar, hedefler ve yatırım için kullanılmış bir takımımızdır.
Üzerinde, az oyun oynanmamıştır. O, Yeşil Beyazlı formanın…
Osman Fahri Ünal’ın başkanlığından sonra, farklı entrikalar içerisinde kalan takımımız, efsane başkan olarak nitelendirilen Mustafa Alkan, döneminden sonra Kestel Belediyespor olarak ismi değiştirilmiş, bu isim sonrasında tamamen siyasallaştırılmış, kadrolar da ona göre belirlenmiştir.
Kestel Belediyesinin meclis kararıyla, Kestel Belediyespor olan kulübümüzün başına ilk olarak, Kestelspor’u çok sevdiğini iddia eden, zamanın belediye başkan yardımcısı Cengiz Bayrak getirilmiş, önlerindeki kısa süreç içerisinde güzel çalışmalar yaptıklarını ve Kestelspor’u çok sevdiklerini söyleyen o zaman ki, kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Kestelspor’un kongresine bir yıl varken, çok sevdikleri Kestelspor’u yüzüstü bırakarak sebepsiz bir şekilde istifa etmiş veya ettirilmişlerdir.
Peki, O zaman ki Kulüp başkanı olan Cengiz Bayrak’ın istifa etmesindeki asıl amaç ve sebep nedir…?
2009 yerel seçimlerinde, AKP ilçe başkanı tarafından üzeri çizilen ve meclis üyeliği listesinde değerlendirilmeyen Cengiz Bayrak, AKP’nin olağan kongresinde Nazif Aydın’ı Belediye Başkanı Yener Acar’ın da desteğiyle devirme planları içerisine girmiş, sözde çok sevdiği Kestel Belediyespor’un kulüp başkanlığından istifa etmişlerdir. Girdikleri seçimde, büyük bir hezimet ve yıkıma uğrayan Bayrak ve ekibi, yaklaşan yerel seçimler öncesi, Kestel Belediyespor çatısı altında tekrar Belediye Başkanı Yener Acar’dan yeterli desteğini alarak, yarım bıraktıkları kulüp yöneticiliğine seçilmiş ve “AKP’de kaybettikleri desteği, Kestelspor çatısı altında toparlamak için bir araya gelmişlerdir” yorumlarına sebep olmuşlardır.
Bu konuda bazı söylentilere kulak kabartalım: Kestelsporun başkanı Necmettin Ekinci, Belediye Başkanı Yener Acar’ın talimatıyla, “Ben yoruldum” diyerek, genel kurul kararı alınır. Daha sonra, Yener Acar’ın “eski sağ kolum” dediği Cengiz Bayrak ve Cengiz Bayrak’ın da sağ kolu Ferhat Erol, tarafından bir liste oluşturulur. Kimler var bu listede. AKP kongresinde Nazif Aydın’ın karşısına çıkan listenin hemen hemen tamamı…(Bu arada istisnalar kaideyi bozmaz…)
Kestel Belediyespor’un kimseye haber vermeden, hiç bir hukuki dayanağı olmadığı söylenen kongreyi yaparak, AKP, Nazif Aydın ve teşkilatına karşı Kestelspor teşkilatının oluşturulduğu söyleniyor…
O bakımdan diyoruz ki, Kestel Belediyespor olarak takımımıza her seçilen yönetim ve başkan desteğini versin. Fakat, ilçemizin her kesiminin ortak buluştuğu bir payda olan Yeşil Beyazlı ekibimizi, siyasi amel ve çıkarlarınıza alet etmeyiniz.
Bütün bunların yapılma sebebi ise, 2014 yerel seçimlerine adım adım yaklaşılırken, tüm siyasi partilerde ayak oyunları da başlamış durumda. Tabi, en fazla iktidar partilerinde yaşanır bu tür oyunlar…
AKP içinde, aday adayları Kestel kamuoyunda sıkça konuşlanıyor. “Yener Acar mı, yoksa Nazif Aydın mı olacak” diye. Kestel kamuoyun da, Yener Acar için “artık yeter” diyenler de, “devam” diyenlerde var. Bu nokta da, Nazif Aydın ismi de zaman zaman ön plana çıkarken,Yener Acar’ın en büyük destekçileri de, Kestelspor teşkilatı olduğu söyleniyor.
Spor kulüpleri, belediyelerin bazı işleri yapmak için can simidi olarak kullanılır. Çünkü, oradaki bazı isimler hiç değişmez, finansmanı hep aynı kişiler üzerinden yapılır. Nereden alınır, nereye verilir, üç kişiden başka kimse bilmez.
