logo

16 Ocak 2021

Kestel Meclisi Belediye Başkanı Önder Tanır yüzünden dağıldı


Ramazan Kestane
ramazan@kestelyore.com

     2021 yılının ilk meclis toplantısı, olaylı başladı. CHP’li meclis üyelerinin salonu terk etmesiyle birlikte, yılın ilk meclisinin de tadı tuzu kalmadı.

     İlçemizin gerçekleştirilemeyen o kadar sorunu varken, Belediye Başkanı Önder Tanır’ın çıkıpta, CHP’deki taciz iddialarını ortaya atmasıyla başlayan tartışma ve devamında, özür dilememesi ortamı gerilmesine neden oldu.

     Oysa ki, CHP’de yaşanan taciz olayından bile haberi olmayan sadece kulaktan veya ağabeylerinin yolunda ilerleyebilmek için böyle bir yolu ve kavga siyasetini seçen Önder Tanır’ın bu tutumunu AKP’liler bile hoş karşılamadı.

     Keşke, aynı duyarlılığı “Bir kereden bir şey olmaz” diyen Aile bakanına, Ensar Vakfında erkek çocuklara tecavüz edenlere göz yumanlara karşı gösterebilseydi, işte o zaman samimi olduğuna inanırdım.

     Mecliste kendince diktatör vari bir tutum sergileyen Önder Tanır’ın denetleme komisyonu seçimleri için “Ben sorumluluk alıyorum, madem CHP meclisi terk etti, o zaman başka birini seçeceğiz” diyerek, böyle bir fırsattan faydalanmaya çalışması da, aciz bir siyasetçi görüntüsü çizdi.

     Konunun mahkemede olduğu, muhtemelen de CHP lehine sonuçlanması bekleniyor. Çünkü, kanunda bu açıkça belirtilmiş. Ana muhalefet partisinin hakkını saklı tutacaksın denmiş.

     Kin ve nefret üzerine siyaset yapmayı ilke edinenlerin gideceği son yer, foseptik çukurundan öte olamaz.

     Kestel’in o kadar sorunları varken, örneğin Üniversite hayali, BESOB Sanayi Sitesi, TOKİ, Kent Meydanı, İlçe trafiği gibi sorunlar dururken, neredeyse seçileli 2 yıl olmasına rağmen yapılamayanlar ortadadır.

     İki yıl içerisinde yapılanlar beş parmağı geçmezken, ana muhalefete diktatörce tavır sergilemenin anlamı nedir.

     Ana muhalefet partisi elbette ki, tepkisini ortaya koyacak, gerekirse masaları yumruklayacak, hatta ve hatta aynı kullandığınız kelimeleri size iade edecektir. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, zorla dışarıya attırmak gibi bir tutumu düşünmek dahi faşizanlıktır.

     Biz elbette biliyoruz, AKP’nin kadınlara verdiği.

     Biz elbette biliyoruz, Önder Tanır’ın kadınlara ne kadar değer verdiğini.

     Biz elbette biliyoruz, çalışan kadınlara örümcek beyinliler gibi nasıl baktığınızı…

     Tarikatınızın kadınlara verdiği değeri de biliyoruz.

     Siz kime anlatıyorsunuz tüm bunları.

     Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken, 97 yıllık bir çınarı suçlayamazsınız…

     Önce bir dönün aynaya bir bakın ve,

     “Gerçekten ben kadına değer veriyor muyum” diye samimice sorun.

     Eminim ki, olmayan vicdanınız bile dile gelip, “Hayır” diyecektir.

Share
2179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Lider Olmak

  28 Şubat 2021 Yazarlar

       2002’de Ak parti nasıl iktidar olmuştu. öncelik 3-Y hatırlayın yani Yolsuzluk – Yoksulluk - Yasaklar sloganı çokta iyi bir girişti ve önemli konulardı. Erdoğan’ın parmağındaki tek yüzük hikayesi, her kesimi çok etkilemişti ve devlette bir türlü iyi gitmeyen işler sık sık değişen hükümetler insanları bunalttı ve bir lider arayışına itti. Erdoğan ve AKP’nin bu samimi söylemleri umutları arttırdı ve ciddi bir destekle iktidar oldular. İlk başlarda güzel şeylerde yapıldı, tam umutlar bir kat daha artarken hatalar başladı, ...
 • GÖRDÜM HİSSETTİM

  28 Şubat 2021 Yazarlar

        Değerli Okuyucular,       Kadirşinas  Dostlar;       Yaklaşık beş aydır ziyaret vesilesi ve ilçemizde bulunan bazı firmalarımızın İhracaat imkanlarına destek olmak, kendimi de meşgul etmek amacıyla bulunduğum Amerika Birleşik Devletlerinden bu hafta döndüm.                     Gerçekten büyük bir tüketim pazarı olan Amerika Birleşik Devletlerinde pandemi v...
 • Adana’da Büyük Buluşma!…. Zabıta Müdürü Neden Görevden alındı?

  27 Şubat 2021 Yazarlar

       Audi A6 arabasını Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a makam aracı olarak satan ve bu davranışıyla ilçe siyasetinin gündeminden düşmeyen Fatih Amil, daha sonrasında ilçe başkanlığı tarafından gurup sözcülüğünden alınmıştı.      İlçemiz tarihinde hiç yaşanmayan bu olay, birden herkesin gündemine oturdu.      Kimisi, Fatih Amil’in işlerinin bozukluğunu öne sürdü, kimisi de Önder Tanır’ın böyle yaparak, MHP gurubunu bir şekilde bağladığını söyledi.     ...
 • 16 Canımız son şehitlerimiz olsun

  26 Şubat 2021 Yazarlar

       Sevgili okurlarım;      Eğer bir coğrafyada insan öldürmenin çok fazla gerekçeleri varsa, o coğrafyada yaşayan toplumlarda cana kıymak rutin bir olay olur.      İnsan hayatı önemini kaybettiği noktada, başka sorunları konuşmanın bir anlamı yoktur.      Ben kendimi bildim bileli, islam coğrafyasında kan dökmek adeta sıradan bir olaydır.      Herkes kafasına göre bir neden buluyor, bu nedene göre öldürmesi gereken düşmanı oluyo...