logo

16 Ocak 2021

Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.

     İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.

     Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yolunda ilerleyebilmek için böyle bir yolu ve kavga siyasetini seçen Önder Tanır’ın bu tutumunu AKP’liler bile hoş karşılamadı.

     Keşke, aynı duyarlılığı “Bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanına, Ensar Vakfında erkek çocuklara tecavüz edenlere göz yumanlara karşı gösterebilseydi, işte o zaman samimi olduğuna inanırdım.

     Mecliste kendince diktatör vari bir tutum sergileyen Önder Tanır’ın denetleme komisyonu seçimleri için “Ben sorumluluk alıyorum, madem CHP meclisi terk etti, o zaman başka birini seçeceğiz” diyerek, böyle bir fırsattan faydalanmaya çalışması da, aciz bir siyasetçi görüntüsü çizdi.

     Konunun mahkemede olduğu, muhtemelen de CHP lehine sonuçlanması bekleniyor. Çünkü, kanunda bu açıkça belirtilmiş. Ana muhalefet partisinin hakkını saklı tutacaksın denmiş.

     Kin ve nefret üzerine siyaset yapmayı ilke edinenlerin gideceği son yer, foseptik çukurundan öte olamaz.

     Kestel’in o kadar sorunları varken, örneğin Üniversite hayali, BESOB Sanayi Sitesi, TOKİ, Kent Meydanı, İlçe trafiği gibi sorunlar dururken, neredeyse seçileli 2 yıl olmasına rağmen yapılamayanlar ortadadır.

     İki yıl içerisinde yapılanlar beş parmağı geçmezken, ana muhalefete diktatörce tavır sergilemenin anlamı nedir.

     Ana muhalefet partisi elbette ki, tepkisini ortaya koyacak, gerekirse masaları yumruklayacak, hatta ve hatta aynı kullandığınız kelimeleri size iade edecektir. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, zorla dışarıya attırmak gibi bir tutumu düşünmek dahi faşizanlıktır.

     Biz elbette biliyoruz, AKP’nin kadınlara verdiği.

     Biz elbette biliyoruz, Önder Tanır’ın kadınlara ne kadar değer verdiğini.

     Biz elbette biliyoruz, çalışan kadınlara örümcek beyinliler gibi nasıl baktığınızı…

     Tarikatınızın kadınlara verdiği değeri de biliyoruz.

     Siz kime anlatıyorsunuz tüm bunları.

     Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken, 97 yıllık bir çınarı suçlayamazsınız…

     Önce bir dönün aynaya bir bakın ve,

     “Gerçekten ben kadına değer veriyor muyum” diye samimice sorun.

     Eminim ki, olmayan vicdanınız bile dile gelip, “Hayır” diyecektir.

Share
2329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Okul Öncesi Eğitim

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Okul öncesi eğitim, oyun oynamak şeklinde uygulanır. Görsel bilgiyle desteklenir. Almanya ve Fransa gibi ülkelerin okul öncesi eğitimini anlatan bilgileri incelemek gerekir.      Çocuğun öğrenme gücüne göre ve somuttan soyuta doğru anlatım yapılır. Oyun içinde bilgi verilir. Kuklalarla gösteri yapılır.      Klaus Gebauer, Alman okul öncesi eğitim uzmanıdır. Almanya’da Din dersi ve Ahlak dersi ayrımı var. Din dersi, isteğe bağlı olur. Ahlak dersi mecburi olur. Din dersinde,...
 • KELEPÇE İLE MERHABA, ZİNCİR VE ASMA KİLİTLE HOŞÇA KAL !!

  19 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili dostlar; 2021 sona erdi, erdi de inanın çok kötü bir yıl geçti diyebiliriz. Yüreğimizi yakan orman yangınları, Karadeniz bölgemizde yaşanan sel felaketleri, enflasyonun hızlı tırmanışı ve nerdeyse her gün yapılan zam üstüne zamlar, 18.36 TL.yi gören dolar ve döviz kurlarının rekorlar kırarak yükselişi, 13 TL. yi aşan benzin fiyatları nedeniyle aklınıza gelebilecek her mamulde fiyatların önlenemez yükselişi, hukuk ve adalet sistemindeki keyfilik AHİM ve Anayasa mahkemesi kararlarının dikkate alınmaması, Üniversi...
 • Gücümüzün farkında olalım

  18 Ocak 2022 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;  Dolar hızlı bir yükselişten sonra aniden beklenenden daha fazla bir düşüşe geçti. Kimi insanlar, dolar düştü diye halay çektiler.      Ben şahsen, halay çekmelerine bir anlam veremedim.      Halay çekeceğinize, dolar niye yükseliyor onu bileceksiniz, yukardan yapılan müdahaleyle düşmesinin bize faydası mı, zararı mı var bilinmesi gereken asıl konu budur.  Bir defa, son alınan hazine garantili Türk lirasıyla hesap açma meselesi,  tefeciler...
 • BESOB – BESKOOP-2

  16 Ocak 2022 Yazarlar

       Kadirşinas Okuyucular.      Değerli  Can  Dostlar.      Bu haftada aynı konuyu, aynı başlıkla, edinebildiğim bilgilerin ışığında, dışarıdan bir bakışla değerlendirmelerde bulunacağım. Düşüncelerimi paylaşacağım.       Milletimizin büyük bir kesimini oluşturan esnafımızın dertleri derdimizdir. Onlar halkımızın her kesimi ile sürekli temas halindedirler. Halkımızla iç içe hayat sürmektedirler. Esnaflarımız berber, lokantacı, şoför, tam...