Bu kişiler, belediyenin her türlü işlerini kendi üzerlerinden veya başka firmalar üzerinden kitabına uyduruluyor diye vatandaşlar arasında sağ da, sol da konuşuyorlar. Spor kulüplerinin yönetimlerine giren, bazı art niyetli insanlar, kendilerinin bazı olumsuz işlerini de, kitabına uydurdukları söyleniyor. Bunlar şimdilik sadece birer iddia…
KESTEL BELEDİYESPOR SİYASİ MALZEME Mİ..?
Kestel Belediyespor, gelmiş olduğu konum itibarıyla tamamen siyasi bir simge haline getirilmiştir. Gerek Necmettin Ekinci, gerekse Cengiz Bayrak’ın AKP’li olması ve kulübü de siyasi çıkar olarak görmeleri, bu konudaki soruya net cevap vermektedir.
GELİP GEÇİCİ YÖNETİMLER KUKLA MI..?
AKP, İktidarıyla birlikte muhalefetinde baskısıyla adı, Kestel Belediyespor olarak değiştirilen, takımımızın başına getirilen başkan ve yönetimler tamamen siyasi bir kukladan öte gidemez. Çünkü, geçtiğimiz dönemde Kestel Belediyespor başkanlığı için liste yapan bir guruba, Belediye Başkanı Yener Acar’ın “Siz listenizi kendinize güveniyorsanız yapın, ben destek vermem” diyerek kendi istediği adamı kulüp başkanlığına getirmesi ve seçtirmesi, bu tezleri tamamen doğrulamaktadır.
YENİ YÖNETİM, ALT YAPI ANTRENÖRÜ RECEP GÜNEŞ’İN GÖREVİNE NEDEN SON VERDİ..?
Kulüpten alacağı olan Recep Güneş’in, takımı karşılaşmalara çıkarmamak için çaba gösterdiğinden dolayı görevine son verildiği söylendiği gibi, Recep Güneş’in bir yıl veya 8 ay kadar dinlendirilmesi gerektiğine inandıklarından dolayı, yeni yönetimin görevine son verdiği ifade ediliyor.
Bir yıl dinlendirildikten sonra, muhtemelen Recep Güneş ile yeniden çalışılması düşünülüyor.
Sağda Solda, her ne kadar siyasal görüşünden dolayı görevine son verildiğinin dedikodusu kulaklarımıza gelse de, yönetime konuyu sorduğumuzda; “Biz kimsenin siyasal görüşüne karışmayız” diyorlar.
Recep hocanın görevine son verilirken, konuyu fazla gündeme getirmeyin, ses çıkarmayın, kimse bilmesin gibi söylemlerin yönetim tarafından neden denildiği ise, merak konusu..
A TAKIM ANTRENÖRÜ İSMAİL VURGUN GİDİCİ Mİ..?
13 yıldan beri takımın başında bulunan İsmail Vurgun için, önceki yönetim adeta ikiye bölünmüş durumda idi. Yönetimin yarısı gitsin derken, diğer yarısı kalsın diyordu. Bu süreç içerisinde, yönetim tarafından yapılan oylamada, bir oy farkla takımın başında kalmayı başaran İsmail Vurgun’un yeni iş başına gelen yönetimle uyum içinde olması, ahbap çavuş ilişkilerinin güç olması, bu takımda 2 yıl daha aynı görevi yapacağı yorumlarına neden oluyor.
13 yıl gibi uzun bir süre takım başında bulunan bir antrenörün, kendisinden sonra gelenlere de şans tanıması gerektiğine inanan spor severler, Vurgun için, “Bırakması için, illaki kovulmayı mı beklemesi lazım” diyerek, gençlerin önünün açılmasından yana olduklarını ifade ediyorlar.
Başarının ligde kalmayla ölçülmediğini, bir üst lige çıkmak olduğunu dile getiren Yeşil-Beyazlı ekibin taraftarları, “İsmail Hoca biraz ara versin ki, gelen gideni aratır mı, bir görelim” demekten kendilerini alamıyorlar.
Son aldığım bir duyumu da, paylaşmadan geçemeyeceğim: Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Ekinci’nin Odasına Kuran-ı Kerimi götüren Antrenör İsmail Vurgun, Altyapı sorumlusu Erdoğan Sarıuşak’a dönerek, “Benim hakkımda konuşmuşsunuz, konuşmadım diyorsanız buyur Kuran-ı Kerim el basalım” der. Bunun üzerine Erdoğan Sarıuşak, “Ben senin hakkında konuşmadım, Kuran’a da el basmam. Ama, illaki el basmamı istiyorsan, İkimizde istifa edersek, el basarım” deyince, İsmail Vurgun’un bu fikrinden vazgeçmesi de kulağımıza gelen son bilgiler arasında yerini aldı.
Not: “Cevap hakkım doğdu” diye düşünenlere gazetemizin köşeleri açıktır.

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?