logo

Kestel Kentsel Dönüşümde Komedi..!

Vani Mehmet mahallesinin kanayan ve çare bulunamayan yarası olan, Kentsel Dönüşüm Projesi maalesef askıya alınmış durumda.
Yaklaşık 8-9 yıldan beri, “Kentsel Dönüşüm yapacağız” diye hak sahiplerine bir çivi dahi çaktırmayan, o da yetmiyormuş gibi burayı riskli alan ilan edilmesi için çaba sarfeden Kestel Belediyesi ve onun başkanı Yener Acar’ın şimdilerde kara kara düşündüğü söyleniyor.
15 yıllık görev süresince kayda değer bir hizmete imza atamayan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın bu konu hakkında uzantılarına; “Bu işi nasıl çözmemiz gerekiyorsa, öyle çözelim” dediği aldığımız en büyük duyumlar arasında. Hatta; “Mağdur insanlar, bizi mahkemeye versinler, bizler masrafları ne ise karşılarız” diyecek duruma gelmişler.
Yapmış olduğu ve vermiş olduğu hiçbir sözü yerine getiremeyen ve ilçenin tarihinde en başarısız belediye başkanları arasında yer alacak olan Yener Acar, kendisine her zaman en çok oy çıkan mahalleye yapmış olduğu ihaneti, mart seçimleri gelmeden çözmeye çalışmak istediği ve bunun için de çaba sarfettiğini öğrendim.
Umarım, Acar’ın bu çabası seçimler öncesi gerçekleşirde, mahalle rahat bir nefes alır.
Başkanlık yaptığı 15 yıl boyunca, Vani Mehmet mahallesine eziyet çektiren, bir çivi çakmasına dahi izin vermeyen Yener Acar’a mahalle halkının hakkını helal etmeyeceği kulağımıza gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?