logo

Kestel Cemevinden Aşure ikramı

Kestel Hacı Bektaş Veli Derneğinin aşure gününe pandemi döneminde olmasına rağmen çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure ikramı pandemi kurallarına dikkat edilerek yapıldı.

     Geleneksel aşure gününde bir konuşma yapan dernek başkanı Türkan Toluay Çiftçi , şöyle dedi.                                           

         “Doğruluk ve dost kapısından geçip gönül birliğimize katılan, soframızı paylaşan çok değerli misafirlerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, Hepiniz hoş geldiniz sefa getirdiniz.

         Sevgili canlar bildiğiniz üzere ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virus yaşam şeklimizi yeniden düzenlememizi gerekli kılmıştır. Her geçen gün artan vakalar karşısında aldığımız tedbirler ile Yaşamayı ve yaşatmayı kutsayan bizler önce sevdiklerimizi sonrada tüm toplumumuz için bu yıl da umudu büyütmek, aydınlık geleceği, huzuru, refahı kardeşçe, özgürce paylaşmak üzere bir aradayız.

         Susmak hikmet kapılarından bir kapıdır. Susmak, sevgi kazandırır, her hayırlı işin kılavuzudur. On iki gün boyunca yasımızı kalbimizde yaşayabilmek için sessiz kaldık. Çünkü kerbala bizim kırmızı çizgimiz ve kılavuzumuzdur.

         Bizim sevgimiz Ehli Beyt sevgisidir ve sevginin dili yaşamın dilidir. Bizler inanıyoruz ki insanların en hayırlısı, insana hizmet verendir. 

         Çok olmanın anlamı birlik olmaktır. Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla birliğimizin daim, geleceğimizin aydınlık olmasını temenni ediyorum. Bu amaçla ilçemizde on iki gün boyunca hiçbir etkinlik yapılmamıştır. Bu gün bu sofrada, yarın başka bir yerde ama hayatın her alanında, bir olmanın anlamıyla tekrar böyle güzel vesilelerle buluşmak dileğiyle.

         Aşk ile….

Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?