logo

KESTEL ŞOFÖRLER ODASINDAN ÇANAKKALE’YE ÇIKARMA

Kestel Şoförler ve Otomobilciler Odası Çanakkale Büyük Zaferinin 102. yıldönümü nedeniyle, Çanakkale şehitliğine bir gezi düzenledi. İki Otobüs ile gidilen geziye yaklaşık 65 kişi katılım gösterdi. Sabahın erken saatinde Kestel Şoförler Odası önünden hareket eden otobüsteki yolcular, Bursa çıkışında Köfteci Yusuf’ta yapılan kahvaltının ardından yoluna devam etti ve öğlen saatlerinde Çanakkale şehitliği gezilmeye başlandı.
Duygu dolu anların yaşandığı Çanakkale şehitliği gezisinde bir çok ziyaretçimiz, rehberin anlatımından dolayı göz yaşlarını tutamadı.
Yapılan bu ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan Kestel Şoförler Odası Başkanı Meysun Ayva; “Rehber kılavuzluğunda Çanakkale’deki aziz şehitlerimizi ziyaret ettik. Adeta şehitlerimizin o mücadelelerini içimizde hissettik. Aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği kutsal vatan topraklarının kıymetini bir kez daha yaşayarak gördük. Buraları bilmeyenlerin mutlaka gelip, tarihi yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Kestel’li Şoför esnaflarımızın ve üyelerimizin Çanakkale Destanımızın yazıldığı savaş alanlarını görmeleri, bağımsızlık bilincini pekiştirmelerine vesile olduğumuz için mutluyuz diyen Meysun Ayva, Çanakkale Şehitlik Gezisi kapsamında; geziye katılan üyelerimize rehberler eşliğinde, Kahramanlık Destanımızın anlatıldığını, Gelibolu Tarihi Milli Parkı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Tamamı Şehit Düşen 57. Alay Şehitliği, 268 rakımlı Anıt Alanı, Anafartalar Zaferimizin kazanıldığı Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü Büyük Şehitler Abidesi, Ezineli Yahya Çavuş, Sargı Yeri, 276 kg Mermiyi kaldıran Kahraman Seyit Onbaşı Tabyası, Namazgah Tabyası ve Kilitbahir ve savaşın yaşandığı yıllarda kazılmış siperlerin gezdirildiğini vurguladı.
Kestel Şoförler Odası Başkanı Meysun Ayva, Çanakkale Destanımızın yazıldığı toprakları görme fırsatı bulamayan üyelerimizi, şanlı tarihimizde eşsiz bir yere sahip olan, Kahramanlık Destanımızın yazıldığı topraklarla buluşturmak istedik. Çanakkale Zaferi’ni kazanarak, vatanı ve bayrağı uğruna şehit olan kahramanlarımızın Çanakkale’de yazdığı Şanlı Destanımızı ve Çanakkale Ruhunu yaşatarak, Çanakkale savaşlarının yaşandığı yerleri görüp tanımalarını sağlayarak, o günün manevi atmosferini yaşamalarını, milli ve manevi bir bilincin oluşmasına katkı sağlamayı amaçladık” diyerek geziye katılanlara teşekkür etti.
Kestel Şoförler Odası Başkanı Meysun Ayva, Başkan Yardımcısı Ahmet Karaca ve Yöneticiler, geziye katılanların rahat ve huzurlu bir gezi yapabilmeleri için ellerinden geleni esirgemediler. Geziye katılan herkes bu organizasyondan memnun olurken, Şoförler Odası Yönetiminden bu tür gezilerin devamını beklediklerini file getirdiler.

Share
272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?