logo

KESTEL PROTOKOLÜNDEN ORGANİK ÜRÜNLERE DESTEK

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC


Kestel Aksu Mahallesi kadınları tarafından kurulan ve faaliyetlerine devam eden, Aksu Köyü Kadınları Dayanışma Derneğince üretilen organik ürünlere, Kestel Protokolünden destek geldi.
Aksu Mahallesinde düzenlenen toplantıya; Kestel Kaymakamı Ziya POLAT, Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Emniyet Müdürü Bekir YAVAŞ, ilçe bürokratları, Dernek Başkanı Aysel ŞENMAN ve Mahalle Muhtarı İbrahim ÖZCAN iştirak etti.
Toplantıya katılan ilçe bürokrasisine, Dernek Başkanı Aysel ŞENMAN tarafından kooperatif ve kooperatif üyesi kadınlar tarafından üretilen organik ürünler hakkında bilgi sunuldu.
Toplantı sonrasında, bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener ACAR, “Kadın derneklerinin aktif olarak faaliyet gösterdiği en önemli merkezlerden biri hiç şüphesiz ilçemizdir. İlçemize bağlı mahallelerimizde, mahalle sakini bayanlarımız tarafından kurulan ve her geçen gün giderek büyüyen, bir potansiyele sahip kadın derneklerimiz hem geleneksel kültürümüzün tanıtılmasında, hem de organik olarak üretilen ürünlerin tüketiciye daha kısa yoldan daha ekonomik fiyatlar ile ulaşmasını sağlayarak önemli bir görevi yerine getirmekteler. Aksu Köyü Kadınları Dayanışma derneğimizde bu derneklerimizden biri Bugün Kestel Bürokrasisi olarak, Dernek Başkanımız ve Mahalle muhtarımızın konuğu olarak, Aksu mahallemizdeyiz. Dernek üyesi hanım kardeşlerimiz tarafından hiçbir marketin raflarından rastlayamayacağınız özellikteki organik ürünler yerinde inceleme fırsatı yakaladık. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?