logo

KESTEL SİYASETİNDE SON GELİŞMELER

rmzn
İlçe siyasetinin bayramdan sonra hızlanacağını, geçtiğimiz sayılarda yazmıştık.
Nitekim de, öyle olmaya başladı.
Her ne kadar, İktidar Partisinin Belediye başkan adayının kim olacağı merak edilse de, MHP’nin her geçen gün çıtayı yükselttiği, gözlerden kaçmıyor.
Meclis üyeliği için aday adayı olacak olanlar, istifalarını pazartesi gününe kadar, ilçe yönetimine sunmak durumundalar.
Meclis üyesi aday adaylığı için MHP’de ilçe başkanı Yüksel Okumuş ve Tekin Elitok isimleri geçiyor.
Son zamanlarda, Ali Kök ve Osman Karkar’ın aralarının açıldığı hakkında etrafta dolaşan dedikodular var. Bu konuyu Kök’e sorduğum da, “Güçlü olan yapımızı, zayıflatmak için herkes ellerinden geleni yapacaktır. Fakat başarılı olamayacaklardır. Osman Karkar ile aramızda her hangi bir sorun ve sıkıntı yoktur” diyor.
Osman Karkar ile aynı konuyu görüştüğümde, “Ramazan öyle bir şey söz konusu değil, benim ses tonum biraz fazla çıkıyor. Belki bir yerlerde konuşurken, sesimiz yüksek çıkmış olabilir. Bunu da tartışmışlar olarak algılayabilirler. Ama, Ali Kök ile aramızda bir sorun yoktur. Biz, başarı için kenetlenmişiz” dedi.
AKP…
En çok merak edilen, yukarda da yazdığımız gibi adayın kim olacağı.
Aday adayı enflasyonu bol olan bir parti, AKP…
Aday adaylığı için ismi geçenler; Yener Acar, Nazif Aydın, Mustafa Bayrak, Önder Tanır ve Zeki Aydın…
Bazen deniyor Yener Acar kesin aday, bazen deniyor Nazif Aydın veya kimsenin tahmin etmeyeceği bir aday tepeden inme gelebilir…
Her şey bir muamma durumunda…
Kendisini fesh eden Has Partinin Kestel ilçe başkanı Mustafa bayrak’ın Numan Kurtulmuş’un kontenjanından aday olacağı söylentileri de, neredeyse ayyuka çıkmış durumda…
Aynı şekilde şans bekleyen diğer iki isim; Önder Tanır ve Zeki Aydın…
Bu isimlerinde kendine olan güveni tam…
Ama, Nazif Aydın teşkilatının güvenini almış durumda.
Duyumlarımıza göre teşkilat; “Nazif Aydın yoksa, bizde yokuz” diyerek ültimatom bile vermeye başlamış.
Başbakan Tayip Erdoğan’ın, “İki veya üç yıl il ilçe başkanlığı görevinde bulunanları, iyi yerlerde değerlendireceğiz” demesi, Aydın’ın bu konuda önünü açmakta.
CHP…
CHP, Meclis üyesinin istifası ile, konutlardan bir darbe daha aldı. İlk olarak, Ergün Aksoy’u MHP’ye kaptıran CHP’de Rıdvan Şahin’in de istifa etmesiyle, Yenimahallede varolan gücü hepten bitmiş gibi gözüküyor.
Başkan Aday adayı, Mustafa Kurtoğlu ile yaptığımız söyleşiyi bu haftaki gazetemizde okuyabilirsiniz. Mülayim bir kişiliğe sahip olan Kurtoğlu’nun işi, bu istifalarla daha da bir zora girmiş durumda.
Röportajda gerekli mesajları veren Kurtoğlu, “Ben kolay olan hiçbir şeyi seçmedim. Her zaman zor olanı seçmişimdir” diyor.
Aslına bakarsanız, CHP’yi seçmesi de bunu doğruluyor…
SP…
Saadet Partisinde, Belediye Başkan aday adaylığı için Ç.Erdal Albayrak’ın başvurusundan başka müracaat şimdiye kadar yok. İlerleyen zamanlarda aday adaylığı için birkaç kişinin daha dosya vermesi bekleniyor.
İlçe başkanı Eyüp Kılıç ise, gazetemize yaptığı konuşmasında, “Milli Görüş’ün zamanı gelmiştir. Ülkemizin her yerinde, kendi kadrolarımızla seçime girip, başarı ile seçimden çıkacağımıza inanıyorum”dedi.

Share
413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?