logo

16 Ocak 2021

Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.

     İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.

     Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yolunda ilerleyebilmek için böyle bir yolu ve kavga siyasetini seçen Önder Tanır’ın bu tutumunu AKP’liler bile hoş karşılamadı.

     Keşke, aynı duyarlılığı “Bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanına, Ensar Vakfında erkek çocuklara tecavüz edenlere göz yumanlara karşı gösterebilseydi, işte o zaman samimi olduğuna inanırdım.

     Mecliste kendince diktatör vari bir tutum sergileyen Önder Tanır’ın denetleme komisyonu seçimleri için “Ben sorumluluk alıyorum, madem CHP meclisi terk etti, o zaman başka birini seçeceğiz” diyerek, böyle bir fırsattan faydalanmaya çalışması da, aciz bir siyasetçi görüntüsü çizdi.

     Konunun mahkemede olduğu, muhtemelen de CHP lehine sonuçlanması bekleniyor. Çünkü, kanunda bu açıkça belirtilmiş. Ana muhalefet partisinin hakkını saklı tutacaksın denmiş.

     Kin ve nefret üzerine siyaset yapmayı ilke edinenlerin gideceği son yer, foseptik çukurundan öte olamaz.

     Kestel’in o kadar sorunları varken, örneğin Üniversite hayali, BESOB Sanayi Sitesi, TOKİ, Kent Meydanı, İlçe trafiği gibi sorunlar dururken, neredeyse seçileli 2 yıl olmasına rağmen yapılamayanlar ortadadır.

     İki yıl içerisinde yapılanlar beş parmağı geçmezken, ana muhalefete diktatörce tavır sergilemenin anlamı nedir.

     Ana muhalefet partisi elbette ki, tepkisini ortaya koyacak, gerekirse masaları yumruklayacak, hatta ve hatta aynı kullandığınız kelimeleri size iade edecektir. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, zorla dışarıya attırmak gibi bir tutumu düşünmek dahi faşizanlıktır.

     Biz elbette biliyoruz, AKP’nin kadınlara verdiği.

     Biz elbette biliyoruz, Önder Tanır’ın kadınlara ne kadar değer verdiğini.

     Biz elbette biliyoruz, çalışan kadınlara örümcek beyinliler gibi nasıl baktığınızı…

     Tarikatınızın kadınlara verdiği değeri de biliyoruz.

     Siz kime anlatıyorsunuz tüm bunları.

     Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken, 97 yıllık bir çınarı suçlayamazsınız…

     Önce bir dönün aynaya bir bakın ve,

     “Gerçekten ben kadına değer veriyor muyum” diye samimice sorun.

     Eminim ki, olmayan vicdanınız bile dile gelip, “Hayır” diyecektir.

Share
2576 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 10 Numara 5 yıldız yönetim!

  18 Eylül 2023 Yazarlar

       Babasının ani ve beklenmedik vefatı dolayısıyla, çok genç yaşta ticaretin göbeğinde kendisini bulan ve aldığı ticari terbiyeyle önce muhtarlığa 2 dönem soyunan ardından, Bursaspor yönetim kurulu üyeliğinde bulunan, hatta Bursaspor’a destek olabilmek adına bir tır bağışlayan, Bursaspor camiası içerisinde de ayrı bir yeri olan, MHP Kestel İlçe Başkanlığı yapan, ardından muhtarlık görevinden istifa ederek, siyasete MHP Kestel ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak devam eden, son yapılan yerel seçimlerde de, milletvek...
 • Sentez olmuş halkların vilayetidir Kerkük

  16 Eylül 2023 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Eğer çok boyutlu bir sorunla karşı karşıya iseniz o sorunu bütün boyutlarıyla ele alıp, kapsamlı bir çözüm bulmak zorundasınız. Eğer, çok boyutlu sorunun sadece bir parçasına odaklanarak bütününü çözmeye yeltenirseniz, kısır döngü içine düşersiniz, sorunu çözdüğünüzü zannederken kendinizde sorun olursunuz.      Bugün, yaşadığımız coğrafyada yaşayan toplumların maddi ve manevi sorunları iç içe geçmiştir, onun için bölge halklarının sorunları parça parça değil de, top yekün ele a...
 • CHP il kongresi

  15 Eylül 2023 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar.       Kanaatimce bu hafta sonu, 17 Eylül 2023 Pazar günü, Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan CHP il kongresi Bursa’mız siyaseti ve hatta ilçemiz Kestel siyasetinin bence belirleyen bir aktivitesi olacaktır diye düşünüyorum. Kaybedilmiş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, demoralize olmuş millet ittifakının taraflarının yine yeniden ilimizde seçmelerin umutlarının yenilenmesi olacaktır.  &...
 • 101 YIL ÖNCE

  02 Eylül 2023 Yazarlar

       Evet… Tam 101 yıl önce Ordunun durumu iyi değil, askerin çoğunda ayakkabı yok yalın ayak, geceler soğuk, kaput, iç çamaşırı yok, yeterli suyu yok, süngüsü yok, süvarilerin kılıcı yok.      Köyde, kentte çocuklarını cepheye göndermiş anne, babaların unu, şekeri, Tuz’u, bezi yok, kaynamış mısırla, kavrulmuş buğdayla karınlarını doyurduğu günler, İstanbul’da bile açlıktan can vermiş bir sürü insan cesedi var çöplüklerde.      Birinci dünya savaşı galipleri Osmanlı’ya Sevr anla...