logo

KESTEL ÇİLEKSPOR EFSANESİ

Sevgili dostlar; Kestel’imizde 50-70 yaş aralığında olanlar, 1976-77-78’li yılları çok iyi hatırlar. Bu yıllarda, Bursaspor’un alt yapısını oluşturan amatör takımını iki yıl üst üste finalde yenerek, Bursa şampiyonu olan Kestel Çilekspor’u unutmak mümkün mü..?
Ne yazık ki, Bursa futboluna damgasını vurmuş bu efsane takım, bu güne kadar unutuldu, hiç hatırlanmadı. Bu yürekli futbolcular hiç onure edilmedi, ta ki geçen haftaya kadar. Aradan tam kırk yıl geçti bu şampiyonlukları yaşayalı, ilçemizin kaptan Celal’i sevgili Celal Durmuş hatırlayana kadar.
Bu efsane kadro geçen hafta, Celal Durmuş’un gayreti ve önderliğinde bizlerin organizasyonu ile Nilüfer Belediyesi Kamp Karavan tesislerinde bir araya geldi, nerdeyse eksiksiz bir şekilde. 16-17 yaşlarımda bu değerli oyuncularla birlikte, Özmetin Erkut gibi değerli bir hocanın yönetiminde sakatlanıncaya kadar bende 1,5 yıl birlikte futbol oynama şansını bulmuştum.
40 Yıl öncesine gidip, anılarımızı tazeledik. Mükemmel bir geceydi, yaşanan bazı gerçekleri bunca yıl sonra öğrenme şansımız oldu. Hepimiz çok keyf aldık, güzel olan bu insanların bu kadar aradan sonra hatırlanmalarıydı, gözlerindeki mutluluğu tarif edemem.
O dönem başkanlarımızdan merhum sn. Mustafa Edizer (Kara Mustafa)’yı rahmetle andık. sn. Behçet Orhan’da geceye katılıp konuşmalarıyla renk kattı, yine bir futbol ustası göbek Mustafa (dayım) ve daha sonraki yıllarda Kestelspor’umuzu 3.profesyonel lige taşıyan Mustafa Sarı hocamız aramızdaydı, kimler yoktu ki.
Sonuçta sn.Celal Durmuş’a tekrar çok teşekkür ediyoruz, bu efsane kadroyu 40 yıl sonra bir araya getirdiği için çok doğru bir iş yaptın emeğine, yüreğine sağlık.
(Haber: Osman Fahri ÜNAL)

Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?