logo

16 Ocak 2021

Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.

     İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.

     Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yolunda ilerleyebilmek için böyle bir yolu ve kavga siyasetini seçen Önder Tanır’ın bu tutumunu AKP’liler bile hoş karşılamadı.

     Keşke, aynı duyarlılığı “Bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanına, Ensar Vakfında erkek çocuklara tecavüz edenlere göz yumanlara karşı gösterebilseydi, işte o zaman samimi olduğuna inanırdım.

     Mecliste kendince diktatör vari bir tutum sergileyen Önder Tanır’ın denetleme komisyonu seçimleri için “Ben sorumluluk alıyorum, madem CHP meclisi terk etti, o zaman başka birini seçeceğiz” diyerek, böyle bir fırsattan faydalanmaya çalışması da, aciz bir siyasetçi görüntüsü çizdi.

     Konunun mahkemede olduğu, muhtemelen de CHP lehine sonuçlanması bekleniyor. Çünkü, kanunda bu açıkça belirtilmiş. Ana muhalefet partisinin hakkını saklı tutacaksın denmiş.

     Kin ve nefret üzerine siyaset yapmayı ilke edinenlerin gideceği son yer, foseptik çukurundan öte olamaz.

     Kestel’in o kadar sorunları varken, örneğin Üniversite hayali, BESOB Sanayi Sitesi, TOKİ, Kent Meydanı, İlçe trafiği gibi sorunlar dururken, neredeyse seçileli 2 yıl olmasına rağmen yapılamayanlar ortadadır.

     İki yıl içerisinde yapılanlar beş parmağı geçmezken, ana muhalefete diktatörce tavır sergilemenin anlamı nedir.

     Ana muhalefet partisi elbette ki, tepkisini ortaya koyacak, gerekirse masaları yumruklayacak, hatta ve hatta aynı kullandığınız kelimeleri size iade edecektir. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, zorla dışarıya attırmak gibi bir tutumu düşünmek dahi faşizanlıktır.

     Biz elbette biliyoruz, AKP’nin kadınlara verdiği.

     Biz elbette biliyoruz, Önder Tanır’ın kadınlara ne kadar değer verdiğini.

     Biz elbette biliyoruz, çalışan kadınlara örümcek beyinliler gibi nasıl baktığınızı…

     Tarikatınızın kadınlara verdiği değeri de biliyoruz.

     Siz kime anlatıyorsunuz tüm bunları.

     Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken, 97 yıllık bir çınarı suçlayamazsınız…

     Önce bir dönün aynaya bir bakın ve,

     “Gerçekten ben kadına değer veriyor muyum” diye samimice sorun.

     Eminim ki, olmayan vicdanınız bile dile gelip, “Hayır” diyecektir.

Share
2291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AŞISIZLARA GETİRİLEN KISTLAMALAR HUKUKA UYGUN MU?

  21 Eylül 2021 Yazarlar

              Aşı olmayanlara getirilen yasaklar sadece Türkiye’de değil, dünyada da tartışma konusu. Şehirlerarası yolculuklarda, okullarda, işyerlerinde ya aşı ya da PCR testi zorunluluğu insanları hem aşıya zorlamak için, hem de toplum sağlığını korumak adına yapılan bir uygulama.             Son dönemde yoğun bakım istatistiklerinden de açıkça anlaşıldığı üzere Covid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hastaların çok büyük bir kısmı...
 • UYUMUŞ ÖYLE Mİ

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Dostlar; AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partisi ile yaptığı bayramlaşma konuşmasında, uyuduğu buna rağmen konuşmaya devam ettiği, dilinin dolaştığı bu kadar zaman geçtiği halde muhalefet tarafından dile getirilmeye halen devam ediliyor. Ülkede o kadar çok gündem var ki, bunu dikkate alan bile yok. Türkiye gibi bir ülkeyi tek başına yönetmeye kalkarsan buna yetişemezsin haklı olarak yorgun düşüp uyursun, ha sağlığında bir sorun varsa bu başka bir şey ve oldukça da önemli durum, hepimizi de ilgilendirir. Günü gününe sağlığ...
 • Gaflet ve delalet uykusu

  15 Eylül 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım; Kişinin usulüne uygun doğru işler yapabilmesi için, yaşadığı çağda insanlığın ne gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu algılaması, çözümünün nasıl olabileceğini ve kendisinin ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması lazım. Söz konusu şeylerin yapılması için akıl etmek ve düşünmek icap eder. Zira, akıl etmeyen, düşünmeyen kişinin doğru şeyler yapmasının olanağı yoktur. O her zaman gaflet ve delalet içinde olur,  çağımızın şu anki aşamasında genel anlamda bütün insanlığın, özelikle kend...
 • Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi

  14 Eylül 2021 Yazarlar

       Hikaye şöyle başlıyor:      "Bayburt halkı Senfoni Orkestrası'nı dinlemek için konser salonunu doldurur. Konser sonunda, bir gazetecinin "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna bir seyirci, "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabını verir."      Bende şöyle değiştireyim;      Kestel, Kestel olalı böyle zulüm görmedi.      Ana caddelerin büyütülmesi, kaldırımların genişletilmesi, sağlam parke taşlarının sökülmesi, yeniden y...