logo

KESTEL ERBAKAN VAKFINDAN YALAN HABERE AÇIKLAMA

Yakup Acar
Kestel Erbakan Vakfı Başkanı Yakup Acar, geçtiğimiz hafta ilçemizde yayınlanan bir gazete çıkan haberin doğruluk payının olmadığını belirterek, “Her seçim döneminde bu şekilde haberler yaparak, kamuoyunu yanıltan bu arkadaşları, gazetecilik yapmaya davet ediyorum” diyen Acar, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Üç ay önce kurulan vakfımızın bugün itibariyle görmüş olduğu ilgi ve alakadan dolayı, Kestel’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Vakfımızın kuruluş amacı, “Yaşanabilir Türkiye ve Yeni bir Dünya”yı kurmaktır. Bu doğrultuda çalışmalarına devam etmekte, resmi açılışını da 8 Mart Cumartesi günü Genel Başkanımız Dr. M.Ali Fatih Erbakan’ın teşrifleriyle gerçekleştireceğiz.
Ama. Üzülerek ifade etmek istediğimiz konu, 19 Şubat 2014 Çarşamba günü çıkan Kestel sözcü gazetesinde “Ak Parti ile Cemaat arasında yaşanan kavga ve ayrılıklara paralel özellikle Milli Görüşçü kitlenin büyük bir ekseriyeti bu kavga da Ak Partinin yanında konumlanmış durumda” gibi bir haber yayınlanmıştır.
Erbakan Vakfı Kestel ilçe teşkilatı olarak diyoruz ki; bu yazı tamamen hayal ürünü ve uydurmadır. Bizim bu durumda taraf olmamız söz konusu dahi olamaz. Biz ülkemizin ve milletimizin tarafındayız. Malum gazete her seçim öncesi böyle propaganda yaparak, Kestel’imizde dedikodu çıkartmakta ve yaklaşan seçim öncesi siyasi rant elde etme peşindedir. Bizim bu konuda hiçbir siyasi partiyi desteklemek gibi bir iddiamız olmamıştır. Biz malum gazete gibi belirli bir kitleye değil, Kestel’imizin tamamına hitap eden bir kurumuz.
Bu gazetenin en kısa zamanda bu yanlış ve yalan haberinden geri adım atacağını bekliyoruz.
Peki, Erbakan Vakfı kimi destekleyecek dedikodularına gelince;
– Biz, hayra motor, şerre fren bir görüşüz.
– Milletimizin alın terini israf etmeyen
– Milletimizin emanetini kutsal bilen, israfa son veren.
– Partizanlık – adam kayırma yapmayan
– Köylerimize ve mahallelerimize eşit hizmet götüren.
– Günü kurtarma projeleri değil de, kalıcı eserler bırakan kim varsa biz onu destekler, onun yanında oluruz. Kazanan Kestel belediye başkanı değil de, kazanan Kestel olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle en kısa zamanda, Yaşanabilir Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurmak ümidiyle, Allah’a emanet olunuz.” dedi.

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?