logo

Kestel Sivil Toplum Platformu Terörist İsrail’i Lanetledi

Kestel Sivil Toplum Platformu tarafından Filistin’de yaşanan soykırıma tepki. Terörist İsrail’i lanetlemek için Kestel Kültür Merkezinde Filistin Davası konulu gece düzenlendi.

Gecede platform adına Mustafa Sayılgan bir selamlama konuşması yaptı.

Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz’da geceyi tertip edenlere teşekkür ederek, bu tür programların daha fazla kişiyle artarak yapılması ve tepkinin dile getirilmesi gerektiğini söyledi.

Uludağ Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vani Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokulu öğrencilerinin okuduğu şiirler ile program devam etti.

Filistin Araştırmacısı Ahmet Faruk Asa, konuşmasında İsrail’in Filistin’de yaklaşık 1 asırdır yaptığı zulümleri ve planlı yürüttüğü işgal politikalarını, Gazze’de yaşanan dramı, eşi benzeri görülmemiş soykırımı, Türkiye’nin ve Türk insanının Filistin ‘de yaşananlar karşısında yapması gerekenleri anlattı.

Dünyanın birçok ülkesinde Filistin’e destek eylemlerinin arttığı bugünlerde, Türkiye’deki insanların tepkilerinin cılız kaldığını, İsrail mallarına boykotun yeterli düzeye hala ulaşmadığı, bulunduğumuz her ortamda bu konularda gündem oluşturup boykotun çok ileri boyutlara taşımamız gerektiğini belirtti. İlçe Müftüsü Dr. Faruk Çelik’ in yaptığı dua ile program sona erdi.

Share
394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?