logo

16 Ocak 2021

Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.

     İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.

     Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yolunda ilerleyebilmek için böyle bir yolu ve kavga siyasetini seçen Önder Tanır’ın bu tutumunu AKP’liler bile hoş karşılamadı.

     Keşke, aynı duyarlılığı “Bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanına, Ensar Vakfında erkek çocuklara tecavüz edenlere göz yumanlara karşı gösterebilseydi, işte o zaman samimi olduğuna inanırdım.

     Mecliste kendince diktatör vari bir tutum sergileyen Önder Tanır’ın denetleme komisyonu seçimleri için “Ben sorumluluk alıyorum, madem CHP meclisi terk etti, o zaman başka birini seçeceğiz” diyerek, böyle bir fırsattan faydalanmaya çalışması da, aciz bir siyasetçi görüntüsü çizdi.

     Konunun mahkemede olduğu, muhtemelen de CHP lehine sonuçlanması bekleniyor. Çünkü, kanunda bu açıkça belirtilmiş. Ana muhalefet partisinin hakkını saklı tutacaksın denmiş.

     Kin ve nefret üzerine siyaset yapmayı ilke edinenlerin gideceği son yer, foseptik çukurundan öte olamaz.

     Kestel’in o kadar sorunları varken, örneğin Üniversite hayali, BESOB Sanayi Sitesi, TOKİ, Kent Meydanı, İlçe trafiği gibi sorunlar dururken, neredeyse seçileli 2 yıl olmasına rağmen yapılamayanlar ortadadır.

     İki yıl içerisinde yapılanlar beş parmağı geçmezken, ana muhalefete diktatörce tavır sergilemenin anlamı nedir.

     Ana muhalefet partisi elbette ki, tepkisini ortaya koyacak, gerekirse masaları yumruklayacak, hatta ve hatta aynı kullandığınız kelimeleri size iade edecektir. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, zorla dışarıya attırmak gibi bir tutumu düşünmek dahi faşizanlıktır.

     Biz elbette biliyoruz, AKP’nin kadınlara verdiği.

     Biz elbette biliyoruz, Önder Tanır’ın kadınlara ne kadar değer verdiğini.

     Biz elbette biliyoruz, çalışan kadınlara örümcek beyinliler gibi nasıl baktığınızı…

     Tarikatınızın kadınlara verdiği değeri de biliyoruz.

     Siz kime anlatıyorsunuz tüm bunları.

     Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken, 97 yıllık bir çınarı suçlayamazsınız…

     Önce bir dönün aynaya bir bakın ve,

     “Gerçekten ben kadına değer veriyor muyum” diye samimice sorun.

     Eminim ki, olmayan vicdanınız bile dile gelip, “Hayır” diyecektir.

Share
2248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NE oluyor NELER oluyor

  31 Mayıs 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Kafamız öyle karıştırıldı ki, rahatımız, huzurumuz darmadağın edildi. Kime inanacağız, kimi dinleyeceğiz bilemiyoruz.       İnancımız, umutlarımız yıkılıyor. Kendi mahallemizde şaşkın şaşkın dolanıyoruz.      Toplumsal bir travma yaşanıyor.        Hiç kimsenin yaşadığı hayattan memnun, mutlu olduğuna inanmıyorum. Bu belki varlıklı, zengin...
 • TEK BAŞINA İKTİDAR

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

              Başarısız koalisyonlar siyasi ve ekonomik istikrarı o kadar kötü etkiledi ki; millet tek başına iktidar olursa hiçbir sorun kalmaz düşüncesine sıkı sıkıya sarıldı. Bu tek başınalık o kadar sevildi ki, zaman içerisinde hiçbir Anayasa Hukuku teorisinde olmayan garip bir sisteme geçildi. Artık tek başına iktidar olmak, bir parti için değil, şahıs için mümkün hale geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimini kim kazanırsa hükümeti tek başına kurduğundan iktidar da partinin değil şahsın oluyor....
 • ÜÇE ÜÇ VE BİTMEYEN DENİZ

  30 Mayıs 2021 Yazarlar

       6 Mayıs 1972 tarihi, Deniz-Yusuf-Hüseyin’in idam sehpasında hayatlarını kaybettiği gün olarak tarihe geçmiştir. Ne yapmışlardır, suçları neydi, gerçekten idam edilmeyi hak etmişler midir şöyle bir bakalım.      Öncelikle neyin savaşını verdiler ne için ölüme gittiler, M. Kemal Atatürk, hayranıydılar onun Emperyalizme karşı verdiği savaşın, mücadelenin sonuna kadar arkasındaydılar. Yani tam bağımsızlık mücadelesi tek hedefleriydi. Osmanlı’nın son zamanlarını hatırlayın ülkeyi İngiliz’le Yunanlılar...
 • ATATÜRK’Ü ANLAMAK

  29 Mayıs 2021 Yazarlar

       Atatürk, “Beni görmek demek, herhalde yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir” dedi.      Birincisi, “Din ayrı, laiklik ayrı olur” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. İkincisi, “Dinin olduğu yerde, laiklik olmaz. Laikliğin olduğu yerde, din olmaz” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Üçüncüsü, “Atatürk bizi, ümmetten millet yaptı” demek, Atatürk’ü anlamamak olur. Ümmet, millet, toplum kavramları, insana, insanlara aitlik duygusu ve...