logo

KESTEL SAADET PARTİSİNDEN 2023 SEÇİMLERİ İÇİN VİRA BİSMİLLAH

      Yarın seçim varmış gibi çalışmayı esas  alan , Milli  Görüş hareketinin en son ve tek temsilcisi  Saadet Partisi  2023 Seçimlerime hazırlık  kapsamında çalışmalarına hız verdi.

      Bu bağlamda Kestel ilçe teşkilatı da  çalışmalarına  aralıksız devam ediyor.

     Yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında  gazetemize bilgi veren Saadet P. Kestel İlçe Başkanı  Ahmet DEMİRAĞ    şu açıklamalarda bulundu.

     Kestel ilçe başkanlığı olarak uzun bir zamandan beri gerek  İl Başkanlığı gerekse Genel Merkezimizden yapılan katılımlarla yoğun bir çalışma temposu  içindeyiz.

Bu çalışmalar kapsamında öncelikle  siyasi görüşüne bakmadan ilçemizdeki kanaat  önderlerini  ziyaret  ettik. Kendileriyle Yaşanabilir bir Kestel için yapılabilecekler hususunda istişarelerde  bulunduk.

     Daha sonra  bütün mahalle ve kırsal köylerimizde  rutin olarak halkla kucaklaşma ve esnaf ziyaretleri yaptık. Bu vesile ile halkımızla bütünleştik . Esnafımızın  sorunlarını ilk ağızdan dinledik.

     STK ve Dernek ziyaretlerinde bulunduklarını ifade eden Başkan DEMİR AĞ ,bu ziyaretlerle  alakalı  şu değerlendirmelerde  bulundu.

     Biz SAADET Partisi İlçe Başkanlığı olarak STK ve Dernek ziyaretlerine çok büyük önem vermekteyiz .

     Bu çerçevede ilk olarak Kestel Ziraat  Odasın da temaslarda bulunduk. Temaslarımızda ilçemizde  başarılı çalışmalarıyla  göz dolduran  Ziraat odası Başkanı Eyüp KILIÇ’tan tarım,ve hayvancılığın sorunları hakkında bilgi aldık. Başkan KILIÇ : Bu yanlış politikalarla tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini., özellikle de tohum, gübre,yem ve yakıt girdilerindeki acımasız maliyet artışlarının çiftçinin belini kırdığını dile getirdi. Artık çiftçilik yapmaya gücü yetecek insanımız kalmadı  diyerek  sorunun boyutlarını acı ama gerçek  tablolarla  anlattı   Genel Başkan Yrd. Eyüp YILDIRIMIN da hazır bulunduğu  görüşmeler sonrasında  Tarım  ve hayvancılığın sorunlarının rapor edildiği ve Ziraat Odası Başkanı Eyüp KILIÇ tarafından hazırlanan dosya TBMM de gündeme getirilmek üzere Genel Başkan Yardımcımıza teslim edildi .

 Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet DEMİRAĞ,  Kestel  Ziraat Odasındaki ziyaretlerinin ardından temasları ardından  sonra çalışmalarına devam eden Saadet Partisinin daha sonraki adresinin  Şoförler  Odası olduğunu belirten Başkan DEMİRAĞ  ziyaretle ilgili şu açıklamalarda bulundu.  Genel Başkan ve GİK  üyemizin de  iştirak ettiği  Şoförler odası  ziyaretimizi  oda başkanımız Sn. Meysun AYVA Başkanımızla çok samimi bir ortamda gerçekleştirdik.

     Görüşmelerde  sorunlarını dile getiren Başkan AYVA: bir çok yetkimiz elimizden alındı. Şoförlerimize hizmet hususunda zorluklar yaşıyoruz. Sesimize kulak veren yok. Bazı konularda merkez ilçe olmamıza rağmen haklarımızın  kullanılması  yönündeki taleplerimizde de bu seferde merkez ilçe kapsamı dışına çıkarılıyoruz  dedi.

     Basın özgürlüğünün esas alan bir görüşü benimsediklerini ifade eden Demirağ; Bu bağlamda her daim basının desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Uzun yıllardır Kestel de Özgür ve cesur yerel basının temsilciliğini yapan  KESTEL YÖRE Gazetesini  de ziyaret ettik. Köşe yazarı Mehmet Gürel İle yapılan görüşmenin temelinde Yerel ve ulusal gündeme dair değerlendirmeler vardı. Yerel yönetimlerde Kestel’in büyük bir borç ve idari kaos içinde olduğunun altını çizen Saadet p. İlçe Başkanı Ahmet DEMİRAĞ 6 Lı Masanın çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu DEMİRAĞ:  İç ve dış politikalar,tarım ve hayvancılık özelliklede ekonomik alanda bunalan ve tükenme noktasına gelen Halkımızın tek  umudunun 6 lı masada olduğunu ve halkın bu seçimde mutlaka  akp ve ortaklarına KIRMIZI KART göstereceğini açıkladı.

     Saadet Partisinin ziyaretler kapsamındaki  bir sonraki  adresi KOSAB oldu.

       İlçe Başkanı Ahmet Demirağ  ve Genel Başkan yardımcısı Eyüp Yıldırım la birlikte Saadet Partisi Heyeti KOSAB ta Bölge Müdürü Nurettin UŞAK tarafından karşılandı.  Demirağ, Ziyaretle ilgili şu tespit ve değerlendirmelerde bulundu

Sanayicinin sorunları ve taleplerini direkt muhatabından  dinleme fırsatı bulduk.  Bölge Md. Açıklamaları doğrultusunda sanayicimizin özellikle son  yıllarda en büyük sorunlarının temelini Enerji ve yüksek girdi maliyetlerinin oluşturdu belirtildi

     Demirağ, açıklamasında sanayici ve esnafımızın sorunlarının bilincinde olduklarını ve bütün bu sorunları bir dosya halinde TBMM de gündeme getirilmek üzere dosya halinde Genel Merkeze göndereceklerini ifade etti.

      Son olarak günün yorgunluğunu Çataltepe mahallesinde  halkla birlikte çay içerek attı. Çataltepe halkının yoğun ilgisiyle karşılanan heyet sohbet havası içinde yorgunluk çayı içti.

Gün sonu ziyaretler ve saha çalışmaları hakkında İlçe Başkanı A. DEMİRAĞ’ın halkımıza mesajı şu oldu: Milli Görüş hareketi olarak her zaman halkımızın yanındayız. Her zaman sorunun değil çözümün bir parçası olduk. Halkımızın kurtuluş adresi SAADET Partisidir.İsraf ve yolsuzluğun karşısında olduk. Din ,dil.ırk ayrımı yapmadan ADALET önceledik. Rüşvet  yemedik , yedirmedik.   Liyakatı esas alarak ., Adama göre iş değil işe göre adam atadık.

Aldatmadık,aldanmadık. Kutuplaşmayı değil diyaloğu ilke edindik. Her daim kuvvetler ayrılığını önemsedik.Temel ilkemiz BEN değil BİZ oldu. 6’lı  Masa ile daha güçlü olarak birlikte iktidara geliyoruz. Şimdi birlik zamanı . Şimdi Milli Görüşün tek partisi SAADET  Partisinde  hak ve adalet için bir olma zamanı….

Share
301 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?