logo

KESTEL KAVŞAĞI’NIN TEMELERİ ATTILDI


Merkezi ve kestel ilçesini direkt olarak bağlıyacak olan metro hattı ile birlikte gelen kavşak kestelli vatandaşların ulaşım problemını kobrulu kavşakla beraber sonlandıracak projenin temelleri atıldı. İlçemizin girişindeki ihtişamının yanı sıra gidiş gelişlerdeki problemleri ortadan kaldıracak olan hat oldukça modern ve hızlı ulasım için gayet uygun
Törende Söz alan kestek belediye başkanı Yener ACAR “Kestelli vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak olan köprülü kavşak Tüm Bursa ve Kestel Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Bursa’da ulaşım sorununa köklü çözüler getirmek amacıyla raylı sistem yatırımlarına ağırlık veren ve bu dönem programda olmamasına rağmen Bursaray Kestel hattındaki çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi, Kestel’e yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacak bir kavşak kazandırıyor. Daha önce hattın geçeceği güzergah üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprülerinin yenilenmesi çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, gelecekte aynı güzergahta bir daha çalışma yaşanmaması için Kestel Kavşağı’nın temelini attı. Ankara yolundan hem Bursa hem Kestel girişine aynı zamanda estetik bir görüntü kazandıracak projenin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, ile çok sayıda davetli katıldı.

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?