logo

KESTEL HASAN COŞKUN ANADOLU LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI

Kestel Hasan Coşkun Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve velileri okul da düzenlenen kampanya ile Kızılay’a kan bağışında bulunarak örnek davranışta bulundular.
Bir gün içersinde kan bağışı kampanyasında 120 ünite kan bağışı yapıldı.
Kestel Hasan Coşkun Anadolu Lisesi müdürü Asım Altuntaş, “Kış mevsimin de daha fazla kaza ve buna bağlı ihtiyaçların artması ile soğuk ve kısa olmasından bağış adedinin düştüğü haberleri üzerine okul yönetimi ve öğrencilerimiz olarak sosyal sorumluluk bilinci ile kan bağış kampanyası gerçekleştirdik. Kanın bir insana verilebilecek en güzel hediye olduğunu, kan bağışının hem kan bağışlayana hem de kan’ın 3 kişiye hayat ve hem de doğaya bağışçı adına 1 fidan dikilmesi sağlanıyor. İnsanlara can doğaya bir fidan hayatta en güzel duygu olması sebebiyle öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Kızılay kan bağış ekibi açıklamasında, sağlığı sıhhati olan vatandaşların kan bağışın da bulunmaları gerektiğini ifade ettiler. Çünkü kan insanların üretebildiği başkaca üretim imkanı olmayan hayati bir madde olduğundan bunun için tüm vatandaşlara kan vermelerini tavsiye ediyoruz. “Bağışlanan her bir kan 3 can” a hayat vereceğini belirterek, bir ünite kandan 3 tane insana faydalı olunuyor. Kış ayında kan verme soğuk ve günlerin kısa olduğundan ötürü büyük düşüş yaşanmasına rağmen halkımız ve okullarımızda düzenlediğimiz bu kan bağış kampanyalarına büyük ilgi gösteriliyor” dediler.

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?